Léto je tady! Už jako malé děti jsme nedočkavě kontrolovali kalendář a pečlivě odpočítávali dny do začátku prázdnin. Jinak tomu není ani v dospělosti, kdy vyčkáváme na ty slastné letní měsíce plné teplého počasí a na oslavu každého hřejivého paprsku odkládáme jednu vrstvu oblečení za druhou. Léto je speciální i v tom, že je neustále co dělat. Každý víkend v kalendáři je označený červenou barvou a člověk má pocit, že pokud nestihne všechno, léto mu proteče mezi prsty.

U nás v Bella Rose jsme požitkáři a léto si užíváme opravdu plnými doušky. Čtení dobrodružných románů v houpací síti, objevování krásných výhledů nejen v Tatrách, grilování do pozdních nočních hodin s přáteli i obyčejně neobyčejné zavařování marmelád. Ať děláte v létě cokoliv, je to o tom mírně nostalgickém, příjemném hygge pocitu, který tolik milujeme a snažíme se si ho užívat kdykoliv to jen jde.

V případě, že byste přeci jen chtěli vyzkoušet něco nového a tak trochu vyjet ze zajetých kolejí, sestavili jsme pro vás 100 tipů na letní aktivity, ze kterých si vybere opravdu každý. A zde je malá ochutnávka!

Stanování s dětmi
Stanování bude zábava pro děti i dospělé. Stačí sbalit stan nebo jen deku a vydat se pod širé nebe!

Strávit noc pod stanem nebo pod širákem

Co může být romantičtějšího, než za světla dohořívajícího ohně počítat hvězdy. Proto vezměte svou drahou polovičku, do batohu si přibalte extra teplé ponožky, láhev něčeho dobrého a hurá na výlet!

Zajít si na zajímavou výstavu

Pokud se potřebujete v létě ochladit, muzea jsou tou nejlepší volbou! Rozšiřte si obzory a přičichněte k umění. Snad v každém městě je nějaká výstava, která stojí za to. Od užitého umění až po tvorbu lokálních umělců, poznejte své okolí skrze jejich oči.

Přečíst novou knihu nebo dvě

Máte rádi vůni nových knih? Pohodlné křeslo nebo houpací síť, sklenice limonády s čerstvými bylinkami a přívětivý stín, který dává prostor pro opravdu hluboký odpočinek. Nechte se unést příběhem na divoký západ nebo se začtěte do sladkých slov milostné poezie. Letošní léto patří jen vám.

Inspirace letní terasa
U moře nebo doma na zahradě, knihy si můžete během léta přečíst kdekoliv. Stačí jen vybrat tu pravou!

Zazpívat si u kytary

“Nad stádem konííííí, podkovy zvonííí…” Kdy jste naposledy procvičili svoje hlasivky? Popadněte kytaru nebo pozvěte kamaráda, který ji má, a vyražte všichni společně i s vašimi dětmi opékat špekáčky. Použijte veřejné grily, přenosné ohniště na zahradě nebo si vyhraďte víkend a navštivte nový kemp!

Večerní posezení na zahradě
Letní večery jsou ty nejkrásnější. Zpříjemněte si je posezením pod světýlky a nasajte letní hygge atmosféru!

Objevit nové místo a jít na piknik

Milujete pikniky stejně jako my? Vezměte vaše čtyřnohé mazlíčky, sbalte si dobroty, velkou deku a vyrazte za dobrodružstvím. Ti odvážnější z vás se mohou vydat objevovat nová místa a vyrazit jen tak vlakem nebo si nastavit GPS do neznáma. Objevujte dokonalou letní krajinu a užívejte si slunnou letní pohodu.

piknikový koš
Stačí malý košík, něco dobrého k snědku a lahev vína nebo vychlazené citronády a piknik může začít.

Malovat si tetování hennou

Že vás láká myšlenka decentního tetování, které bude mít speciální význam jen a jen pro vás? Než se skutečně odhodláte rovnou do tetovacího salonu, vyzkoušejte si to “nanečisto”. Tetování hennou vyžaduje trochu zručnosti, ale garantujeme vám, že za chvíli budete malovat jako profík. Henna je ideální pro všechny s nízkým prahem bolesti i pro ty, kteří ještě hledají vhodné místo na svém těle nebo se nemohou rozhodnout.

Vychutnat si sklenku vína při západu slunce

Udělejte si romantický výlet a navštivte vinné sklípky na jihu Moravy! K večeru popadněte do jedné ruky deku a do té druhé láhev dobrého vína a vyrazte, nejlépe ve dvou, na příjemnou procházku po Pálavských kopcích.

Letní piknik
Nejlepší víno si vychutnáte u nás na Moravě. Vyrazit ale můžete kamkoliv, kde vám bude dobře, a kde se najde i sklenička vašeho oblíbeného ročníku.

Cestovatelský deník

Každá dovolená je přímo prošpikovaná zážitky, které postupem let blednou, až si stěží pamatujete jméno oné destinace. Abyste si i po letech vzpomněli, jak sladce chutnalo ovoce nebo kde jste stoupli na ježka, zaznamenávejte si své zážitky do cestovatelského deníku. Inspiraci jak na cestovatelský deník naleznete zde.

Uvařit domácí marmeládu

Léto nesvědčí jen lidem, za pravidelnou péči vás odmění i vaše zahrada. Abychom v zimních měsících nezapomněli na letní sluníčko, sáhněte po osvěžujících domácích kompotech nebo sladkých zavařeninách. Návod jak na to si můžete přečíst zde.

Osvěžit se pomocí vějíře

Horké počasí nedělá problém jenom krajině a zvířatům, ale i lidskému tělu. Díky tomu jsme u nás v Bella Rose uvedli v život naši autorskou kolekci vějířů, která vás bude příjemně ochlazovat od jara do podzimu. Originální potisky, látkový potah a bambusové dřevo, to je náš lehký doplněk do kabelky, který si okamžitě zamilujete. Prohlédněte si například tento trendy látkový vějíř Morocco White.

Vějíře
Stylové Bella Rose vějíře oceníte v MHD i na výletech. Vejdou se do každé kabelky a podají pomocnou ruku, když teploty vystoupají až příliš vysoko!

Doufáme, že jsme vás dostatečně naladili na prázdninovou pohodu a že z našeho seznamu vyzkoušíte co nejvíc věcí. Jaké aktivity máte spojené s létem nebo kdy přesně zažíváte letní hygge? Podělte se s námi o vaše zážitky pomocí #bellarosecz nebo nám nechte komentář pod tímto článkem!

Pohodové léto vám za celou Bella Rose přeje Nikola

 

Mohlo by se vám hodit pro zpříjemnění letní atmosféry:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!