Žijete v bytě a v létě tak trochu závidíte lidem, kteří mají vlastní zahrádku a můžou si na ní užívat příjemné posezení na čerstvém vzduchu? Nezoufejte. Pokud máte alespoň balkón, máte vyhráno.

Ne každý má k dispozici zahrádku nebo prostornou terasu. Spousta lidí žije v bytě a je ráda aspoň za nějaký balkón. I s malým balkónem se však dá čarovat. A také to má svou výhodu – není třeba kupovat moc věcí. 🙂

Jak si zařídit útulný balkón?

Nejprve je třeba pořídit něco na sezení. Zahradní křeslo se Vám na balkón nejspíš nevejde, ale pohodlná dřevěná lavice určitě ano. Krásná bílá lavice opatřená patinou je velmi kvalitní a stabilní, navíc z ní vyzařuje venkovská krása starých časů.

lavice

Aby se na lavici sedělo co nejpohodlněji, bude fajn pořídit si nějaké pěkné sedáky a také dekorativní polštářky.

polštářekdruhypolstarek

sedák

Jako stolek můžete využít dřevěnou antik stoličkuvýraznou patinou. Je vyrobena tak, aby vypadala starobyle.

stolička

Případně Vám jako stolek poslouží otočná retro stolička na bílých kovových nožkách, která je dokonce výškově stavitelná.

stoličkastolek

Úchvatným kouskem se také stane jednoduchý stolek se zásuvkou. Můžete ho využít nejen jako odkládací stolek, ale hodí se i k přesazování květin, a to díky praktické zinkové horní desce.

Na balkón samozřejmě patří také květiny. Na zábradlí balkónu můžete zavěsit okrasné truhlíky, například z vrbového proutí.

truhlíkvrba

Pokud doma máte nějaký nepotřebný regál, přestěhujte ho na balkón a naaranžujte na něj květináče s květinami. K tomuto účelu skvěle pouslouží i praktický kovový stoleček s poličkami z naší nabídky. Je opatřen kolečky, takže ho v případě potřeby velice snadno přemístíte, kam budete potřebovat.

kolečka

Také si můžete někam pověsit kytici sušené levandule, jejíž jemná vůně má kouzelnou moc a dokáže během chvilky navodit pocit klidu a bezpečí.

levand

Nyní už stačí jen nějaká pěkná lucernička nebo svícen a můžete začít relaxovat ve svém útulném koutku.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!