Máme po Velikonocích a většina z nás se zařadila do pracovního procesu, bez mrknutí oka. Doufáme, že jste vyzkoušeli recept na skvělý severský vaječný salát, naspali pár hodin do zásoby a žádná pomlázka se přes vaše sedací partie nezlomila. Tak jako tak, pokud zatím ještě nemáte plány na nadcházející víkend, dali jsme pro vás dohromady několik tipů na výlety a volnočasové aktivity, které rozhodně všechny za jeden víkend nestihnete.

Pohodové odpoledne

Kafe

Abyste si užili klidné procházky, prohlížení městských výloh a obdivování architektury, můžete vyrazit na kafíčko a spálené kalorie doplnit lahodným dortíčkem ve své oblíbené kavárně. Porozhlédněte se ve vašem městě a objevujte i nové podniky!

Výstavy

Pokud máte rádi umění a rozhodně se vám nechce zůstávat doma, vyrazte na výstavu. Nemusíte být naprostí znalci, abyste se pokochali a nechali na sebe působit umělecká díla! Vyrazte do své nejbližší galerie a rozšiřte své obzory.

Objevujte nová místa!

Že jste ještě neviděli horu Říp nebo Macochu? Krásných míst je spousta a volný víkend je pro cestování jako dělaný! Sedněte tedy na vlak, vyrazte autem nebo třeba stopem! Nová místa a nové zážitky už na vás čekají.

Macocha

Muzea

V současné době probíhá skvělá výstava Hany Podolské, přední české meziválečné módní návrhářky v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. Ta oblékala přední celebrity a vlivné osobnosti a díky svému věhlasu, umu a smyslu pro detail se jí přezdívá česká Coco Chanel. A pokud vás inspiruje užité umění, jsme přesvědčeni, že vás budou bavit interiéry světoznámého architekta Adolfa Loose, které pro vás zrekonstruovalo a otevřelo město Plzeň, více info, zde. Modely jeho budov zase můžete shlédnout v prostorách Winternitzovy vily na Praze 5.

Uvařte něco dobrého!

Víte, že i jídlo může být hygge? Nazveme tak jídlo, které v nás evokuje radostné vzpomínky a sladký pocit nostalgie. Takovým receptem může být například chuť španělských ptáčků nebo zvláštního bramborového salátu, který dělala vaše babička. Může to být i makrelová pomazánka nebo cokoliv jiného, s čím jsou spjaty vaše vzpomínky. Pokud vás zrovna nic takového nenapadá, nachystali jsme pro vás recept na opravdový skandinávský trifle, který potěší nejeden pupík!

Probuďte vaše tělo pohybem!

Cítíte, že s příchodem jara máte málo energie? Načerpejte ji pobytem v přírodě! Ať už pojedete na „kochací výlet“ pomalou jízdou na kole a na každé zahrádce kterou potkáte, se lehce občerstvíte nebo si dáte jen malý okruh, pohyb v přírodě vám určitě udělá dobře.

Pomalá projížďka nebo zběsilá jízda?

Doma je doma?

Máte občas pocit, že váš domov někdy slouží jen jako místo, kde složíte hlavu a máte tam všechno oblečení? Rychlá doba a nedostatek času občas jednoznačně zavelí… Dneska zůstáváme doma! Že je doma nejlíp v těch tisíckrát vypraných legínách a vytahém svetru, o tom raději nikomu nevykládáme, ale pravdou je, že i právě díky těmto maličkostem zažíváme to pravé hygge! Proto si uvařte velký čaj, natáhněte si pletené ponožky od babičky a pusťte si film nebo se začtěte do nové knížky! Relaxujte vaším oblíbeným způsobem.

Vyjeďte za hranice

Těm, kteří už před dlouhou dobou nazuli toulavé boty a jejich ideálně strávený víkend je strávený cestováním, doporučujeme navštívit některé z velkých měst za našimi hranicemi. Vyrazte do Drážďan a pokochejte se nespočtem architektonických památek! Vratislav nebo Katovice jsou lehce opomíjená města s obrovským množstvím mladých a malých podniků se skvělým jídlem, kde je pořád co objevovat. V Bratislavě navštivte hrad a pokochejte se krásnými výhledy na Dunaj a jen tak nasajte atmosféru města. Poslední město v dobré dojezdové vzdálenosti na víkendový výlet je Vídeň. Odvážné typy vyrazí do Prateru a bázlivé povahy se mohou pokochat botanickým pavilonem s motýly nebo navštívit některou z vyhlášených vídeňských kaváren. Načerpejte novou energii z pulzujících měst a podívejte se zase o kousek dál.

Osobitý prostor

Lámejte si hlavu!

Už celou věčnost si říkáte, že by bylo skvělé naučit se něco nového? Procvičovat jemnou motoriku vyšíváním, učit se švédsky nebo namalovat svůj první obraz? Každý jednou musel někdy začít! Inspirujte se u svých oblíbených autorů nebo použijte moderní média jako je Instagram nebo Pinterest. Začněte něčím jednoduchým, vyberte si nekomplikovaný motiv a ten si lehce upravte podle sebe. Pořiďte si první slovník nebo zjistěte, jaký steh se vám nejvíce líbí podle knížky Moderní výšivka.

Výšivka

Naše tipy na volný víkend jsou více než obsáhlé a nám už nezbývá nic jiného, než vám popřát spoustu nových zážitků. Podělte se o ně s námi a pod hashtagem  #bellarosecz#bellarosesk sdílejte fotografie s vašimi úspěchy, dobrodružstvími z výletů i vaše slastné hygge momenty.

Krásný víkend všem!

Za celý tým Bella Rose,

Nikola

 

Na víkendová dobrodružství se vám bude hodit

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!