Letní prázdniny jsou v půlce a pokud jste ještě nevyrazili na dovolenou, je čas to napravit! Na dovolené načerpáte síly a zažijete tolik krásných zážitků, které z hlavy jen tak nevymažete. Zkuste například jeden z našich 100 tipů na letní aktivity a užijte si léto naplno! No a protože my v Bella Rose cestování milujeme, rozhodli jsme se, že vám dáme pár tipů na mobilní aplikace, které by měl mít správný cestovatel ve svém mobilu. Jste zvědaví?

Cesta na dovolenou

Zpříjemněte si zdlouhavou cestu na dovolenou, ať vám uteče rychleji. Ať už cestujete autem nebo letadlem, občas se nevyhnete dopravním zácpám nebo zpoždění letu, proto je dobré mít o situaci přehled. Tyhle aplikace vám pomůžou odhalit policejní kontroly, uzavírky, poskytnou vám mapu okolí a také vám dají přehled o vašem letu. Bez nich ani ránu!

Cestování autem

Waze – bezplatná navigační aplikace, která navíc ukazuje, kde jsou policejní kontroly a dokonce je i sami můžete do aplikace zapisovat, což se hodí pro ostatní uživatele této skvělé appky. 

Mapy.cz – další skvělá aplikace, která vám pomůže naplánovat cestu tak, abyste se nikde neztratili.

Google Maps – bezplatná navigační appka, která je při cestách naprosto nezbytná a rozchodíte ji i offline!

Spotify – pokud vás při cestě autem přestane bavit rádio a rádi byste si poslechli něco z jiného soudku, využijte aplikaci Spotify, kde najdete nekonečně mnoho písniček všech žánrů.

Cestování letadlem

Aplikace leteckých společností – ty využíváme pokaždé, když letíme za novými zážitky. V aplikaci najdete jednak letenky, které nemusíte tisknout a mít u sebe, ale také třeba harmonogram příchodu na letiště, odbavení i kdy se zavírá odletová brána.

App in the air – podobně jako u mobilní aplikace dané letecké společnosti, tato appka umí uložit letenky, zobrazí vám harmonogram a dokonce umí i zobrazit plánek letiště. Pokud si chcete být jistí, že váš let nezmeškáte, tak App in the air vás nenechá na holičkách!

Ubytování

Airbnb – pokud si rádi vybíráte ubytování sami, určitě vám neunikla služba Airbnb. Přes tuto appku si můžete pronajmout pokoj nebo klidně celý dům přímo od hostitele. V rozhodování vám pomůžou i recenze od vašich předchůdců. Pro fajnšmekry se zde najdou i pronájmy jacht, jurt dokonce i karavanů a domů na stromech! To už stojí za vyzkoušení, co říkáte? 

Booking – booking.com je appka pro srovnání a rezervování ubytování. Můžete si zde rezervovat ubytování v hotelech, apartmánech nebo i levnějších hostelech. U všech uvidíte i informaci, jak daleko se hotel nachází od centra a jaké zajímavosti jsou poblíž. Navíc si přes ní také půjčíte auto či rezervujete letištní taxi. Na mobilu pak najdete vše potřebné i s podrobnou mapou ubytování, kterou vám zašlou i na email. 

Na výlety

Ať už vás vaše cestovatelské choutky zavedou kamkoliv, budou se vám hodit aplikace, se kterými si ušetříte čas i případný stres.

Mapy.cz – tuhle aplikaci využijete nejen na cestě autem, ale pomůže vám vybruslit ze špatné uličky a nasměrovat vás správným směrem. My ji využíváme často a všude. 

Na ovoce – nasbírejte si volně přístupné ovoce ze stromů, natrhejte si bylinky a to všechno úplně zadarmo! Na ovoce slouží k zaznamenání volně rostoucích ovocných stromů a keřů, takže si jen stačí najít některý bod poblíž vás a můžete si užít hon za ovocem třeba s vašimi dětmi!

Numbeo – offline aplikaci Numbeo doporučujeme prozkoumat. Najdete v ní totiž životní náklady, ceny potravin nebo jízdného v dané lokalitě. Pokud přemýšlíte, kolik si s sebou vzít na dovolenou peněz, pak tahle aplikace vám dá jasný přehled, kolik tam co stojí. A to se hodí!

Překladač Google – překladač se hodí vždy a věřte nám, existují místa, kde s angličtinou nepochodíte. Co když se budete potřebovat zeptat, kdy vám jede autobus nebo jak se dostanete do hotelu? Mějte aplikaci po ruce, snadno do ní naťukáte otázku, kterou pak zobrazíte v cizím jazyce druhému. Aplikace umí i překládat z mluveného slova, ušetří vám to spoustu času!

Rome2Rio – zjistěte si spojení dopředu, ať na zastávce nečekáte příliš dlouho. Rome2Rio vám vyhledá všechny možné dopravní spojení a vy si přes ní můžete koupit rovnou i lístek. Tak jednoduché to je!

Aplikace na počasí – než vyrazíte na tůru, podívejte se na předpověď počasí a buďte připraveni na případný déšť nebo horko. 

Tripadvisor – Tripadvisor je portál, na kterém snadno zjistíte recenze předchozích cestovatelů. Najdete zde hotely i restaurace, takže dřív než někam vyrazíte, omrkněte recenze, ať se nespálíte!

Tak to by byl výčet našich oblíbených aplikací na cestování. Doufáme, že jsme vás inspirovali a některé použijete i vy při své dobrodružné cestě za novými zážitky. Doporučujeme si s sebou do batůžku, pro jistotu, přibalit i externí nabíječku, která vám občas zachrání krk a také si zajistit u svého operátora roaming.

Máte i vy nějakou oblíbenou appku, která vám nesmí chybět v mobilu? Pochlubte se nám do komentářů!

Krásné léto plné nových okamžiků

přeje Michaela a Bella Rose

 

Vytvořte si na dovolené krásnou atmosféru a přibalte si s sebou některý kousek z kategorie Letní dovolená ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!