Volejte sláva a tři dny se radujte! Na eshopu máme konečně skladem kolekci postříbřených vintage lžiček s vtipnými a milými českými nápisy, které jsme pro vás, naše nejmilejší zákazníky, vymýšleli přímo u nás v Bella Rose! Proces to nebyl úplně jednoduchý, ale o to větší máme radost z výsledku. A doufáme, že i vám naše lžičky udělají radost, ať už je pořídíte sobě nebo jako dárek někomu blízkému. A jak to vlastně všechno vzniklo?


Když jsme lžičky s ručně vyraženými nápisy z dílny La De Da! Living na náš eshop naskladňovali poprvé, už tehdy jsme se mírně zasnili nad tím, jaké by to bylo mít na nich vyražené nápisy v češtině. Což o to, nápadů my máme v Bella Rose spousta, jenže ne všechny naše fantazie lze vždy hned převést do reality. Tentokrát jsme ale byli odhodlaní nápad uskutečnit ideálně okamžitě a do Británie tak záhy putoval dotaz, jestli by bylo možné udělat lžičky na míru. A prý že ano! Mělo to ovšem několik „ale“.

Postříbřená čajová lžička S Láskou

Co nám totiž na začátku nedošlo byl fakt, že českou diakritiku a ž-š-č-ř-ď-ť-ň asi v Anglii nepotřebují, a tudíž ani nemají v repertoáru raznic. A problematikou toho, jak se u nás píšou čárky nad á-é-í-ó-ú-ý a nedejbože snad kroužek na ů, se v těchto zeměpisných šířkách doposavad také nikdo nezabýval. Po jedné pokusné lžičce, která nedopadla vůbec podle našich představ, jsme tak nápad odložili. Čárky nad písmeny byly spíše apostrofy, místo háčku v dílně použili písmeno „v“ a pořizovací cena jedné raznice na míru byla zcela z říše snů.

Postříbřená čajová lžička Miluji Tě

Mezi tím jsme naskladnili lžičky s anglickými nápisy a zcela propadly jejich nezaměnitelnému vintage kouzlu. Tyto postříbřené poklady, které duo Rita a Dominique hledá po celé Velké Británii, na nás dýchly romantickou atmosférou viktoriánské Anglie, bleších trhů a čajových dýchánků o páté. Spoustu lžiček navíc nezdobí jen nápisy, ale i malé obrázky hvězdiček nebo srdíček. Srdíček….cože, srdíček???

Postříbřená čajová lžička Mňam

A pak se stala taková věc, kdy došlo (zřejmě vlivem dobrého atmosférického tlaku) k osvícení jednoho myšlenkového pochodu. Na co háčky, když máme srdíčka? 


A do La De Da! Living tak putoval další dotaz. Šlo by to prosím takto? Pokusná lžička, která pak dorazila jako foto v příloze emailu, nám vyrazila dech. Hned bylo jasné, že tohle byla trefa do černého.

Lžička Nejlepší Táta

Zdálo by se, že v této chvíli jsme měli vyhráno – ale cesta k uvedení české kolekce byla v té chvíli ještě daleká. Jak to provedeme, to už bychom věděli. Co ale na ty lžičky necháme vyrazit? A tak jsme začali vymýšlet, přemítat a špekulovat. Několik týdnů jsme si všichni lámali hlavy a popisovali našimi nápady putovní list papíru. Nakonec se nám sešlo přes padesát nejrůznějších nápisů, ze kterých jsme vybrali deset „výherců“. Ty jsme pečlivě připravili tak, aby byly dobře srozumitelné a jasné a sem tam i doplněné o nějaký ten obrázek. Návrhy jsme zadali do výroby, a pak už nezbylo než čekat.

Lžička Nejlepší Táta a Nejlepší Máma

Pár týdnů se nedělo nic. A pak, jednou takhle dopoledne, zazvonil u našich dveří kurýr a donesl dvě krabice s cedulkou La De Da! Living. Ani jsme se neobtěžovali předat krabice do našeho skladu, kde běžně probíhá přebírka nového zboží. Hned za dveřmi začalo shánění se po řezáku, rozbalování krabic a vzrušené šustění papírem, ze kterého se vylouplo deset druhů našich postříbřených krásek. Byla to láska na první pohled!

Cukr káva limonáda!

Jistě s námi budete souhlasit, že tyhle lžičky si zaslouží tu nejlepší péči, a tudíž i krásné fotky. O pomoc jsme tedy obratem (ještě ten den, abych byla přesná) poprosily šikovné foodblogerky Luciji a Kateřinu z blogu The Taste Of Place. Jejich fotky jsou prostě nádherné a nám bylo hned jasné, že si s našimi lžičkami budou dobře rozumět. A taky že ano! Však posuďte sami…

Dezertní lžíce Dieta? Od zítra!

A jak se naše kolekce lžiček líbí vám?

Budeme moc rádi, když nám dáte v komentářích pod článkem vědět, jaké další nápisy byste na lžičkách chtěli najít. Určitě se nad nimi zamyslíme…a třeba právě váš nápad se stane součástí naší české kolekce! Za ten návrh, který zrealizujeme, vás navíc patřičně odměníme – a to právě jednou lžičkou s vaším vlastním nápisem!

Těšíme se na vaše nápady a přejeme mnoho krásných chvilek s lžičkami La De Da! Living a šálkem něčeho dobrého.

Anna & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!