Rádi Vám představujeme nové tváře, které jsou našemu srdci a myšlence hygge nejblíže. Tentokrát máme tu čest vám představit veselou a milou osobu, co si to doma ráda zútulňuje a své úsměvy rozdává lidem kolem sebe. Dnes jsme vyzpovídali influencerku, herečku a zpěvačku Mari Prachařovou. A pokud by vás zajímalo, co si u nás na Bella Rose Mariana vybrala, pak mrkněte na kolekci měsíce. Uvařte si horký čaj, uvelebte se na sedačce a seznamte se.

Mariana je holka, kterou baví sociální sítě, hudba, filmy, móda, cestování a která miluje domácí pohodu. Neobejde se bez kávy, rodiny, přátel a bramborového salátu od babičky.

Mariana Prachařová
Archiv Mariany Prachařové Foto: Lucie Dvořáková

Spolu s Hell Navrátilovou nahráváte podcast Sarkastický kafe. Jaká témata v něm probíráte?

Ano, už přes rok nahráváme a stále se to snažíme posouvat někam dál. Letos jsme vyjely i na tour (což nám tedy korona trochu překazila) a lidé si nás i v jiných městech mohli přijít poslechnout. Bohužel se stihla jen dvakrát Praha a Ostrava, ale plánujeme to zase rozjet, až bude možnost. Probíráme převážně témata vztahů a kluků, zveme si hosty, ale hodně záleží na tom, o čem chceme zrovna v době nahrávání mluvit, takže teď před Vánoci to budou převážně tipy na dárky, jak se naladit na vánoční pohodu, předsevzetí, něco o pečení.

Jak byste charakterizovala svůj styl bydlení? Co se Vám líbí?

Myslím, že je to něco mezi boho stylem a takovým tím útulnem. Těžko se to popisuje. Mám ráda zabydlený prostor, určitě ne čistý a bez doplňků, to na mě působí studeně. Já jsem od nás z domova zvyklá na dřevo, teplejší barvy, svíčky, dekorace, prostě na příjemný domov, kam se rádi vracíte. V bytě mám méně světla, takže jsem musela volit spíše výraznější barvy a hodně bílé, aby se prostor prosvětlil.

bydlení Mariany Prachařové
Archiv Mariany Prachařové

Sledujete i trendy v oblasti bydlení nebo necháváte volnou ruku své fantazii?

Sleduju Pinterest, jestli se to počítá jako trend 😀 Ten jsem schopná projíždět i několik hodin, je tam spousta inspirace, ale mám pocit, že se pak stejně řídím zkrátka tím, co se mi zrovna hodí a líbí.

Který kousek Vám doma dělá největší radost?

Asi houpačka a celkově můj obývák.

obývací pokoj Mariany Prachařové
Archiv Mariany Prachařové

Všimla jsem si, že si ráda zapalujete svíčky. Také v Bella Rose milujeme tu atmosféru. Které vůně Vás pokaždé zaujmou?

Ano, svíčky jsou nezbytností. Teď před Vánoci volím hodně jablko a skořici a takové ty teplejší a zemitější vůně, naopak v létě mám ráda svěžejší a čistší vůně. Vždy mě ale stoprocentně zaujme jakákoliv kombinace se skořicí, to miluju nejvíc.

Blíží se období Vánoc, co na nich máte nejraději?

Všechno. Světýlka, výzdobu, stromeček, tradice, jídlo, pohádky, pohodu. Je to krásné období v roce, které ve mně evokuje potřebu si dělat doma to největší útulno a příjemno. Celé město mi pak díky světýlkům a dekoracím přijde kouzelné a magické. Nejradši bych to tak měla celý rok.

Mariana Prachařová v Praze
Archiv Mariany Prachařové

Sledujete i vánoční filmy? Bez kterých si nedovedete představit vánoční čas?

Sleduju a letos už jsem začala dokonce začátkem listopadu. Určitě mezi klasiky patří Tři oříšky pro Popelku, Láska nebeská, Sám doma a celkově všechny staré, české pohádky. Ty já miluju.

Štědrý den je pro každou rodinu malinko jiný. Jak ho trávíte Vy?

Ano. To se vztahuje i na recept na bramborový salát nebo cukroví. Každá rodina to má úplně jinak a pro každou je to ten správný a jediný recept 🙂

U nás připravuje večeři babička, já prostírám stůl, dělám s mamkou chlebíčky a jednohubky, jezdíme si pro světlo z Betléma a koukáme na pohádky a taky ještě dobalujeme poslední dárky. Po večeři jdeme vyhlížet Ježíška a pak rozbalujeme dárky až do pozdě do noci. Rádi si to vychutnáváme a rozbalujeme opravdu pomalu, takže většinou nestíháme ani Půlnoční

Jsem na nás zvědavá letos!

Slyšela jste už o dánském konceptu „hygge“? Co se Vám u tohoto slůvka vybaví?

Ano a moc se mi celá ta myšlenka a filozofie líbí. Pro mě to znamená DOMÁCÍ POHODU. Je to přesně to příjemno a harmonické útulno. Alespoň tedy pro mě.

Byt Mariany Prachařové
Archiv Mariany Prachařové

Líbí se vám, jak si to Mariana doma zútulnila a chtěli byste vědět, jaké kousky jí u nás v Bella Rose padly do oka? Pak prozkoumejte její kolekci měsíce a načerpejte inspiraci.

Přejeme vám krásné chladivé dny

Mariana, Michaela a Bella Rose

 

Líbí se vám skandinávský styl? Pak vám možná padnou do oka tyto produkty ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!