Den dětí se nezadržitelně blíží a většina z nás si pomalu začíná uvědomovat, že i když to tak nevypadá, polovina roku už je za námi! Ať už máte v plánu pro své ratolesti malý dárek nebo  jakýkoliv program, v tomto článku jsme pro vás nachystali pár tipů, jak tento svátek s dětmi oslavit se vší parádou!

Den dětí je tady a co si budeme povídat, je to hlavně o stráveném čase s nimi. Dopřejte si s vašimi ratolestmi společné chvilky a je jedno, jestli se zrovna naučili chodit nebo už se pomalu ozývá puberta. To nejpodstatnější na tom všem je, zachytit co nejvíc okamžiků a uchovat si je v paměti. Vytvářet si společné vzpomínky, tak aby až jednou v daleké budoucnosti, budete sedět nad hrnkem kávy, bylo na co vzpomínat.

EEF lillemor snadno vykouzlí úsměv na každé dětské tváři!

Upečte něco dobrého

O tom, že láska prochází žaludkem, ví každý. Vždyť i když vy sami zapátráte ve svých vzpomínkách, určitě se vám vybaví nezapomenutelná chuť domova. Jsou to všechna ta jídla, která pro vás s láskou dělala vaše maminka a vy je nyní děláte i svým dětem. Upečte ovocnou bublaninu nebo sladké sušenky! Na pomoc si tentokrát vezměte i šikovné dětské ručičky, jsme si jisti, že to bude zábavné odpoledne. A pokud i rádi experimentujete, v jednom z minulých článků naleznete recept na jedinečnou a vláčnou bábovku, která se vždycky povede!

Už se vám sbíhají sliny?

Koukněte se společně na pohádku a užijte si promítání

Domácí oblečení, teplé ponožky, horký čaj a filmový maraton před vámi, to je ideálně strávená deštivá sobota, které se jednoduše nedá říct ne! Udělejte velkou mísu popcornu a stůl obložte dobrotami tak, aby si vybral skutečně každý! Výběr pohádek a filmů nechte na vašich maličkých a sestavte jej tak, aby se nikdo nenudil.

Sledujet filmy z úkrytu

Uspořádejte dětskou oslavu a pozvěte děti ze sousedství

Pokud máte ve svém okolí více maminek s dětmi, ideálním řešením pro Den dětí je spojit síly! Proto pozvěte sousedky i s dětmi z celé ulice, každá něco upeče nebo uvaří a vytvoříte tak zábavnou párty pro všechny. Udělejte malou výzdobu, použijte svítící řetězy, balónky i girlandy. Pro snadnější úklid můžete použít papírové nádobí, abyste se nemuseli bát rozbitých talířů a vaše ruce si na chvíli odpočinuli od mytí nádobí. Protože je důležité, aby si vaše ratolesti dokázali vzít vše, co jim chutná, doporučujeme udělat limonádu do velkých nádob s kohoutkem, kde se sami snadno obslouží.

A jaké aktivity si vybrat?

Pořiďte si barvy na obličej a pomalujte každý dětský obličej. Zahrajte si házení kroužků na cíl, šipky, na zahradě závody ve skákání v pytli nebo malou dětskou diskotéku. Můžete modelovat z plastelíny nebo malovat na papír! Zkrátka a dobře, vaší i dětské fanazii se meze nekladou.

rice

Městské odpoledne

Zajděte si na zákusek do vaší oblíbené kavárny a užijte si společně ruch města. Na den dětí vyrazte do zoo a s vašimi ratolestmi se podívejte na všechna zvířátka. Běžte se podívat do muzea a zabavte své malé „rozumbrady“ na celé odpoledne! A pokud vás baví nekonečné jízdy tobogánem a dovádění v divoké řece, aquapark bude tou správnou volbou pro vás.

Malé tanečnice

Vyrazte na výlet… třeba na hrad!

Pro ideálně strávené odpoledne aktivním odpočinkem navštivte rozhlednu nebo zámek! Vše dopředu pečlivě naplánujte, udělejte svačiny a vyrazte třeba vlakem! Porozhlédněte se ve vašem okolí po pěkném výletním místě a aby se ti nejmenší po cestě nezačali nudit, vyznačte si cestu barevnými fáborky (na zpáteční cestě je zase posbíráte) nebo si vezměte sešit s pevnými deskami a založte herbář. Po cestě sbírejte rostliny a listy, později si je můžete u vás doma vyhledat a herbář tak dokončit!

Sbalte si všechny mňamky!

Navštivte organizovaný den dětí

Protože se Den dětí slaví po celé České i Slovenské republice, můžete využít i organizované akce. Slaví se od Aše po Novou Sedlicu a téměř každá dědina i městečko s menším kulturním domem, nějakou akci pro děti pořádá. Zapátrejte na internetu, kde určitě dostanete veškeré další informace.

Doufáme, že vám naše tipy přišly vhod a minimálně jeden z nich vyzkoušíte! Nyní nám nezbývá nic jiného, než vám popřát příjemně strávené dny s těmi, které máte opravdu rádi a držíme vám palce, aby se vám všechny plány vydařily!

Za celou Bella Rose,

Nikola

 

Je libo něco na tu nejlepší dětskou párty?

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!