Nový rok se už zdárně zabydlel, avšak váš domov se stále povaluje na gauči a dojídá vanilkové rohlíčky? To znamená jediné, udělejte tomu přítrž!  V dnešním článku vám prozradíme 7 jednoduchých bodů, díky kterým bude novoroční úklid zábava a zaměříme se také na vyhlášené čisticí prostředky, se kterými půjde úklid interiéru levou zadní. Připraveni?

7 bodů pro snadný novoroční úklid

  1. Sestavte si plán (sepište místnosti, jednotlivé „úkoly“,  a následně odškrtávejte)
  2. Rozvrhněte úklid (vyčleňte si  dostatečný časový prostor)
  3. Pohodlí nadevše ( zvolte pohodlný outfit, vyberte playlist)
  4. Použijte správné čisticí prostředky
  5. Uklízejte systematicky (odshora dolů, od méně obývaných místností po frekventované)
  6. Použijte úložné boxy – dodají prostoru vzdušnost a čistý vzhled
  7. Provoňte domov a relaxujte

čistící prostředky pro úklid bytu

1) Sestavte si plán

Nutíte se do úklidu? Sestavte si plán, pomoci kterého získáte motivaci. Je to jednoduché, sepište si místnosti, jednu po druhé, a ke každé vypište v bodech pod sebe, co je třeba udělat. 

Každý splněný bod si následně odškrtněte . Nejen, že díky tomu získáte perfektní přehled, jsme si jisti, že se dostaví i kýžená chuť do velkého novoročního úklidu.

2) Rozvrhněte si úklid

Nikde není psané, že je třeba uklízet dům se stopkama v ruce. Abyste si nevypěstovali silnou alergickou reakci k uklízení, vyčleňte si na úklid dostatečný časový prostor. Zařaďte do úklidu rodinné příslušníky – malé, velké i ty odmlouvající. Společně vám půjde práce od ruky. 

3) Hlavně pohodlně

Převlečte se do něčeho pohodlného, sepněte vlasy, ať vás při práci neznervózňují a do uší nalaďte, ideálně takový playlist, který bude tím nejlepším podbarvením pro uklízení. Máte rádi při úklidu svižnější tempo a nebo naopak uklidňující skladby, které vás přenesou do jiného světa? Podělte se s námi v komentářích. 

4) Zvolte správné čisticí prostředky pro úklid

Aby bylo uklízení vidět, je třeba sáhnout do poličky pro správné čistící přípravky. Nejste si jisti, jaké zvolit? Zeptali jsme se odborníka na slovo vzatého – dánské značky HUMDAKIN. S Univerzálním čisticím prostředkem rozhodně nešlápnete vedle.

čisticí prostředek pro úklid domu

čisticí prostředek pro úklid domova
Čisté a provoněné povrchy? Přizvěte na pomoc čisticí prostředek HUMDAKIN

Univerzální pomocník do domácnosti

Ekologický mycí prostředek od dánské značky Meraki ocení i ti náročnější. Skutečně, tento jemný mycí prostředek využijete nejen na čištění povrchů (podlah, stěn, skla), ale pomocnou ruku podá i při mytí nádobí. Vedle dokonale čistících schopností si ukořistí vaše smysly okouzlující vůní!

Prostředek je navíc označený certifikátem Nordic Swan Ecolabel – (certifikace, který vyhodnocuje dopad produktu na životní prostředí během celého jeho životního cyklu)

pro úklid domácnosti
Na nádobí i na povrchy. Ekologický čisticí prostředek Meraki je všestranný pomocník do domácnosti!

5) Systematický úklid

Jedním ze základních pravidel systematického uklízení je jeho směr. Jestliže se nechcete dostat do začarovaného kruhu, ideálním řešením je uklízet odshora dolů. To platí v jakékoli z místností.  Začněte proto s utíráním prachu na policích a směřujte k podlaze.

Zahajte úklid v neméně obývaných místnostech a následně postupujte k těm frekventovanějším. Proč? Jednotlivé body budou na vašem uklízecím seznamu rychleji odškrtány, což přinese pocit hrdosti. Poklepejte si po ramenou a pojďme na další bod.

6) Úložné boxy vítány!

Skvělou pomůckou pro novoroční úklid, kterou ocení každá domácnost, jsou jednoduché a efektní úložné prostory. Ať už se jedná o stohovatelné přepravky v různých veselých barvách nebo krásné košíky z rozmanitých přírodních materiálech. Úložné boxy ukryjí volně se povalující věci a poskytnou prostoru čistější vzhled.

Různé krabice s víky se postarají o bezprašné prostředí, otevřené košíčky budou zase skvělé pro skladování věcí, které potřebujete mít neustále po ruce. Velké koše dodají každému interiéru skandinávský nádech, pojmou teplé deky a přehozy v obývacím pokoji i ložnici a navíc budou vypadat zatraceně stylově!

úložné boxy

7) Provoňte domov a relaxujte

Krásně uklizenému domovu už chybí jen drobnost. Dokonalá vůně, která podtrhne krásně vygruntovaný interiér. Sáhnout můžete po oblíbených vonných svíčkách, bytových vůních a nebo třeba aroma difuzéru, který díky ponořeným tyčinkám pozvolna uvolní do prostoru příjemnou vůni. Umístěte vonné difuzéry na dvě, tři stanoviště a užívejte si pocit čistoty v každém koutu vašeho domova.

vonný difuzér
Na e-shopu Bella Rose najdete spoustu nádherných vůní aroma difuzérů. Račte tudy, prosím.

Ať už na vás velký novoroční úklid ještě čeká, nebo jste šli načerpat inspiraci pro ten příští, doufáme, že vám byl článek přínosným. Pochlubte se nám pomocí komentářů dole pod článkem a prozraďte, jaký přístup nejlépe funguje vám. A protože v novém roce je dobré začínat s čistým štítem a harmonickým osobním prostorem kolem sebe, budeme vám držet palce na každém vašem kroku!

Uklizený domov jde ruku v ruce s příjemnou atmosférou, inspirujte se v dalším článku jak na útulné zimní hygge.

Anna & Bella Rose,

Pomocníky pro úklid i chytré úložné prostory naleznete zde:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!