Zná to snad každý, pohledy na neubíhající hodiny, skleslá nálada, stres z nesplněných úkolů. Zvládnout všechny povinnosti je někdy opravdu vyčerpávající, obzvlášť pokud je pondělí a venku svítí sluníčko. Ale nebojte, není třeba věšet hlavu. Máme pro vás několik zaručených tipů, které vám rozuzlují svázané ruce nudnou prací a vyčarují úsměv na tváři, ať děláte za kasou v prodejně, v kanceláři nebo třeba baristu v kavárně. Pojďte se inspirovat, ať jste na nový týden plní nápadů, energie a s dobrou náladou k tomu. Práce vám půjde od ruky mnohem lépe!

1. Hudba

Naše kancelář copíků v Bella Rose je oázou naprostého klidu. Hudbu si však pouštíme s radostí. Vybíráme klidnější, relaxační skladby, které nás v práci neruší, ale naopak nám dodávají spousty inspirace, povzbuzují naši kreativitu a zvyšují koncentraci. Holky od nás z expedice mohou být daleko odvážnější s výběrem. Volí spíše rychlejší playlist, který je naladí na vlnu pozitivní energie a vyšší výkon.

Hudba v kanceláři
Hudba je nepostradatelnou součástí našich dní v Bella Rose. Zdroj: www.pinterest.com

2. Nebojte se pochválit a být chváleni!

Upřímná pochvala od srdce dokáže povzbudit na celý den. Začněte sami na sobě. Zkuste se každý den po práci pochválit. Nezapomínejte ani na sebemenší drobnosti, které se vám mohou zdát zdánlivě obyčejné. Co si třeba založit deníček úspěchů? Zaznamenejte si před odchodem z práce co se vám povedlo nebo dokončený úkol, který ležel už nějakou tu dobu ladem. Pokud budete umět správně chválit sebe, vystřihnete i upřímnou pochvalu třeba pro kolegu, který vám uvařil lahodnou kávu. Pokud máte kreativní kolektiv, jako je naše parta Bella Rose, vyrobte si společně ve volném čase motivační nástěnku úspěchů, na kterou můžete připínat fotky ze společných akcí, ale také se vzájemně pochválit. Tak schválně! Máme tu pro vás malý úkol. Usmějte se, připravte si kávu a řekněte si, co se vám za tento týden v práci povedlo.

Motivace v práci je důležitá pro šťastný a naplněný život. Sepište si veškeré pozitiva, které vaše práce obnáší!

3.  Jídlo

Není divu, že součástí důležitých akcí, jako jsou školení, workshopy a jiné schůzky, jsou vždy neodolatelné dobroty. Jídlo patří mezi věci, které dokáže dobít baterky, dodává nám pořádnou dávku energie a hlavně je zdrojem dobré nálady. Doneste si do práce zdravou svačinku pro sebe i pro kolegy, nakrájejte si jablíčka, sezónní ovoce či zeleninu do dóziček nebo nasypte do mističky mix oříšků. Pro hospodyňky máme další výzvu! Co říkáte na nápad, upéct celému týmu domácí bábovku nebo štrudlík? Není pochyb, že se objevíte na nástěnce pochval – kolegové vás budou milovat!

Nezapomínejte si do práce připravit zdravou svačinu. Připravíte během chvíle a sníst ji stihnete taky rychle.

4. Prostředí, ve kterém se budete cítit nejlépe

Vytvořte si v práci příjemné prostředí přesně podle vašeho gusta. Nebojte se barev, pořiďte si barevné šanony, nástěnku fotek, nesmí chybět ani hravé washi pásky, které jsou vyrobeny z rýžového papíru, díky čemuž se dají snadno nalepit, ale hlavně odlepit. Nemusíte se bát zapojit veškerou kreativitu a fotky přátel, rodiny, dětiček nebo třeba plakátů a přilepte je hezky na zeď. Pro vás, kteří pracujete v pohybu, vybavte se věcmi, které vám zpříjemní náladu, ať už je to termoska, oblíbená láhev na vodu, krém na ruce nebo pohodlné boty.

Nahraďte nudné kancelářské pomůcky za stylové pomocníčky, jako jsou například washi pásky. Naše heslo zní: „Lepit, zdobit, popisovat, dekorovat“! Zdroj: www.pinterest.com

Pracujete v kanceláři? Oživte svoji pracovnu tak, že z ní nebudete chtít odejít! U toho nezapomeňte na pár důležitých poznámek:

  • pořádek je základ a organizování nutností
  • bez plánování to jde špatně
  • barvičky dodají šmrnc

Vybrali jsme pro vás pár našich oblíbených pomocníků do kanceláře ♥

1. Poznámkový blok 2. Japonské washi pásky 3. Slohy na dokumenty 3. Ořezávatko 4. Stylové pero 5. Papírový pořadač 6. Týdenní plánovač

Je to jednoduché! Bez jakého pracovního doplňku se neobejdete vy?

5. Květiny

Rostlinky čistí vzduch, tlumí hluk a odbourávají podráždění očí a bolest hlavy. Co říkáte? Není to lék, který právě hledáte? A jaké zelené pomocníky do práce vybrat? Pokud květinou doplníte svůj pracovní stůl, měla by být nižšího vzrůstu, aby nestínila a nijak nepřekážela při práci. Pamatujte také na to, aby rostlinka nevyžadovala příliš náročnou péči. Nejste zrovna prvotřídní pěstitel, ale také toužíte po rajské zahradě uprostřed svého pracoviště? Doneste si do kanceláře čerstvě nařezané květiny, i ty vám dokáží zpříjemnit náladu a potěší i ostatní kolegy v práci!

Vyšperkujte svoji kancelář těmi správnými doplňky. Designové kousky od Design Letters budou ideálním zpestřením! Zdroj: www.pinterest.com

6. Nezapomeňte na kávu nebo čaj 

Nejoblíbenější nápoj v práci? No přece káva! Káva obsahuje množství kofeinu, které nám pomáhá překonat únavu a nastartovat úspěšný den – to my dobře víme. Jestliže kávu nepijete, vychutnejte si šálek černého nebo zeleného čaje, který vám pomůže na soustředěnost stejně tak, jako šálek voňavého espressa. Je také vaším ranním rituálem? To vám jen chválíme.

Káva při práci
O kávě se říká, že je to nápoj bohů, pomáhá udržet pozornost a doplňuje energii. Zdroj: www.pinterest.com

Někdy ani káva nestačí, jsme nemotivovaní a unavení. To se zkrátka stává. Odpočiňte si alespoň na pár hodin, získejte nadhled a dobijte si baterky. Vyrazte do přírody s rodinou nebo přáteli, udělejte si piknik plný dobrot a nemyslete chvíli na pracovní záležitosti. Někdy je potřeba dopřát si chvilku pro sebe.

Máme pro vás takové malé tajemství na závěr. Usmějte se na sebe hned po ránu do zrcadla, dáváte tak mozku signál, že vše je v pořádku a den může začít. Pokud s úsměvem budete pokračovat, předáte pozitivní energii i kolegům, kteří do nového rána nevyšlápli zrovna pravou nohou.

Pozitivní nálada dokáže zázraky, i když se vám v práci zrovna nedaří. Takže úsměv!

Krásné pracovní dny vám přeje

Petra & Bella Rose

 

Výběr toho nejlepšího pro zpříjemnění pracovních dnů na Bella Rose.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!