Milujeme přirozené, jednoduché interiéry ve skandinávském stylu, které s postupem času nikdy neztratí na kráse. I díky tomu, jsme o dnešní rozhovor poprosili fotografku, milovnici všeho krásného a především maminku Báru, známou jako Baru la photo.

Baru je neobyčejná portrétní a svatební fotografka, která několik let sbírala inspiraci v kosmopolitní Paříži a asi i díky tomu, se její fotografie vyznačují pověstnou francouzskou lehkostí. Silné okamžiky, jemné měkké světlo a žádná vynucená gesta, to všechno dokáže zachytit na svých nádherných fotografiích. Prohlédnout si je můžete na jejím oficiálním instagramovém profilu @barulaphoto nebo na jejím osobním @millefeuilles.de.baru

Baru la photo 

Kde právě teď žijete?

Bydlím s rodinou kousek za Prahou. Předtím jsem žila několik let v Paříži, kde jsem studovala a absolvovala stáže. Pobyt ve městě umění mě ovlivnil ve všem, co nyní dělám. Ale teď už jsem více jak 6 let zpět a jsem šťastná, že jsem doma v Čechách.

Váš soukromý Instagram millefeuilles.de.baru je kombinace Vašeho jména a slavného francouzského dezertu mille feuilles, jak to vzniklo?

Protože francouzštinu miluji, chtěla jsem najít nějaké hravé francouzské slovo, které by vystihovalo vše, co mám v životě ráda – od rodiny, přírody, přes bydlení a cestování. Mille feuilles znamená francouzskou sladkost, ale v přesném překladu také – tisíc listů. Prostě „tisíc tváří Baru“.

Baru la photo

Váš Instagram nám nabízí pohled do Vašeho soukromého života a my se musíme přiznat, že se nám strašně líbí. Kde hledáte inspiraci?

Mám opravdu velkou radost, že se Vám můj blog líbí. Pokud si mé fotky prohlédnete, zjistíte, že mě každý den inspirují „všední“ maličkosti. Největší inspirací je pro mne dcerka, ale šťastnou mě udělá třeba jen to, když si z procházky přineseme rozkvetlou větvičku třešně, kterou si pak dám na stůl do vázy.

Co Vás poprvé inspirovalo k zařízení vaší domácnosti v tomto stylu?

Ve svém životě, ale i v práci–focení vždy upřednostňuji tři základní věci: přirozenost, jednoduchost a autenticitu. Styl svého bydlení proto ke mně přišel naprosto samozřejmě. Cítím se nejlépe, pokud je kolem mě dostatek prostoru, denního světla a přírodních materiálů. Miluji kombinaci dřevěného a bílého nábytku s rostlinami. Působí čistě a přitom útulně.

Baru la photo

Jaký je Váš nejoblíbenější kousek u vás doma?

Jsem milovnice květin a rostlin, takže se přiznám, že právě květiny každý interiér pozvednou o úroveň výš. Ale co se týče nábytku, tak mám asi nejradši náš dubový jídelní stůl. Vždy jsem snila o tom, jak se u něj budeme celá rodina a přátele scházet a užívat si dobrého jídla. Jsem moc ráda, že se můj sen stal skutečností.

Máte nějaké tipy pro jednoduchý severský styl?

Pokud je Vám skandinávský styl blízký tak jako mně, doporučuji obklopit se neutrálním světlým/dřevěným nábytkem, který opticky zvětší prostor a dá vyniknout světlu v místnosti. Potom už stačí pořídit si doplňky z přírodních materiálů ve formě košíků, taburetu, prostírání, polštářků, plédů,… a živé květiny. V jednoduchosti je prostě krása. Spoustu doplňků, které mí fanoušci na instagramu tolik obdivují mám právě od Vás z Bella Rose. A dělají náš domov jedinečným. <3

Baru la photo

Jaké jsou Vaše nejoblíbenější barvy?

Mám ráda zemité barvy v kombinaci s pastelovými zeleno-šedými či starorůžovými odstíny.

Je něco, k čemu jste si našla cestu až po čase nebo mění se Váš styl postupem času?

Určitě se můj styl vyvíjí i podle toho, jak se mění můj život. S narozením mé dcerky jsem se ještě mnohem víc začala zajímat o ekologické a udržitelné věci, hračky a doplňky kupuji s rozvahou a dávám přednost přírodním materiálům jak v bydlení, tak v oblékání. Ráda tvořím, takže na mém instagramu najdete často i postupy na jednoduché DIY dekorace do bytu či pro děti.

Baru la photo

Co pro Vás znamená hygge?

Pod tímto slovem si představím naše „obyčejné“ dny s dcerkou, kdy nikam nespěcháme,  uvaříme si náš oblíbený čaj, hrajeme si a nebo si zalezeme pod deku a čteme si. Mám velké štěstí, že se mohu i během mateřské dovolené věnovat své úžasné práci a na chvíli si odskočit zafotit a „provětrat si“ hlavu. Na prvním místě je ale teď pro mě má rodina. Snažím se proto radovat z maličkostí a chovat se podle principu „slow living“.

Brzy začne léto, chystáte se jako rodina za nějakým dobrodružstvím?

Dokud je dcera malá, máme chuť hlavně procestovat celou Českou republiku. Je tu tolik krásných míst, které bychom chtěli poznat.

Baru la photo

Víme, že jste profesí fotografka, jaký byl Váš největší zážitek z focení?

Úžasná je na mé práci rozmanitost, kdy mohu každý den fotit něco jiného. Od párového či těhotenského focení, přes svatbu až po rodiny. Mám velké štěstí na milé klienty, kteří mají stejný vkus a podobný pohled na svět. Během focení mi plně důvěřují a díky tomu mohou vzniknout uvolněné fotky bez stylizace. Každé takové focení je pro mě velký zážitek i radost zároveň.

Co Vás v nejbližší budoucnosti čeká?

Co se týče práce, tak se moc těším na jedno svatební inspirativní focení ve stylu Provence, na kterém se budou podílet samí úžasní dodavatele. Ale jinak se těším na léto, které si užijeme s dcerkou a rodinou venku u vody.

Baru la photo

Děkujeme Baru za krásný rozhovor i za to, že jste nás nechala nahlédnout do svého soukromí! Věříme, že každého čtenáře nadchly Vaše nádherné fotografie a nechal se inspirovat uvolněným skandinávským stylem. Pro ty, kteří si pohrávají s myšlenkou, že by severský styl slušel i jejich domovu, věřte, že i pár maličkostí udělá váš život hezčí a budete se u vás doma cítit dobře.

Za celý tým Bella Rose,

Nikola

 

Objevte skandinávský styl ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!