Léto je úžasné období, které kromě dovolených nabízí i možnost častých oslav a párty. Jsou to zábavné chvíle plné radosti, setkání s rodinou nebo přáteli. Může se zdát, že hlavní roli na letní party hraje jídlo, ale neméně důležitou součástí jsou i dekorace, které pro svou párty zvolíte. Jenom v příjemném prostředí se hosté uvolní a vy si užijete dostatek vřelé zábavy. Dejte vědět přátelům, že se něco chystá a hurá do příprav. Poradíme jak na epickou párty!

Hurá na letní párty

Jasně, jde sezvat přátelé a posedět si u stolu plného jídla, bez větších příprav. Ale pokud si dá hostitel tu práci a vyšperkuje si místo pro párty do posledního detailu, bude celá sešlost v naprosto jiném duchu. A není to nic těžkého. Udělejte si dostatek času na ujasnění, v jakém duchu se ponese. Černobílá, barevná, zářivá, romantická nebo snad v duchu lesa a přírodních dekorací? Když si uděláte čas a sepíšete styl, vybavení a dekorace, budete mít dostatek času i k přípravě samotné párty.

I párty jen pro rodinu může být romantická, stačí zvolit správné doplňky.

Posviťte si na zábavu

Prvním krokem je osvětlení. Ta správná letní párty by se přece měla protáhnout až do západu slunce, ten má tu správnou dávku romantiky. Pak přichází čas na světelné řetězy. Lze použít malé světelné drátky na baterky, které mají příjemně tlumené osvětlení a není potřeba hledat zásuvku v dosahu. Světelné drátky jsou variabilní a můžete s nimi rozsvítit stůl, zábradlí, rostliny v květináčích. Aby bylo světla více, sáhněte po světelném žárovkovém řetězu. Díky němu si ze zahrady, terasy, balkonu uděláte druhý letní obývák.

Roztomilé nutnosti: roztomilosti

Žádná párty se neobejde bez lampiónů, girland, střapečků, závěsných dekorací a luceren, které krásně dokreslují atmosféru. Na zahradě s nimi ozdobte místa kolem posezení a dejte je také podél cesty. Držte se vybraného stylu. Vůbec nemusí jít o zářivou oslavu, která se vám nebude líbit. Když zvolíte jednu tlumenou barvu v několika odstínech, bude mít vaše párty pěkný skandinávský nádech.

Letní párty lze pojmout i ve skandinávském stylu

Letní párty, co má styl

Světelné drátky a řetězy svítí, girlandy a lampiónky visí, teď je čas ozdobit stůl. Prostírání a dekorace na stole by měly ladit k celému tématu. Zahradní párty v přírodním stylu bude chtít hodně dřevěných doplňků. Barevná a zářivá oslava snese výrazné doplňky a klidně i trochu kýčové dekorace, ty se naopak stanou předností. Obáváte se, že nebudete mít dost nádobí a servírovacích potřeb? Pořiďte si jednorázové papírové nádobí! Takové nádobí je ideální nejen na párty, ale i piknik nebo dětskou oslavu. A dobrou zprávou je, že k papírovému nádobí máme i papírové ubrousky, které spolu ladí. Požadované množství volte podle počtu hostů.

Je čas užít si poslední letní dny

Osvěžení pro všechny

Nekupujte přeslazené limonády, ale připravte si doma vlastní a ještě je stylově podávejte. Příprava domácí limonády není nic složitého. Zkusit můžete osvěžující s perlivou vodou, okurkou, mátou a citrónovou šťávou. Limonádu připravte přímo ve velké nádobě na limonádu a na párty nebudete muset neustále hostům dolévat a navíc je chráněna před nechtěnými nálety hmyzu. Jestli máte doma bezinkovou nebo levandulovou šťávu, máte o recept postaráno. Místo obyčejných skleniček použijte zavařovací skleničky, nebo skleničky s uchem a ozdobte je stylovým brčkem.

Léto pomalu končí a byla by škoda poslední letní dny nevyužít. Nemusíte zrovna plánovat velkolepou zahradní oslavu. Udělejte si hezký večer s partnerem, rodiči nebo dětmi.

Příjemné letní večery přeje Martina a Bella Rose.

Nepostradatelní pomocníci na letní párty:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!