Dnes bychom vám rádi představili jednu romantickou duši se skandinávským srdcem – Terezu Matouškovou. Na svém Instagramu @purewhitecz ukazuje své nádherné bydlení, které je z větší části zahalené do bílé barvy a působí útulně a neotřele. Terezu jsme trošku vyzpovídali, pojďte ji poznat blíž a prozkoumejte i její oblíbené kousky na Bella Rose.

Můj styl je jednoznačně skandinávský, o čemž vypovídá i můj instagramový profil, který se nese jen v tónech bílé, šedé a béžové.

Představte se nám trošku.

Jmenuji se Tereza a jsem maminkou dvou chlapců, kteří jsou mojí neuvěřitelnou oporou. Miluji design a všechno kolem něj, jsem kreativní s bujnou fantazií, ráda komunikuji s lidmi a dělám něco, co mi dává smysl. Můj život se kolem tohoto točí v podstatě každý den 7 dní v týdnu a jsem za to velmi vděčná.

Tereza Matoušková

Jak byste charakterizovala styl Vašeho bydlení?

Můj styl je jednoznačně skandinávský, o čemž vypovídá i můj instagramový profil, který se nese jen v tónech bílé, šedé a béžové. Ale nerada se takhle škatulkuju, protože nechci nikoho kopírovat, jedu si prostě podle svého uvážení a hlavně svých momentálních pocitů. Třeba teď je můj momentální pocit takový, že chci mít romantičtější ložnici a proto přidávám více růžové a květin.

Co na to říkají doma? Pomáhají se zařizováním nebo máte volnou ruku?

Doma mi do toho nikdo nemluví, protože bydlím se svými dětmi sama a ty jsou designově stejně zapálení jako já 🙂 Respektive se jim prostě líbí to, co maminka vytvoří. Mají ještě takový fajn věk, kdy si ještě nediktují, co chtějí a maminka je pro ně bohyní ve všem. A tak se jejich pokojíček nese ve znamení petrolejové, smaragdové a hořčicové, spolu s motivem zvířátek.

dětský pokoj ve skandinávském stylu

Patříte mezi milovníky pořádku nebo dáváte přednost osobitému chaosu?

Tak spíše něco mezitím. Nejsem žádný perfekcionista, ale nemám ráda “bordel”. Ale potíž je většinou v tom, že se mi prostě nedaří udržet tu “pure white” čistotu neustále. S dětmi a prací na plný úvazek je to prostě náročnější a přiznám se bez mučení, že člověk prostě není stroj a někdy je rád, že je rád. Takže když byste k nám přišli třeba v polovině týdne, je to tam jako po výbuchu 🙂

Jaký kousek máte doma ze všeho nejraději a proč?

Já mám ráda všechny kousky v našem bytě, protože právě ty tvoří ten celek, ten domov, ve kterém se cítíme dobře. Ale mezi splněné sny a nejoblíbenější doplňky vždy patřil Tray Table od HAY a policový systém String. Obojí miluji pro svou jednoduchost a praktičnost a co si budeme povídat, jsou to takové ikony skandinávského designu.

obývací pokoj v bílé

Co ráda děláte ve svém volnu?

V současné době se svůj volný čas snažím využít tak, že někam mizím. Ráda utíkám od stresu všedního dne za hranice fantazie. Jsem snílek, miluji relax a wellness. Ráda si čistím hlavu se sluchátky na uších někde mimo ruch civilizace. Postupem času se chci vrátit i ke svému oblíbenému fitku, ale teď jsou priority jinde.

Bez čeho si nedokážete představit podzimní a zimní období?

Podzim se pro mě každoročně nese ve znamení kávy v termohrnečku (nebo v papírových Costa kelímcích :)) a procházkami po krásách Prahy. Miluji podzimní a vánoční Prahu, zároveň však miluji teplo, takže po procházce se jednoznačně vidím pod dekou, se svíčkami kolem sebe a příjemným filmem. Většinou to skončí spíš pohádkou a mazlením se s klukama, ale o to je to hezčí. Jste s těmi nejbližšími.

jídelní koutek ve skandinávském stylu

Jaká je Vaše ideální chvilka klidu? Najdete si na ni čas?

Podzim je náročný, nejen z pohledu práce a všeho kolem, ale i z pohledu psychiky. Takže najít chvilku je těžké. Ale člověk by to měl brát jako prioritu, aby se z toho všeho nezbláznil. Takže návštěva kina, příjemné posezení s kamarádkou či jen tak ležet doma pod peřinou a užívat si to ticho. Tomu říkám chvilka klidu 🙂

Je nějaký kousek, na který si brousíte zuby a čím byste chtěla Vaše bydlení zútulnit?

Mám pár tajných přání, kterými bych ještě chtěla svoje bydlení dotáhnout k dokonalosti, ale jsou to jen drobnosti jako např. nové povlečení, svíčky či nějaká ta kožešina (kobereček).

obývací pokoj

Těšíte se na Vánoce? Co u Vás doma nesmí v tomto období chybět?

Miluji Vánoce, miluji tu atmosféru, pohádky, vůni a hlavně ten čas strávený s rodinou. Přiznám se, že letošních se trošku bojím, protože nevím, jak to bude s dětmi, ale ráda bych, aby všechno probíhalo v klidu a bez zbytečných stresů. Takže rodina, pohádky a víc nepotřebuji 🙂

A poslední otázka na závěr: v jaké barvě budete mít vánoční ozdoby na stromečku?

Vánoce budeme trávit u mojí mamky v Jižních Čechách, takže v Praze stromeček mít nebudeme, jinak by byl samozřejmě “pure white” 🙂 U mamky je každoročně stejný – ladíme do červeno-zlaté kombinace, na kterou mám samé krásné vzpomínky a k Vánocům prostě patří.

minimalistická ložnice

Také milujete interiér, kde vládne bílá barva? Nezapomeňte se inspirovat na Instagramu Terezy a užijte si poslední zbytky podzimního počasí.

Krásné podzimní dny

přeje Michaela a Bella Rose

Omrkněte skandinávské designovky ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!