Máte před sebou cestu za dobrodružstvím pod stanem, objevování krás velkoměsta v zahraničí, nebo si berete jen týden dovolené na načerpání energie a dobití baterek sluníčkem? Možná se vám bude hodit nějaká ta mobilní aplikace, se kterou vaši cestu zvládnete levou zadní, budete mít o všem přehled a neztratíte se. Že už nějaké používáte? Super! V dnešním článku prozradíme, které nejčastěji používáme na cestách my a třeba vás inspirujeme. Nalaďte se do dovolenkového módu, dejte nohy nahoru a hurá do čtení!

Před cestou

Než vyrazíte na cestu, budou se vám hodit dvě aplikace, díky kterým vás nic nepřekvapí. Teda až na počasí, to je mnohdy nevyzpytatelné.

Numbeo – tuto aplikaci máme obzvlášť rádi. Najdete v ní totiž přehled životních nákladů v dané zemi, ceny potravin nebo jízdné. Pokud nevíte, kolik s sebou vzít peněz, stáhněte si ji a získáte představu, kolik co stojí. A to se hodí!

Meteor – podívejte se dopředu, jaké bude na dovolené počasí a přizpůsobte si tak obsah svého kufru. Předpověď sice není stoprocentní, ale je dobré vědět, jestli si přibalit dlouhé kalhoty nebo vzít jen dvoje šaty.

Na cestě

Ať už vyrazíte na cestu autem, autobusem nebo letadlem, přijdou vám vhod aplikace, se kterými se neztratíte a cesta bude mnohem příjemnější. Tyto aplikace se nám nejvíce osvědčily.

Autem

Waze – bezplatná navigační aplikace, která navíc ukazuje, kde jsou policejní kontroly a dokonce i sami můžete do aplikace zapisovat různé poznámky pro ostatní řidiče.

Google Maps – bezplatná navigační appka, která je při cestách naprosto nezbytná a rozchodíte ji i offline!

Mapy.cz – ani s touhle aplikací se nikde po cestě neztratíte. Dovede vás bez problému do cíle.

Spotify – když už budete mít dost poslouchání rádia a nemáte vstup na cd, nainstalujte si do mobilu aplikaci Spotify. Je zdarma a pustíte si na ni jakoukoliv písničku, playlisty, dokonce i namluveného Hurvínka!

Autobusem

Flixbus/Regiojet – aplikace dopravních společností, díky kterým si jednoduše a rychle koupíte jízdenku a budete ji mít kdykoliv po ruce.

Letadlem

Aplikace letecké společnosti – letíte poznávat okolí? Stáhněte si aplikaci své dopravní společnosti. Budete v ní mít svoji letenku i s QR kódem a nemusíte se tak stresovat, že vám po cestě někde vypadne ta papírová.

Kiwi – díky této aplikaci si můžete vyhledat nejlevnější letenku a zarezervovat. Stejně tak například hotel, půjčit si auto nebo koupit jízdenku na vlak.

App in the air – podobně jako u mobilní aplikace dané letecké společnosti, tato appka umí uložit letenky, zobrazí vám harmonogram a dokonce umí i zobrazit plánek letiště. Pokud si chcete být jistí, že váš let nezmeškáte, tak App in the air vás nenechá na holičkách!

Ubytování

Před cestou si nejčastěji procházíme různé nabídky ubytování přes tyto dvě aplikace. Obě mají něco do sebe a nabídek je tam opravdu hodně. Určitě si vybere, díky filtrování, každý cestovatel.

Airbnb – chcete spát v domku u pláže, pronajmout si karavan nebo se ubytovat třeba v domě na stromě? Žádný problém! Přes Airbnb si pronajmete klasický pokoj, byt, dům nebo jiné možnosti přímo od majitele. Výhodou jsou reference od ostatních lidí, kteří se už ubytovali před vámi.

Booking – hotel, penzion nebo apartmán si rezervujete snadno s Booking aplikací. Můžete si vyfiltrovat vše, co budete na svém pobytu potřebovat. V uložených rezervacích budete mít například i mapu ubytování a tipy, co v destinaci zažít.

airbnb aplikace

Na dovolené

Protože chceme, aby dovolená probíhala v klidu a bez stresu, máme v mobilu uložených pár aplikací, které čas od času přijdou vhod. Například pro přehled, kdy jede jaký autobus, která restaurace je oblíbená nebo jak se řekne určité zapeklité slovíčko.

Rome2Rio – skvělá aplikace, pokud si potřebujete vyhledat vlaková nebo autobusová spojení. Zadáte destinaci a cíl a najde vám nejbližší zastávky i několik možností, jak se dostat z bodu A do bodu B. Navíc u každé možnosti vidíte i kolik vás cesta bude stát.

Moovit – podobně jako Rome2Rio vám pomůže vyhledat nejbližší vlaková a autobusová spojení, mapy a trasy, díky kterým si jednoduše naplánujete svoji cestu. Cestu si můžete uložit a podívat se na ni třeba příště.

Restu/Zomato/Tripadvisor – chcete tu nejlepší restauraci v okolí? Nebo preferujete bar, kde si dáte Prosecco či Aperol? Každá z těchto aplikací vám podle polohy najde restaurace a bary podle hodnocení. Uvidíte fotky hostů, jejich hodnocení a přibližné cenové rozpětí.

Google překladač – ať už umíte mluvit plynně šesti jazyky nebo jen jedním, neuškodí si do mobilu stáhnout překladač. Některé jazyky si dokonce můžete v aplikaci uložit a používat ji offline, což se hodí!

pasy

Park4Night – jste dobrodruzi a rádi přespáváte v autě? Pomocí aplikace Park4Night najdete to nejlepší místo, kde auto zaparkovat a bez problémů přespat.

Lime – vyměňte veřejnou dopravu za elektrickou koloběžku a užijte si na svých cestách zábavu! Aplikace obsahuje mapu s koloběžkami a také si díky ní koloběžku během chvilky odemknete a můžete vyrazit.

Rekola – pokud se chystáte vypravit na dovolenou po České republice, vyzkoušejte Rekola. Stejně jako aplikace Lime vám ukáže, kde se dají kola půjčit a snadno si jej přes appku odemknete.

Liftago/Uber – kola a koloběžky nejsou nic pro vás a potřebujete se rychle dostat na místo? Zavolejte si „taxík“. Obě aplikace vám ukážou, jaká auta jsou poblíž, a které a za kolik vás sveze do cíle. Vidíte i profil a jméno řidiče a díky tomu, že si předem do aplikace nahrajete platební kartu, se vám peníze po skončení cesty samy strhnou. V historii se pak můžete podívat na svoji cestu.

Mapy.cz/Google Maps – papírové mapy mají své kouzlo, ale aplikace vám trasu najde o chlup dřív a díky GPS vás navede. Pokud pojedete do místa, které neznáte, hodí se mít tuto šikovnou appku v mobilu pro případ, že zabloudíte.

Používáte nějakou aplikaci při svých cestách? Klidně nám ji napište do komentářů, ať se můžeme inspirovat a usnadnit si co nejvíc cestování.

Přejeme krásné léto plné dobrodružství

Michaela a Bella Rose

 

Při cestování se vám budou hodit tyto trendy doplňky

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!