Možná Vám následující fotky budou připadat povědomé. Aby ne! Pokud jste stejní nadšenci do skandinávského stylu a interiérového designu jako my a každý den si prohlížíte nespočet instagramových profilů právě v tomto duchu, pak vám, dost možná, neunikl ani profil naší čtenářky a zákaznice Míši alias Ourlivesinthree. Nebojíme se přiznat, že zrovna její profil sledujeme už delší dobu a protože nám přijde krásné a inspirativní, jak v malebném malém plzeňském bytečku dokázala vykouzlit útulnou a čistou oázu klidu pro sebe, manžela i jejich dcerku, rozhodli jsme se ji oslovit, aby se s Vámi podělila o svůj příběh. Nahlédněte do zákulisí jejího života a inspirujte se, jak i v bytě 1+kk se dá vykouzlit skandinávská atmosféra. Vítáme vás u Míši.

Foto z bydlení Míšy2
Nádherné, severské, minimalistické. Ikonické police String ve kterých si lebedí malé myšky v krabičkách od sirek značky Maileg nás zaujaly na první pohled.

Můžete se popsat v pár větách?

Pro někoho může být těžké popisovat sám sebe. Například pro mě. Jmenuji se Michaela, je mi 32 let, mám muže a dceru, žijeme v Plzni. Bydlíme v malém bytečku 1+kk v panelovém domě na největším plzeňském sídlišti. Přestěhovali jsme se sem těsně před narozením naší dcery Anny, která se narodila začátkem loňského června. Takže už tu bydlíme téměř rok a půl. Nikdy by mě nenapadlo, že právě tady jednou budu na nějakou dobu žít. Naštěstí bydlíme úplně na okraji města, takže přírodu máme na dosah ruky. Jsme tu spokojení.

Trochu mi chybí k úplně šťastnému bydlení v “naší garsoniéře” alespoň malá terasa nebo malá zahrádka, ale jak se říká, člověk nemůže mít všechno. Zatím nám malý byt bohatě stačí a vyhovuje. Jsme tu v nájmu a až dcera povyroste, přestěhujeme se do většího a vlastního bydlení.

Bydlení u Míšy3
Annin koutek s panenkami Lille Kanin a Lolou na obrázcích.

Máte tip nebo radu pro ty, kdo myslí, že v malém bytě se nedá vytvořit útulná atmosféra?

Řekla bych, že v malém bytě je vytvoření takové atmosféry naopak snažší. Už jen proto, že je malý. Také jsme prakticky vždy všichni pohromadě. I když občas člověk zatouží po chvilce, kterou má jen sám pro sebe, ale i to se dá zařídit.

Co se týká zařízení a zútulňování bytu, určitě bych se řídila zásadou v jednoduchosti je krása.

Bydlení u Míšy4
I v kuchyni se paní Míša řídí heslem, že v jednoduchosti je krása.

Jak byste popsala styl Vašeho bydlení? Co Vás inspirovalo si v tomto stylu bydlení zařídit a co se Vám na něm líbí?

Jak jsem již zmínila, tak v jednoduchosti je krása. Miluji severský minimalismus. Líbí se mi ta jeho strohost, jednoduchost a lehkost. Nejhorší je, že se většinou (alespoň mně) líbí více stylů severského bydlení. Ale po pár chvílích přemýšlení a promýšlení, se dá vše hezky skloubit dohromady. Hlavně zachovat jednoduchost. Nemůžeme mít vše.

Hodně se mi líbí takové ty white & black interiéry, inspirují mě a trošku závidím těm, kdo v nich žijí, krásně je zútulňují, hrají si s nimi a promněňují je. Jsou tak čisté, plné jasu a lehkosti. U nás je to spíše takové white & wood. Bílá barva a dřevo. 😀 Samozřejmě se zachovanou jednoduchostí i lehkostí.

Bydlení u Míšy5
Značky Kähler, BloomingvilleMaileg jsou v tomto bytečku oblíbené.

Kdysi, před pár lety, mě zaujaly právě u Vás na Bella Rose romantické vzory dánské značky Green Gate. Vidím to dodnes. Jako by to bylo včera, když jsem od Vás objednávala první své dva kousky od této značky – latté hrnek a mističku ve vzoru Malou White. Ještě ze studentských peněz. Tak jsem se seznámila s Bella Rose, posléze i s Nordic Day.

