Jsme nesmírně rádi, že se na Instagramu najdou zákazníci, kteří se s námi podělí o své soukromí – foto interiéru s našimi dekoracemi. Děláme si radost navzájem a to nás na tom baví! Jednou takovou zákaznicí je i Lenka, kterou najdete na Instagramu pod přezdívkou Strlenka. Že už jste její fotky někde viděli? Aby ne! Lenka pravidelně zásobuje fotkami svého útulného bydlení náš hashtag #bellarosecz a my se rozhodli, že ji oslovíme. Její domov je totiž natolik inspirativní a plný skandinávských doplňků a dekorací, že bychom rádi tento styl ukázali i vám. Lenka se s vámi podělí i o jednoduchý návod na jarní dekoraci, kterou zvládnete levou zadní! A kdo ví? Třeba si také najdete zálibu v minimalistických tónech bílé, černé a šedé a propadnete kouzlu skandinávského stylu ♥

Můžete se popsat v pár větách? Kde žijete?

Žijeme s rodinou v řadovém rodinném domě v menším městě na severu Čech. Pro nás naprosto ideální, na jedné straně blízkost hlavního města a na druhé klidné místo, odkud je to do přírody jen kousek. U domu je i menší zahrada takže, pokud to počasí jen trochu dovolí, jsme venku. Taková snídaně v létě na terase nebo večerní grilování s rodinou, to je můj splněný sen.

Foto ložnice v bílo-černé kombinaci.
Bílá, šedá a černá vypadají v ložnici Lenky naprosto skvěle.
Ložnice Lenky se světelným řetězem.
Žebřík se světelným řetězem dodá místnosti útulnou atmosféru.

Jak byste popsala styl Vašeho bydlení? Co Vás inspirovalo si v tomto stylu bydlení zařídit a co se Vám na něm líbí?

Před několika lety jsem začala sledovat skandinávské blogy o bydlení. Nadchla mě ta nadčasovost, čistota stylu, minimalismus. Ale to byla jen prvotní inspirace. Ano, je mi blízká, ale pro mě je důležité cítit se v daném prostoru dobře, musím na mě dýchnout útulno, atmosféra. Takže preferuji neutrální barvy s převahou bílé, béžové, šedé v kombinaci s přírodním dřevem. To vše se snažím doplňovat o drobnosti, které mi dělají radost.

Vlastně původně jsem uvažovala o založení blogu, ale s ohledem na časovou náročnost jsem od tohoto záměru upustila. Svoji zálibu v hezkých věcech, vlastním malém tvoření a focení alespoň částečně kompenzuji na Instagramu.

Dřevěná skandinávská dekorace.
Dřevěný ptáček Shorebird krásně doplňuje ostatní dekorace v severském duchu.
Stylová pracovna ve stylu Nordic.
Tomu říkáme stylová nordic pracovna! Lenka ji zařídila v odstínech bílé, šedé a černé.

Prozraďte nám pár pravidel, podle kterých se řídíte při zařizování a dekorování domu

  • méně je někdy více, preferuji jednoduché čisté linie zařízení
  • nakupovat s rozmyslem
  • kvalitní věci, osvědčené značky
  • mám ráda kontrast, snažím se s citem kombinovat nové versus staré
  • doplňky musí splňovat estetickou stránku, ale zároveň být i praktické
  • interiér zútulňuji pomocí svíček, huňatých teplých plédů, květin, fotografií, dekorací z přírodních materiálů
  • pro oživení prostoru vždy doplním nějaké sezónní barvy na doplňcích

Co na to říká rodina? Mluví Vám do zútulňování nebo máte volnou ruku?

Musím říct, že moje rodina je velmi tolerantní. Ač na vše nemají stejný názor, tak mi nechávají v zařizování volnou ruku a podporují mě v této zálibě. Někdy je to samozřejmě z pohledu mého muže těžké, mám spoustu nápadů, co upravit, změnit, převrtat a ještě nejlépe ihned. Určitě to znáte také.

Dřevěná stolička ve skandinávském interiéru.
Skandinávsky laděný interiér oživí přírodní kousky.
Útulný skandinávský obývací pokoj.
Útulný obýváček ♥

Co Vy a výzdoba na jaro? Máte v plánu nějaké speciální dekorace a převlečení vašeho interiéru do „jarního kabátku“?

Vždy se po zimě snažím interiér oživit nějakou svěží doplňkovou barvou. Přidala jsem tentokrát starorůžovou a jsem spokojená. Květiny už doplňuji v typických svěžích jarních barvách.

V loňském roce jsem dělala betonová vejce v hnízdech z březových větviček, letos jsem vyzkoušela jednoduché svíčky do skořápek od vajíček. Opět jsem využila březových větviček, se kterými se výborně pracuje, a umotala zajíce na zeď. Určitě se ještě chystám na spoustu dalších dekorací, nejraději pracuji s přírodními materiály.

Návod na svíčky ve skořápkách
Velikonoční dekorace raz dva!

DIY návod na jarní svíčky ve skořápkách:

Je nutné si zakoupit parafínový voskknoty do parafínu (k sehnání na internetu). Je možné použít i jakékoliv zbytky nevypálených svíček. Jde se na to!

  1. Vosk rozpustíme na mírném ohni ve vodní lázni. Můžeme přidat i pár kapek aroma nebo barviva do vosku pro jinou barvu svíčky.
  2. Připravíme si skořápky od vajíček, na kratší špejli uvážeme knot.
  3. Rozpuštěný vosk opatrně nalijeme do skořápek a nahoru na skořápku položíme špelji – knot zasahuje na dno skořápky.

A už jen necháme zatuhnout.

Velikonoční dekorace a mazanec
Velikonoce u Lenky jsou překrásné.

Jak podle Vás vypadá dokonalá hygge chvilka? Najdete si na ni čas?

Hygge je pro mě jednoznačné synonymum pohody, příjemné atmosféry. Dokonalý hygge okamžik je vždy s rodinou. Třeba když se večer sejdeme doma, já si udělám výbornou kávu, nalijeme si sklenku vína, zapálím svíčky. Povídáme si nebo si pustíme pěkný film, hudbu. Zkrátka domácí pohoda. Snažím se udělat si hygge chvilku každý den, těšit se na nějakou malou drobnost, ať to je ranní káva, nákup čerstvých květin, nějaké DIY tvoření nebo přečtení alespoň pár stránek z knížky.

Máte z nějakého kousku u Vás doma největší radost?

Mám ráda věci, které sama tvořím a podílím se na nich, ty mi asi dělají největší radost. Samozřejmě to jsou i drobnosti. Takže třeba v rámci posledních úprav v kuchyni jsem dala na zeď oloupanou větev, na které vyměňuji drobnosti, vážu věnce, pokaždé je jiná. A to mě těší.

Jarní barvičky v interiéru
Jarní barvičky v interiéru ♥
Velikonoční dekorace
Velikonoce už jsou za dveřmi. Lenka už je připravena.
Hygge chvilka
Jedna hygge snídaně ♥

Jak se vám u Lenky líbí? Nám moc! Doufáme, že jsme vás inspirovali a potvrdili přesvědčení, že i černo-bílo-šedá kombinace je IN!

Děkujeme Lence za příjemný rozhovor a nádherné fotky a přejeme krásný den

Michaela a Bella Rose.

 

Podívejte se na další krásné dekorace pro dokonalou jarní atmosféru ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!