Je to možná k nevíře, ale je to tak. Za necelý týden tu máme květen, a tak je nejvyšší čas naladit se na romantickou vlnu a patřičně si užít První máj.

Anebo ještě lépe! Lásky a romantiky není nikdy dost a proto doporučujeme nechat se prvomájovou atmosférou unášet klidně celý měsíc. Obklopeni svými nejmilejšími a za pomoci romantických dekorací a doplňků to pro vás bude hračka!

Romantický balon Love od Talking Tables
Romantické prvomájové dekorace od Talking Tables

 

První máj je tradiční český svátek zamilovaných. V době nedávno minulé se sice tuto krásnou tradici snažila vytlačit prvomájová mávátka, ale nic naplat, láska vždy vítězí na všech frontách a naštěstí nejen v pohádkách. A tak se na Prvního máje rádi podvolíme tradicím a oslavujeme lásku všemi možnými způsoby.

Prvomájový polibek

Asi nejrozšířenějším zvykem je polibek pod rozkvetlou třešní, který by měla dostat každá dívka a žena, aby napřesrok „neuschla“. Aby zkrátka zůstala zdravá a krásná, stejně jako jarní kvítí. Že žádný třešňový sad ve svém okolí nemáte? Nezoufejte, určitě bude stačit polibek pod jakýmkoli rozkvetlým stromem. V dřívějších dobách prý prvomájový polibek automaticky předznamenával svatbu. Pro nesmělé docela originální způsob, jak požádat svou milou o ruku, že?

Rozkvetlé větvičky ve stylové váze Omaggio
Rozkvetlými větvičkami ve stylové váze vyzdobte i svůj domov

Láskyplné stolování

Pokud by se vám snad nedařilo svou drahou polovičku vylákat do sadu, jděte na to chytře. Přineste si pár květy obsypaných větviček domů z procházky, naaranžujte do vázy nebo džbánu a postavte na jídelní stůl. Tohle výmluvné gesto by mohlo být dostačující a jako bonus získáte nádhernou jarní dekoraci!

A kdyby snad i to bylo málo, vzpomeňte si, že láska prochází žaludkem. Připravte něco dobrého na zub, prostřete svátečně stůl a uspořádejte si domácí prvomájovou oslavu se vším všudy.

Keramika Mynte Rose od Ib Laursen
Růžová keramika od Ib Laursen podtrhne romantickou atmosféru

Piknik pod rozkvetlou třešní

My ale věříme, že jarní procházka se svou milovanou bude pro vašeho partnera lákavá sama o sobě. Jste-li z Prahy, zamiřte třeba na Petřín, který se na Prvního máje mění ve skutečný festival lásky. Zastávka u sochy Karla Hynka Máchy je milou povinností. Rozkvetlý sad máte na dosah a přeje-li počasí, piknik v jarní zelené trávě se může protáhnout až do večerních hodin.

Piknikový koš z ratanu od Bloomingville
Piknikový koš si vezměte do parku i na louku

 

A proč vlastně volný prvomájový den nevyužít k rodinnému výletu? Třeba na některý hrad nebo zámek, který už v květnu otevírá své brány. Cílem číslo jedna je jednoznačně romantickou atmosférou opředený Bezděz a vlastně celý Máchův kraj. Jsme si ale jisti, že zapátráte-li ve svém okolí, určitě najdete spoustu dalších krásných míst, kde rozprostřít svou piknikovou deku a prostě si užívat jara a toho, že jste spolu.

Prošívaný přehoz Sorbet Window od Ib Laursen
Pikniková deka v romantické růžové bude na Prvního máje to pravé

Tradiční dekorace

Zavítáte-li během prvních májových dní na venkov, na vesnických návsích určitě narazíte na pentlemi a věnečky ozdobené májky. Dříve je na vesnicích stavěli mladíci pod okny svých vyvolených, dnes jsou už spíše tradičním prvomájovým symbolem. Nechte se inspirovat a přeneste si špetku téhle tradice i k sobě domů. Stylizovaná dekorace v podobě zelených větviček ve váze, ozdobených stužkami nebo jarní věneček zavěšený na vchodových dveřích může váš domov zdobit po celé jaro.

Dekorativní stuha na špulce Micha Red
S ozdobnou stužkou si lehce nazdobíte svou vlastní májku i u sebe doma

Srdce z lásky darované

Lásku a náklonnost je dobré si dávat najevo celoročně. Možná jste ale v poslední době v návalu každodenních povinností na své milované trochu v tomto ohledu pozapomněli. První máj je skvělou příležitostí k nápravě. Kromě společně stráveného času jim můžete své city připomenout i drobným dárečkem.

Ukažte jim, že vaše srdce patří jen a jen jim a skutečně je jím i obdarujte! Vložte malou sladkost do krabičky ve tvaru srdíčka, upečte koláč v srdcové formě, věnujte voňavé srdíčkové mýdlo…Vyzdobte domov romantickými dekoracemi, dopřejte si společnou relaxační koupel, napište báseň! Anebo si zajděte do kina na romantický film a den zakončete večeří při svíčkách. Zkrátka zapojte fantazii a buďte romantiky alespoň v tento den!

Zapékací mísy Heart Mynte
Láskyplné zapékací mísy od Ib Laursen v jednoduchém severském stylu

 

A hlavně – mějte se rádi (nejen na Prvního máje)!

Ivana & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!