Víme, že inspirace na zvelebování svých domácností není nikdy dost, proto jsme spojili síly s naší zákaznicí Petrou, kterou na Instagramu můžete znát jako majshouse. Malinko jsme jí vyzpovídali a protože víme, že naši čtenáři a zákazníci Bella Rose nejčastěji u nás obdivují skandinávský styl, přinášíme vám i menší nahlédnutí k Petře domů. Pohodlně se uvelebte a pusťte se do čtení.

Jak byste popsala styl svého bydlení? Máte ráda jeden konkrétní, nebo třeba kombinujete více stylů?

Myslím, že nejvíce mě vystihuje mid-century design, který muže mít mnoho podob. Mám ráda minimalismus, vzdušnost, čisté linie, tlumené barvy a přírodní materiály. Na našem domě pak zbožňuju propojení interiéru a exteriéru velkými okny. Jinak naše bydlení nese velké množství skandinávských prvků, takže bych ho určitě označila za skandinávský. Co se týká kombinací, ráda kombinuji staré s novým. Miluji ty staré pražské byty s vysokými stropy a dvoukřídlími dveřmi. V jednom takovém jsme dříve bydleli. Moje představa je, že se jednou, až budou děti velké, do takového zase vrátíme.

chodba ve skandinávském stylu

Kde nejčastěji hledáte inspiraci na dekorování ve skandinávském stylu?

Hlavním zdrojem jsou pro mě určitě sociální sítě jako je Pinterest a především Instagram. Ráda sleduji architektonická studia nebo mé oblíbené značky. Najdete tu všechny. 🙂 Hodně se inspiruji zahraničními účty především severských zemí. Ty jsme si opravdu zamilovali. Kodaň je naprostá láska, takže velkým zdrojem inspirace je i cestování nebo výpravy za dobrým jídlem, kde se pojí design interiéru s tím na talíři. ;)) To bylo poslední dobou dost omezené, takže se nemůžu dočkat, až opět někam vyrazíme.

Na které značky u sebe doma nedáte dopustit?

Mám ráda Lyngby, Stoffnagel, Ferm Living nebo House Doctor. Nemám ráda zahlcený prostor dekoracemi, ale tohle jsou takové moje must have.

interiér ve skandinávském stylu

Který kousek (ať už dekorace, nábytek…) máte doma nejraději?

Nejvíc jsem teď nadšená z proměny dětských pokojíčků, takže tapeta s puntíky od Ferm Living. A moje all time favorite jsou vázy od Lyngby, určitě bych ráda jejich sbírku ještě rozšířila.

Trávíte ráda čas zvelebováním své domácnosti?

Ano, je to nekonečný proces, který miluju. S dětmi to vždy nejde, jak by si člověk představoval, hlavně s těmi nejmenšími, kdy převládají hračky a věci pro miminko. Ale to k tomu prostě patří. Na dokonale uklizenou domácnost zase jednou bude dost času. ;))

skandinávský styl v obývacím pokoji

Patříte mezi DIY nadšence?

Přiznám se, že nepatřím. Chybí mi k tomu potřebná trpělivost. Jsem ten typ, co potřebuje mít všechno nejlíp hned a tak přijdu už raději k hotovému. ;)) Ale obdivuji všechny, kteří ji mají a baví je to a co všechno dokáží vytvořit. Strašně ráda navrhnu a vybavím daný prostor, ale třeba skandinávský věnec na dveře si raději koupím.

Těšíte se na jaro? Děláte si doma nějakou jarní výzdobu?

Těším a moc. Za mě by po Vánocích mohlo byt rovnou léto. ;)) Miluju zimu na horách, ale ve městě to bývá trochu zdlouhavé, takže se to doma určitě snažím zpříjemnit a navodit tak jarní atmosféru. Je to období, kdy asi nejvíc kupuji řezané květiny. Ty jsou ta nejkrásnější dekorace.

skandinávský styl na chodbě

Je teď něco, na co si v nejbližší době brousíte zuby?

Pozvolna dozařizuji dětské pokojíčky, do kterých jsme se pustili na jaře, před narozením naší druhé dcery Olívie. Jsou z velké části hotové, ale ráda bych jim do nich pořídila stoličku Architect od Ferm Living. Jinak těch věcí, na které si brousím zuby, je hned několik. Ráda bych doplnila sbírku váz, svícnů nebo pořídila ptáka Eames House Bird od Vitry, který je na mém wishlistu už dlouho. ;))

skandinávský styl v dětském pokojíčku

Přejeme vám krásné dny plné inspirace

Michaela, PetraBella Rose

 

Skandinávský styl a nejoblíbenější značky Petry

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!