Přiznám se, že ráda trávím volný čas prohlížením fotografií ze skandinávských interiérů a v duchu si předělávám celý byt. Určitě nejsem jediná, kdo na Instagramu sleduje zahraniční účty a na Pinterestu je jako ryba ve vodě, proto mě vždy mile překvapí, když se i u nás najde někdo, kdo svou lásku ke skandinávskému stylu ukáže ostatním. Dnes se podíváme k Míši, milovnici skandinávského bydlení, kterou na Instagramu najdete jako @_micha_ella_. Pojďte na návštěvu!

skandinávská jídelna
Archiv Michaely Průšové.

Představte se nám malinko.

Jmenuji se Michaela a jsem maminkou 2,5 leté holčičky Elly. Jsem milovnicí kvalitní kávy, kterou si nejvíce vychutnám doma s manželem. Ráda cestuji a poznávám nová místa. Zároveň jsem ale velmi domácí typ, který nadevšechno miluje svůj domov a rodinnou pohodu, která k němu patří.

Jak byste charakterizovala styl Vašeho bydlení?

Náš domov se nese ve znamení skandinávského stylu, který se vyznačuje čistotou, vzdušností, minimalismem a útulnem. Toto jsou přesně ty body, které charakterizují náš domov.

Interiér
Archiv Michaely Průšové.

Vždy se Vám tento styl líbil nebo jste k němu našla lásku až postupem času?

Severský styl jsem si oblíbila až postupem času, ale o to víc jsem si ho zamilovala a našla v něm sebe samu. Miluji čisté linie, nadčasovost a zvelebování domova.

Co na to říkají doma? Pomáhají se zařizováním skandinávského bydlení nebo máte volnou ruku?

Jelikož je dcera ještě malá, tak jediný, kdo by mi mohl mluvit do zařizování domu je manžel, ale s ním se naštěstí ve většině shodneme, takže mám, dá se říct, volné pole působnosti.

Jaký kousek máte doma ze všeho nejraději a proč?

Popravdě zbožňuji každý kout ve svém domě, ale ze všeho nejvíc kuchyň, kde mám oblíbený kávový koutek a také můj vysněný, velký, dubový jídelní stůl, u kterého se každý den sejdeme a užíváme si dobré jídlo. To na tom miluji nejvíc. A kdybych měla určit jeden konkrétní kousek, ze kterého se momentálně velmi těším, tak je to koš od Ferm Living, který jsem si nedávno pořídila a zároveň odškrtla ze svého wishlistu.

kuchyně ve skandinávském stylu
Archiv Michaely Průšové.
skadinávská jídelna
Archiv Michaely Průšové.

Jste máma na plný úvazek. Najdete si i tak chvilku na relax? Jak takovou chvilku nejraději trávíte?

Ano, i přesto, že jsem na mateřské, tak si chvilku na odpočinek najdu. Většinou je to doba, kdy dcerka po obědě usne a já si tak můžu vychutnat svůj šálek tolik milované kávy. A pak je tu večer, kdy si s manželem dáme dobrý čaj či sklenku červeného a pustíme si film. To je pro mě báječný relax.

Vaše dcerka Ella má nádherné království. Je něco, co máte už dlouhodobě vyhlídnuté a čím byste jí chtěla pokojíček vyšperkovat? Například nová hračka, kousek nábytku?

Abych řekla pravdu, tak Ella zatím pokojíček nemá, má jen svůj hrací koutek v ložnici. Letos totiž máme naplánovanou rekonstrukci domu, takže mě zařizování jejího království teprve čeká a velmi se na to těším. Představu, jak bude pokojíček vypadat, mám ale už delší dobu jasnou. Bude převládat hodně bílé v kombinaci se světlým dřevem a přírodními doplňky. K tomu pastelové barvy, konkrétně růžová, žlutá a šedá. Chci, aby se tam dcera cítila dobře, tak doufám, že se mi to povede.

dětský pokojíček ve skandinávském stylu
Archiv Michaely Průšové.

Bez čeho si nedokážete představit zimní období? Huňatá deka, horký čaj nebo máte nějaký svůj osvědčený tip?

Podzim a zima je pro mě nejmilejší část roku. Procházky v přírodě, horká vana, zapalování svíček a balení se do deky s knížkou v ruce. Tohle všechno k zimnímu období, podle mě, neodmyslitelně patří a právě díky tomuto si ho velmi užívám. Je to takové moje hygge ?

Kde nejčastěji hledáte inspiraci na zvelebování domova?

Cíleně inspiraci nehledám, ale velmi ráda si prohlížím fotky interiérů buď na Instagramu či v časopisech o bydlení a když mě něco zaujme nebo mám svou představu, musím to zrealizovat.

Je nějaký kousek, na který si brousíte zuby a kterým byste chtěla Vaše bydlení zútulnit?

Měla jsem pár věcí na svém wishlistu, které jsem si již splnila, a momentálně nic pořídit neplánuji. Ale jsem člověk, který každou chvíli něco předělává a mění, takže určitě něco zase přibyde 🙂

koupelna ve skandinávském stylu
Archiv Michaely Průšové.

Pokud i vy jste milovníci skandinávského bydlení, pak přesně pro vás je jako stvořený klasický skandinávský styl, který je plný doplňků a dekorací v tomto duchu. Načerpejte inspiraci a vyšperkujte si své bydlení tak, aby se vám v něm krásně žilo. A já věřím, že bude.

Krásný den přeje

MichaelaBella Rose.

 

 

Mohlo by se vám líbit:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!