Léto je obdobím sluníčka, vysokých teplot a naše pokožka si o to více zaslouží extra péči a hýčkání tou nejlepší kosmetikou. Nesmíme zapomínat ani na naše chodidla, která by v sandálech a otevřených botách měla vypadat co nejlépe. Vytvořte si ze své péče o nohy malý rituál, na který se budete těšit a poznejte naše rady, jak si udělat domácí pedikúru.

pilník na paty

1) Odlakujte si nehty a připravte lázeň

Začnete tím, že si odlakujete nehty a připravíte si vše potřebné:

  • ručník
  • lavor s teplou vodou
  • sůl do koupele/bomba do koupele
  • peeling na chodidla
  • pilník na paty/pemza
  • vyživující krém

sůl do koupele2) Nechte své nohy zvláčnit v lázni

V teplé vodě nechejte rozpustit sůl do koupele nebo bombu do koupele se zvláčňujícím efektem. Nohy pak ponořte do vody a relaxujte 15 – 20 minut. Mezitím si můžete přečíst například jednu kapitolu v knize, odlakovat si nehty na rukou, vypít kafe nebo se jen tak nechat unášet vůní lázně.

Náš tip:

Pokud se chystáte i na manikúru, odlakujte si nehty na rukou a dejte je na chvilku do lázně k nohám. Po chvíli se vám pokožka zvláční a můžete si upravit kůžičku a pokračovat tak, jak jste zvyklí. Vaše ruce vám nesmírně poděkují.

peeling na paty

3) Odstraňte ztvrdlou kůži

Nohy lehce osušte ručníkem, zastřihněte nehtovou kůžičku a peelingem dopřejte svým nohám uklidňující masáž. Dejte důraz především na paty, které jsou nejvíce namáhané. Po peelingu opláchněte v lázni, znovu lehce osušte a ztvrdlou kůži odstraňte pilníkem na paty nebo pemzou. Pokud je to potřeba, znovu nechte namočené pár minut, aby se kůže změkčila a pilníkem nebo pemzou opakujte.

Náš tip:

Pilníkem na paty odstraňujte ztvrdlou kůži do té doby, dokud z něj budou padat částečky. Postup opakujte klidně několikrát.

vyživující krém

4) Hydratace je základ péče o nohy

Zastřihněte nehty, nalakujte a nechte lak pořádně zaschnout. Poté nohy namažte vyživujícím krémem, který do pokožky vmasírujte a nechte také vsáknout. Může to trvat i několik minut. Nikam nespěchejte, vaše nohy se vám za tuto péči a rituál odmění a vy se pak budete v otevřených botách cítit neodolatelně.

Užijte si svou chvilku relaxace a hýčkejte se kvalitní kosmetikou, která zanechá vaši pokožku hebkou a krásnou.

jak na domácí pedikúru
Dopřejte si nové propriety. 1. peeling na chodidla Calm Cedar 2. bavlněná osuška Sand Striped 3. koupelnový krém v kouli Silky Blackcurrant

Přejeme vám krásné léto
Za Bella Rose, Michaela

Pusťte se do své self-care s tou nejlepší kosmetikou ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!