Nyní spíše tíhnu k minimalističtejším dánským značkám (Ferm Living, Bloomingville apod.) a zejména k finskému designu inspirovaném ve velké míře přírodou. Miluji křivky váz designéra Alvata Aalta, minimalismus porcelánu Iitalla nebo ryzí dětskost motivů postaviček Muminků Tove Janssonové. Nechcete rozšířít Váš sortiment o “Finsko”? 😀 Ovšem u nás rozhodně není vše dokonalé. Vzhledem k tomu, že byt nevlastníme, tak není úplně vše podle mých představ (např. kuchyňská linka, koupelna) a sem tam má něco své vady a nedostatky.

V představách už mám vidinu bydlení, které si jednou ve vlastním bytě zařídíme. A to je také důležité. Mít představy a sny, jít si za nimi a nikdy to nevzdat.

Bydlení u Míšy6
I v malém 1+kk bytě se dá vykouzlit severská minimalistická atmosféra.

Jakými zásadami by se měli čtenáři řídit, pokud by si to doma chtěli zařídit stejně krásně, jako Vy?

Myslím, že jsem vše vyjádřila předchozí odpovědí, tak to alespoň shrnu:

  • V jednoduchosti je krása.

  • Udržovat si čistotu bydlení.

  • Vše hezky pořádně promýšlet.

  • Žít přítomností, tady a teď.

  • Mít sny, jít si za nimi a nikdy to nevzdat. Mít trpělivost. Myslet na to, že velké věci potřebují čas.

Co na to říká rodina? Mluví Vám do zútulňování nebo máte volnou ruku?

Můj muž mi rozhodně nechává volnou ruku, do ničeho mi nepovídá. Jak říká: “Já mám svoje komiksy, ty svůj severský design.” Je vášnivý čtenář. Když jsem mu pověděla, že chcete se mnou napsat článek o našem bydlení, tak mi na to odpověděl: “A o naší knihovně a komiksech článek napsat nechtějí?” Ale rozhodně mšě ve všem podporuje a pomáhá. Už se však také těším na dobu, až Anna vyroste a budeme zútulňovat spolu.

Bydlení u Míšy7
Instagram Ourlivesinthree je plný krásných fotek s nádhernými dekoracemi.

Z jakého kousku u Vás doma máte největší radost?

Je těžké vybrat jen jednu věc… Jsem zamilovaná do ikonických polic String, jsou tak ladné a minimalistické. Máme doma hned dvě.

Také se vloupaly do mého srdce myšky v krabičkách od sirek dánské značky Maileg. Kupuji je mé Andulce, ale všichni vědí, že si je tak trochu kupuji zároveň i sobě pro radost.

Kdybych měla jmenovat pouze jeden kousek, byla by to asi naše Lola, resp. plakát od švédského dua Mrs. Mighetto s názvem Miss Lola. Je to takový středobod našeho malého domova. Je tak snová a tajemná. Určitě každé oči k Lole zamíří, když k nám vstoupí.

Bydlení u Míšy9
Myšky v krabičce od Maileg jsou nejen originální hračkou pro děti, ale i skvělou dekorací do dětského koutku.

Znáte slovíčko hygge? Co podle Vás znamená? Jak podle Vás vypadá dokonalá chvilka?

Hygge se v současné době dostává čím dál více do povědomí lidí. Stává se z něho obrovský fenomén. A proč ne? Proč si nežít jako Dáni? Být šťastní. Já se s hygge poprvé setkala právě u Vás, na Bella Rose.

Když se řekne hygge vybaví se mi skořicový šnek, káva, hodně dobré kávy, pocit tepla paprsků zapadajícího či vycházejcího slunce. Kouzlo přítomného okamžiku. Tak bych si představovala dokonalou hygge chvilku. Naprosto se jí oddat. Ať už o samotě nebo v přítomnosti lidí, které milujete.

Bydlení u Míšy8
U paní Míši se nám to líbí. Útulné, vzdušné a čisté.

Máte u nás nějaký kousek vyhlídnutý?

Zrovna nedávno jsem doma mému muži říkala, že můj seznam přání na e-shopu Bella Rose má asi 60 položek. Zakroutil očima i hlavou. Prý už mám všechno. Já si to však zdaleka nemyslím. 😀

Mám vyhlídnuté např. minivázy Hammershøi Rose od norské značky Kähler, spoustu pohlednic od Ylvy Scarp nebo pár vánočních nezbytností pro blížící se Vánoce. V neposlední řadě zaječí princezny od značky Maileg pro mojí Annu, které postupně mini zajíčky a králíčky a hlavně jejich mini oblečky sbírám, aby si s nimi jednou mohla hezky hrát až bude větší.

Myslím, že nenastane doba abych u Vás na Bella Rose neměla něco vyhlídnuté.

Bydlení u Míšy10
Poslední pohled na Annin koutek.

Krásný den plný inspirace Vám přeje Míša, Míša a Bella Rose.

Instagram: Ourlivesinthree

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!