Kdo nás zná, určitě si mohl všimnout, že rádi předáváme inspiraci na útulné bydlení a krásné okamžiky. Dnešní článek nebude výjimkou. Co vás v něm čeká? Představíme Vám Markétu Vester, milovnici skandinávského způsobu života. Jelikož žije v Dánsku a svou lásku ke skandinávským značkám dává na obdiv i na Instagramu, rozhodli jsme se s ní spojit síly a poprosili ji, jestli by nám na e-shop vybrala několik kousků značky Broste Copenhagen. A že jsou to krásné kousky! Pojďte ji poznat malinko blíže, věříme, že po přečtení následujících řádků si nordic styl zamilujete ještě o kapku víc.

Raduju se z maličkostí a už dávno se bezhlavě neženu za věcmi, které pro mě nemají význam.

marketa vester

Můžete se v jednom odstavečku popsat?

Velké srdce na dlani, radost ze života a snění… tak to jsem já, Markéta. Moc ráda tancuju, ráda se směju a ze všeho nejvíc miluju svou rodinu. Raduju se z maličkostí a už dávno se bezhlavě neženu za věcmi, které pro mě nemají význam.

Se svým mužem a dvěma dětmi žiju zhruba hodinku od Kodaně v krásné vile z roku 1923. Začátkem roku jsem se v Dánsku dala na studium zdravotního asistenta, ale jinak mě moc baví interiéry, dekorace a bydlení jako takové. Nejsem žádná influencerka, ale je pravda, že jsem aktivní na Instagramu, kde mě najdete pod názvem mit liv er smukt, což v překladu znamená ¨můj život je krásný¨.

Jak byste popsala styl svého bydlení? Mate ráda jeden konkrétní, nebo třeba kombinujete více stylů?

Už přes 10 let žiju v Dánsku, k tomu jsem ještě vdaná za Dána, a proto tedy není divu, že se skandinávský styl promítl i do našeho bydlení. Neřekla bych, že je to ale jen čisté skandi. Kupříkladu naše zimní zahrada, nebo-li „verandička“, jak ji s láskou oslovuji, má prvky venkovského stylu.

U nás doma se snažíme obklopovat přírodními materiály a elegantně využít prostor k bydlení, ale zároveň jej nepřehltit. Kombinace jednoduchých zemitých odstínů a dřeva napříč celým naším domem nám vykouzlilo zázemí, kde se rádi vracíme, necháváme inspirovat a kde je nám všem moc dobře.

ložnice Markéty Vester

Na které značky u sebe doma nedáte dopustit?

Jsou to především dánské značky, ke kterým mám velice blízko, ale také proto, že jejich design je nadčasový, nese v sobě tradici a je krásně propracovaný. Jak jsem už zmínila, miluju dřevo, a tak nám doma značka jako Kay Bojesen, která je jedna z těch nejznámějších tady u nás, prostě nemůže chybět. Dřevěná zvířátka, vojáčci, skládačky nebo třeba také autíčka si můžete právě pod touto ikonickou dánskou značkou představit.

Dalšími mými oblíbenými značkami jsou Broste Copenhagen, Lyngby, Kähler nebo třeba také By Lassen, či ferm Living.

skandinávské bydlení

Jednou ze značek, které u Vás doma můžeme vidět, je i Broste Copenhagen. Co se Vám na ní líbí?

Na Broste Copenhagen mě baví ta lehká kombinovatelnost s ostatními značkami. Takový ten pocit, kdy si řekneš: „Páni, to vypadá ale krásně.“ A přesně taková značka Broste je. Vyniká důvtipem, hravostí, ale také nevšedností. Se značkou Broste jsem v Dánsku několik sezón spolupracovala a při každé nové kolekci jsem nestačila žasnout. Broste se snaží vytvořit něco ojedinělého, ať už mluvíme o komfortu, v případě křesel, či sedaček nebo o nápaditosti v případě dekorací. My se doma můžeme pyšnit několika kousky této kvalitní dánské značky. Ať už to jsou lucerny, vázy, misky, lampy a nebo stoličky.

Pomohla jste nám vybrat i pár kousků do našeho e-shopu, čím jste se při výběru řídila?

Naprosto upřímně, hlavní roli hrálo to, co bych si dovedla představit u nás doma. Snažila jsem se vybrat takové designové kousky, které jsou od pohledu líbivé, a které by zcela určitě mohly dělat parádu v každém bydlení. Vybrala jsem takové produkty, které by stálo za to mít doma. Jestli hledáte skvělý tip na dárek, tak jsem si jistá, že z nabídky Broste si určitě snadno vyberete. A navrch mám ještě velkou radost, že právě Bella Rose přivítalo tuto značku ve svém sortimentu, o které jsem přesvědčena, že se bude krásně prodávat.

skandinávská kuchyně

Pokud byste měla zmínit 5 produktů od této značky, které jsou „must have“, jaké by to byly?

