Námět na tento rozhovor nás napadl po přečtení knihy Lykke, kde v jedné kapitole autor popisuje fascinaci modrou barvou. Řekli jsme si: „Toho bychom mohli využít, máme přeci Luucu!“, a tak začalo sepisování otázek. Luuca pracuje v Bella Rose na zákaznickém servisu a nikdy ji nepřehlédnete, má totiž vlasy modré jako nebe. Když je potřeba, umí být ostrá jako břitva, ale jinak je to usměvavé sluníčko! Pokud milujete jednu barvu a myslíte si, že už je toho trošku moc, pak se začtěte do rozhovoru a třeba zjistíte, že toho máte naopak málo! 🙂 Seznamte se s největším milovníkem modré – Luucou.

Modré vlasy
Tohle je naše Luuca, největší přebornice na modrou barvu 🙂

Jak vůbec tvá „posedlost“ modrou barvou začala? Vzpomeneš si na to ještě?

Myslím, že onu posedlost předurčila moje maminka, když mi ještě před narozením pořídila deník miminka v modré barvě. Pak mi oblékala většinou uni barvy, krom pár modrých kousků po straším bráchovi, ale když mi ušila moji první sáňkovací kombinézu, zase byla modrá. Pak už se to se mnou vezlo a i přes veškerou snahu prodavaček, které mi nutily holčičí barvy, jsem vždycky sáhla po modré. Když jsme se přestěhovali, dostala jsem svůj pokoj a mohla jsem poprvé mluvit do bydlení, takže šly v první řadě na modro stěny. Po nich následovaly rámy dveří, topení a všechno vybavení přes koberec, lustr, police až po doplňky a „pišišvory“ (různé drobnosti a blbosti), které sbírám dodnes.

Modrá barva kolegyně Luuci
Není pochyb o tom, že modrá provází Luucu už odmalička.

Líbí se ti všechny odstíny modré, nebo máš oblíbené jen některé?

Líbí se mi úplně všechny odstíny modré. Ani jeden není ten nej. Modrá je dobrá v jakémkoliv množství a jakémkoliv odstínu.

V knize Lykke se dočteme, že člověk, který miluje a zajímá se o modrou barvu, si často vybírá i dovolenkové destinace podle toho, zda je tam něco modrého. Máš to taky tak?

Ano. Mám ráda Řecko, protože Řekové jsou patrioti, a tak je v Řecku modrá a bílá na každém kroku. Za dob obléhání nesměli Řekové vyvěšovat svoji vlajku,  proto barvili svoje domy modrou a bílou. Tyto bílé domečky s modrými střechami, které jsou vystavěné na strmých skálách nad mořem, jsou asi nejtypičtějším znakem ostrova Santorini. Tam se vracím nejraději. Přiznám se, že i když vybereme jinou destinaci, tak alespoň hotel nebo interiér pokoje vybírám podle barvy.

Modré makronky
Kafe v Green Gate hrnečku a modré makronky – dokonalá pauza.

Jak tě napadlo, že si obarvíš vlasy na modro? Chce to pěknou dávku odvahy.

Modrá barva vlasů se tak nějak vyvinula postupem času. Dříve byla dostupná jen černomodrá, ta mě provázela od střední školy a jakmile byla k dostání modrá barva, volba byla jasná. Dokonce i moje kadeřnice se těšila na nový experiment.

Nemáš nějakou “pikošku”, která se vztahuje k tvým modrým vlasům? Zaznamenala jsi zvláštní reakci?

Dříve se za mnou lidé otáčeli, ale dnes už má barevné vlasy kde kdo. Teď si na mě ukazují prstem už jen malé děti se slovy: „Mami ona má modrý vlasy!“ a já na ně za to vyplazuji jazyk. Jediný problém měla pouze úřednice při žádosti o cestovní pas, protože prý modrá barva nezapadá do tabulek a pokud ji změním, musím si obratem zažádat o nový doklad, jelikož se jedná o výraznou změnu podoby. Uklidnila jsem ji, že změnu podoby rozhodně nemám v plánu.

Co přátelé a rodina na tvou “posedlost“ modrou?

