V červnovém článku jsme vám představili 6 nových značek, které se během začátku léta objevily na Bella Rose. Nyní si představíme dalších 7 – jejich příběh i produkty, které u nás najdete. Pojďte se podívat, o jaké značky se jedná, a načerpejte inspiraci v duchu skandinávského designu!

7. Compagnie de Provence

Compagne de Provence logo

V roce 1990 se ve francouzské Marseille začal psát příběh značky Compagnie de Provence. Založili ji dva kamarádi, kteří se rozhodli, že historie legendární kostky marseillského mýdla si zaslouží oživit. Dlouhá staletí zaujímala významné místo v kulturním a průmyslovém dědictví v Marseille, tak proč ji neobléknout do moderního kabátku? Značka Compagnie de Provence jako vůbec první přetvořila tradiční kostku mýdla do tekuté verze. Veškerá jejich kosmetika je vyráběna z rostlinných olejů dle tradičních postupů, přesto však dokonale zapadá do konceptu současné doby.

Compagne de Provence
Přírodní kosmetiku s vůní Francie si zkrátka zamilujete.

8. Mr. Maria

Mr. Maria logo

Velká roztomilá svítící zvířátka – to je dánská značka Mr. Maria, která si zajisté získá srdce nejednoho dítěte. Mezi jejich designovkami najdete například velké lampy v podobě králíčka Miffyho nebo medvídka Bruna a Nanuka. Zvířátka ráda posvítí na každou knížku před spaním, ale hlavně se stanou nejlepšími kamarády vašich dětí. 🙂

Věděli jste, že Miffy je fiktivní holandská postavička, která má svou historii sahající až do padesátých let minulého století? A napadlo vás někdy, že Miffy je vlastně králičí holčička? Pokud jste někdy zavítali do Nizozemí, určitě vám možná tento národní poklad neunikl, má dokonce i své muzeum 🙂 A vy jej díky Mr. Maria můžete mít i u vás doma!

Mr. Maria
Je libo králičí nebo medvědí kamarády, kteří navíc svítí? Své zalíbení si získají jak u dětí, tak u dospělých!

9. Sweetlights

Sweetlights

Norská značka Sweetlights v sobě kombinuje dva zdánlivé protiklady – minimalistickou strohost s vintage prvky. Její kovové lampičky jsou totiž inspirovány neonovými retro poutači, ale jejich provedení je zároveň navržené velmi jednoduše. Díky tomu skvěle padnou do všech severských domácností. Jedná se zkrátka o ideální lampičky, jež rozzáří každý dětský pokojíček nebo dokonce i obývací pokoj!

Ty nejkrásnější a nejroztomilejší lampičky, inspirované retro poutači mají Sweetlights!

10. Tellkiddo

Tellkiddo Logo

Dopřejte dětskému pokojíčku trochu minimalistické hravosti s úložnými papírovými pytli, obrázky a povlečením z dílny švédské ilustrátorky Marii Sabbah, která tvoří pod značkou Tellkiddo. Zaručujeme, že střídmá severská (ne)barevnost v kombinaci s medvědími čumáčky a dalšími veselými motivy vás bude bavit!

Tellkiddo plakát
Minimalisticky hravé doplňky a dekorace do dětského pokojíčku. To je Tellkiddo.

11. Ferm

Ferm Living Logo

Dánská značka ferm LIVING vznikla z nekonečného zápalu pro design, tradiční řemeslo a z dokonalého estetického citu. Jedná se o největší ikonu skandinávského designu, která spojuje šarm 50. let a grafické prvky za použití kvalitních materiálů s minimálním dopadem na životní prostředí.

V naší nabídce najdete designové tapety, nástěnné samolepky, textil, kuchyňskébytové doplňky, ale také například drobnosti pro nejmenší. Ferm LIVING, to je zkrátka specifický design, do kterého se zamilujete!

Ferm Living produkty
Bytové dekorace, nábytek i textilní doplňky od Ferm Living si zamilují všichni příznivci skandinávského stylu.

12. Decadorn

Decadorn Logo

Jedinečné šperky Decadorn v sobě spojují moderní design, precizní ruční provedenísyrovou přírodu. Drahé kameny, které jsou poznávacím znamením šperků Decadorn, pocházejí převážně z BrazílieUruguaye. Každý kus je pečlivě vybírán. Šperk Decadorn je ve všech případech naprostým unikátem, který si vás svým nadčasovým kouzlemoriginalitou získá už na první pohled. Mezi šperky najdete náušnice, prstenyřetízky.

Náušnice Decadorn
Éterickou vílou se může stát každá žena, která bude nosit nadpozemsky krásné šperky Decadorn.

13. Gentlemen’s Hardware

Gentleman´s Hardware Logo

Gentlemen’s Hardware je velmi originální značka spadající pod britskou klasiku Wild & Wolf. Její návrháři marně hledali doplňky pro pány, které by vynikly nejen funkčností, ale i zajímavým designem. Proto se rozhodli založit značku vlastní. Značku, která osloví všechny věkové skupiny gentlemanůdobrodruhů po celém světě. A povedlo se jim to dokonale. Je libo kosmetiku, nádobí, nebo vychytávky na cesty s chlapáckým designem? Díky Gentlemen’s Hardware to všechno můžete mít!

Gentlemen´s Hardware
Gentlemani a dobrodruzi všech věkových kategorií pozor! Značka Gentleman´s Hardware je určena právě vám.

14. Design Letters

Design Letters Logo

Dánská společnost Design Letters byla založena v roce 2009. Před jejím vznikem nebylo možné na trhu najít nic, než do očí bijící barevná písmena, určená především na dveře dětských pokojů. Firma Design Letters dostala svolení oživit typografii fenomenálního dánského architekta a designéra Arneho Jacobsena. A jak to to dopadlo?

Stěžejní myšlenkou jeho tvorby bylo heslo „Od komplexnosti k jednoduchosti“. Nyní si můžete vychutnat jeho elegantnínadčasovou typografii na úžasných výrobcích od společnosti Design Letters, jako jsou plakáty, skicáky, nádobí, nebo také textilní výrobky a mnohem víc.

Design Lettes
Písmenka, která mají styl, si můžete vychutnat na výrobcích značky Design Letters.

Zaujala vás některá značka nebo rovnou všechny? Mrkněte se k nám na web!

Příští měsíc se můžete těšit na představení další skupiny zbrusu nových značek. Věříme, že si v nich vybere každý nadšenec skandinávského stylu, ať už moderního nebo vintage.

Přeji vám krásný slunečný den

Míša & Bella Rose.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!