Já jsem velká milovnice váz a od značky Broste jich máme doma několik. Proto s jistotou v hlase můžu říct, že s vázami od Broste nikdy nešlápnete vedle, prostě nikdy. V interiéru vypadají krásně i jako solitér. Polštáře jsou také mou velkou vášní. Krásně vzory a materiály, které jsou více než příjemné, vyzvou snadno k odpočinku opravdu každého. Lucerny od Broste jsou další mojí slabostí. Máme doma už čtyři a jsem si jista, že jen u nich nezůstaneme. Zimní večery se kvapem blíží a já neznám nic lepšího, než si kolem sebe vytvořit pohodovou atmosféru. To se vám s Broste lucernami podaří na jedničku.

Porcelán je jedno velké ach. Talířky, hrnečky a misky se budou skvěle vyjímat na krásně prostřeném stole. Lampy od Broste mám také ve velké oblibě, zaručeně totiž vynikají svým designem a kvalitou.

skandinávská jídelna

Teď z jiného soudku. Co pro Vás znamená hygge?

Hygge má pro mě mnoho podob a tváří. Někdy je to jen ten pohodový večer s rodinou, kdy jsme všichni spolu, hraje nám hudba a my buď zpíváme, tancujeme nebo prostě připravujeme večeři a je nám hezky. Jindy to je třeba večer, kdy s mužem jen tak sedíme na gauči, rekapitulujeme den, plamen plápolá v kamnech a nic nemusíme. Řekla bych, že hygge je takové to univerzální slovíčko, které známe a zažíváme během dne všichni. Je to moment, kdy je nám hezky a máme se fajn. Ten krásný pocit od srdce, při kterém prostě jen jsme.

Hygge může být i nakupovaní, výletování, kafé s kamarádkou, nebo třeba když si hrajete s dětmi. Hygge nemá hranice, jen někdy lidé až příliš přemýšlejí nad jeho významem. A přitom je to tak snadné.

Chystáte se na vánoční výzdobu? Co u vás doma nesmí v tomto období chybět?

Přípravu na Vánoce si jako rodina každý rok nesmírně užíváme. Ještě z dob, kdy jsme s mužem byli jen my dva, jsme vánoční stromeček strojili vždy první víkend v prosinci. No a s dětmi jsme tento zvyk jen upevnili. Stromeček si chodíme řezat sami a každý rok na to máme báječné vzpomínky. Začátkem Adventu se k nám začíná stěhovat náš skřítek Nisse. Ten je už s námi taky několikátý rok. Je to takový ten skřítek neposeda, který tuze rád zlobí děti. Svázané tkaničky, růžové mléko, mouka rozházena po zemi nebo snad záchod obmotaný toaletním papírem… to vše má na starosti skřítek, který ze všeho nejraději jí ovesnou kaši k večeři. Běda, jak se na něho zapomene. Skřítci, nisser, jsou ve skandinávských zemí moc oblíbení a každá rodina s dětmi má toho svého.

vánoční výzdoba

Vánoce jako takové si neumíme představit bez stromu, vánoční hvězdy, která nám každý rok zdobí domov, světélek po celém domě, vánočních koled a větviček modřínu nebo borovic, které máme ve váze. Máme rádi zvyky a tradice a jako rodina si píšeme ty svoje. Každý rok kupuju svým dětem novou vánoční ozdobičku na stromeček. Vilinka a Bertiček už mají tak krásnou sbírku, která jim snad jednou, až budou velcí, bude zdobit i ten jejich vánoční strom. Tajně doufám, že si s radostí a láskou vzpomenou na ty své předešlé Vánoce s námi.

Trávit Vánoce s mými nejbližšími pro mě znamená všechno. Už teď se těším na naši rodinnou pohodu a na to, jak si s dětmi budeme povídat o Julemandovi, což v překladu znamená vánoční muž, budeme péct vánoční cukroví, lepit chaloupku z perníku a prostě si jen tak užívat ten vánoční čas. Prostě takové ty všední maličkosti, které dělají Vánoce těmi opravdovými.

vánoce

Přejeme Vám krásný podzim a předvánoční čas

Michaela, MarkétaBella Rose

 

Prozkoumejte všechny Markétiny oblíbené značky a vytvořte si doma krásnou atmosféru ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!