Modrá ke mně patří odjakživa a celé okolí to bere jako přirozenost. Když přijde někdo na návštěvu, nebo mi popřát, nese s sebou vždy něco modrého, protože ví, že mi tím udělá radost. Jednou mi k narozkám kamarádka vyrobila velkou modrou krabici a obešla všechny známé, aby do ní přihodili nějaký modrý kousek. A tak jsem dostala krabici plnou modrých bonbónů, tkaniček, sponek, gumiček, deníčků, propisek, zapalovačů, prostě všeho, co měl kdo po ruce. I u nás v Bella Rose se s mojí posedlostí všichni sžili a když kolegyňky naskladňují novinky, hned mi přinesou ukázat, co modrého nám dorazilo. Postupně jsem vyměnila výbavu v kuchyni za nádobí Mynte v barvách Cornflower, Nordic SkyStill Water. Největší radost mi udělala markeťačka Darča, která mi k Vánocům vytvořila CD s kompilací blue songů a jeden dokonce nazpívala osobně.

Modré nádobí Mynte
Modrá nesmí v kuchyni chybět. Ach, naše oblíbené Mynte!

Zajímalo by mě, jak to vypadá u tebe doma. Nemáš tam “přemodřeno”? Co na to tvůj choť?

Když jsem se nastěhovala k mému partnerovi, zase to začalo modrými stěnami. Napřed ložnice, po ní denní místnost a nakonec kuchyň. Začal protestovat, že nebude žít ve šmoulím domečku, ale časem jednoduše rezignoval. A dnes, když kupuje cokoliv do domácnosti, sáhne automaticky po modré. Pomohl mi splnit si sen – nechali jsme dovézt z Itálie starou Vespu, kterou jsme spolu zrenovovali a nalakovali blankytně modrou barvou, abych na ní, jako modrá nevěsta, mohla přijet k oltáři. Dress code, výzdoba, občerstvení, kytice, svatební dort – vše bylo modré. Dokonce i paní matrikářka si kvůli nám speciálně pořídila modré desky a pero na podpis oddacího listu.

Svatba v modrém
Dvě fotky ze svatebního archívu.
Modrá svatba
Svatba jak jinak, než v modré! Mimochodem, na této modré Vespě Luuca jezdí každý den do práce. Nesmí chybět ani modrá helma.

Řekla bych, že není den, kdy bys neměla oblečený alespoň jeden modrý kousek. Modrá ti nejspíš usnadňuje i nákupy, že?

Určitě. Už i reklamy a nabídky cookies mi automaticky vyskakují na monitoru v modré barvě. Když nakupuji na eshopu, tak filtruji podle barvy a když jdu nakoupit do kamenné prodejny, moje nejčastější otázka na prodavačky je: „Máte tohle v modré?“. Moje nejoblíbenější kalhoty jsou džíny, stejně jako u většiny obyvatel naší Modré planety. Víte, že průměrný Čech vlastní patery džíny a ročně se vyrobí asi pět miliard kusů?

Co všechno máš modrého?

Možná by bylo jednodušší se zeptat, co nemám modrého :). Modrá mě provází od rána až do večera. Počínaje kartáčkem a zubní pastou, oblečením, botami, hrnkem na kafe, PC myší, mobilem a konče mýdlem, ručníky, povlečením a pyžamem. Fandím fotbalovému klubu Chelsea, který je přezdíván Blues, a tak byl pojmenován i můj pejsek. Do vínku dostal modrý pelíšek, misky, obojek, vodítko a hračky. Když chci mlsat, dám si modré makronky s příchutí Bounty a k nim long drink Blue lagoon. Jak říká můj bratránek, jsem takový lemčík. To je ptáček, který sbírá modré věci. Když si chce namluvit samičku, postaví z trávy altánek a do něj nanosí všechno modré, co v přírodě najde. Čím víc domeček nazdobí na modro, tím větší má šanci na úspěch. Rozhodla jsem se, že svoji posedlost posunu někam dál a stanu se specialistou na modrou barvu. Návod, jak na to najdete v knize Lykke na straně 118.

Modrá ložnice
Kdo je pánem téhle krásné modré ložnice? Asi tušíme… 🙂

Najde se mezi vámi také takový milovník modré (či jiné barvy)? Dejte nám vědět do komentářů, ať víme, že v tom Luuca není sama!

Přejeme krásný den plný ještě krásnější atmosféry

Míša, Luuca a Bella Rose

 

Modré doplňky a dekorace, které vám vytvoří dokonalou atmosféru ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!