Máme pro vás další nahlédnutí do domu jedné z vás – našich věrných zákaznic. Tentokrát jsme opět oslovili Lenku a pokud sledujete náš Instagram a hashtag #bellarosecz, pak vám jistě její krásné fotky neunikly. Lenku najdete na Instagramu pod přezdívkou Strlenka a objevíte zde spoustu inspirace na bydlení ve skandinávském stylu – a to my tuze rádi! Pro tento rozhovor jsme využili toho, že je venku krásné zimní období a vyzpovídali jsme ji, jak to u ní vypadá v období Vánoc a zimy. Jste zvědaví? Pojďte dál!

Lenčino zimní království
Lenčino zimní království.

Vrátíme se na chvilku k Vánocům. Jaké ozdoby máte ráda? Kupujete si každý rok alespoň jednu novou, nebo spíše zdobíte stejnými, jako předešlý rok?

Mám ráda skleněné, porcelánové, jemné ozdoby a nejvíce v bílých barvách, pro mě to je symbol Vánoc. Dokupuji každý rok alespoň pár kousků, letos jsem našla českého výrobce skleněných ozdob v severském stylu, byla jsem nadšená. Mám pár krásných ozdob od svých blízkých a o to je každý rok příjemnější stromeček zdobit, vždycky si na ně přitom vzpomenu.

Letos jsem dokoupila i první červenou ozdobu – vánoční lízátko od Maileg, krásně se na stromečku vyjímá.

Vánoční ozdoby
Ozdoby má Lenka ráda převážně v bílé barvě.

Kdy se u Vás sklízí stromeček?

Jsme zastánci původních tradic, takže zdobíme stromeček těsně před Štědrým dnem, ta vůně spojená s rozbalováním dárků je úžasná.

A sklízíme ho po svátku Tří králů.

Vánoční stromeček ve skandinávském stylu vypadá krásně!

Necháváte si některé dekorace z výzdoby až od jara? Například lucerničky nebo světýlka?

Večerní svícení je u nás doma v kurzu prakticky celý rok. Dotváří to správnou atmosféru a tak nějak k nám domů patří. Samozřejmě v zimním období je to ještě intenzivnější. Takže po večerním příchodu domů a běžném splnění denních povinností, jdu zapalovat svíčky a rozsvítit světýlka. Papírové hvězdy nechávám až do jara. Mám moc ráda i recyklaci třeba vánočního použitého papíru, takže u nás najdete ptačí origami nebo obaly na sezónní kytičky právě z něho. Lepené papírové hvězdy nebo mechové koule také přečkají celé zimní období.

papírová ozdoba
Papírové ozdoby z použitého balicího papíru jsou skvělý nápad.
origami
Ptáčci dodají kapku romantiky a něžnosti.

Jak podle Vás vypadá dokonalá zimní chvilka? Najdete si na ni čas?

V poslední době ráda relaxuji u ručních prací, takže pletení, tvorba přírodních věnců nebo drobných dekorací. To je pravý relax, na který se vždycky moc těším a nejenom v zimě. Pokud k tomu mám ještě v blízkosti rodinu, jsem spokojená.

zimní hygge
Zimní hygge podle Lenky
Přírodní věnce
Přírodní věnce umí Lenka na jedničku!

Začal nový rok, plánujete nějakou změnu u Vás doma?

Minulý rok mě manžel překvapil pár kousky zařízení, které jsem si už dlouho přála, takže by se dalo říci, že mám vybráno. Ale zvažuji změny v předsíni, od výmalby po zařízení. Mám tedy co plánovat a na co se těšit.

Patříte mezi milovníky pořádku, nebo dáváte přednost osobitému chaosu?

Mám ráda spíše pořádek, nemusí být dokonalý, ale alespoň částečný určitě. Když nad tím přemýšlím, je to spojeno i se správným relaxem, asi bych si neuměla sednout a odpočívat, bez okolí pro mě lahodícího oku, ale každý to má samozřejmě jinak.

Prostřený stůl ve skandinávském stylu
Prostřený stůl ve skandinávském stylu.
Světelný řetěz v ložnici
Světelný řetěz v ložnici, závěsná hvězda a oblíbená kniha pro tu nejkrásnější pohodu.

Bez čeho si nedokážete představit zimní období? Huňatá deka, horký čaj, nebo máte nějaký svůj osvědčený tip?

Určitě dlouhá procházka v přírodě, pak výborný teplý čaj nebo čerstvě namletá káva, domácí pečená sladkost, oblíbené místo v novém křesle, dobrá kniha a příjemné teplo z krbu.

Zimní výzdoba
Zimní výzdoba u Lenky
Obývací pokoj ve skandinávském stylu
Obývací pokoj ve skandinávském stylu a zapálené svíčky v lucerničkách Kähler.
Šedé křeslo
Nové křeslo, ve kterém Lenka nejraději relaxuje.

Jak se vám u Lenky v jejím zimním království líbí? Nám moc!

Děkujeme Lence za příjemný rozhovor a nádherné fotky a přejeme krásný zimní den

Michaela a Bella Rose.

 

Vytvořte si zimní hygge i u vás doma. Máme pro vás pár krásných nezbytností ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!