Už na vás pomalu „leze“ jarní únava a dohání vás všudypřítomný shon? Na tom není nic zvláštního, vždyť je jaro a to, jak je známo, dokáže s náladou divy. Jak tedy s únavou a stresem zatočit? Zkuste se zaměřit na kreativitu, veselé barvy, voňavé jarní dekorace a možná se vám do žil vlije čerstvá krev! Dlouhé jarní dny bezesporu milujeme všichni, ale existuje ještě jedna věc, která nám dokáže požitek z nich zlepšit – tvořivá chvilka!  Proto probuďte v sobě umělce a začněte tvořit, je to skvělý relax.

My takové chvilky milujeme a máme ohromnou radost, že se s vámi můžeme podělit o skvělý a neskutečně jednoduchý návod na voňavá mýdla s květy. Výroba takového mýdla je velmi jednoduchá (zvládnete to i s dětmi) a jeho krása tkví v tom, že si můžete vybrat přísady, které máte nejraději. My v Bella Rose jsme neváhali ani chviličku a zvolili jsme sušené okvětní lístky růže – co taky jiného v našem případě, že? Nemusíte se děsit, také nevlastníme rajskou zahradu plnou růží. Existuje mnoho obchůdků, kde sušené květy snadno seženete, nebo můžete vyrazit na procházku a natrhat si luční kvítí, které nám jaro přineslo. Co říkáte třeba na pomněnky?

Jaké pomůcky budete potřebovat?

Výroba mýdla není žádná věda, jak se na první pohled může zdát. Zabere vám to ani ne 2 hodiny i s úklidem a asistenci vám mohou dělat i malí kutilové. Nám se moc líbil nápad s formičkami od zmrzliny, ale mýdlo se dá odlít i do jiných formiček. Co si tedy na výrobu pořídit?

  • Glycerinovou mýdlovou hmotu (my použili množství 500 g a vytvořili 6 „ledňáčků“)
  • Misku
  • Nanuková dřívka
  • Formičky na nanuky se stojánkem
  • Vonnou esenci do kosmetiky
  • Okvětní lístečky (sušené nebo čerstvé)
Okvětní lístky růže, miska s mýdlovými kostky
Pár sušených okvětních lístků růže a krása je na světě!

Máte nachystáno? Pokud ano, máme tu pro vás jednoduchý návod hezky krok za krokem, který zvládne každý. S chutí do toho!

Krok 1

Vodní lázeň nebo mikrovlnná trouba? To necháme na vás. Pokud zvolíte vodní lázeň jako my, vložte do menšího kastrůlku kostky mýdlové hmoty a ten dejte do většího hrnce s vodou. Vodu pouze zahřejeme, nevaříme – mýdlová hmota se rozpouští při 80 °C.  Ten nejsložitější úkol je za vámi. Jde to jako po másle, co myslíte?

Krok 2

Do rozpuštěné mýdlové hmoty přidáte ingredience, které jste si předem připravili.  Není s čím otálet, aby vám mýdlová hmota znovu nezhoustla, je potřeba pracovat v tempu.

  • Vůně – stačí jen pár kapek a mýdlo dokáže provonět celou koupelnu
  • Barva – v našem případě jsme barvu vynechali, líbí se nám čirý základ a přírodní efekt, který okvětní lístky vytváří
  • Ozdoby – zde je to čistě na vás. Vrátili jste se z nezapomenutelné dovolené? Pak zvolte třeba mušličky, které jste si z ní dovezli a vytvořte si mýdlo jako vzpomínku. Nebo jste milovník bylinek? I to je možné. Pozor ale na to, že čím více ozdob přidáte, tím bude mýdlo méně průhledné! Mýdlovou hmotu můžete také rozdělit do více dóziček a do každé přidat jiné ingredience.
Ingredience pro výrobu mýdla. Esence, formička, mýdlová hmota, dřevěné dřívka
Výroba mýdla je velmi jednoduchá, vystačíte si s trochou mýdlové hmoty, formiček a pak už záleží jen na vás, jaké okrasné doplňky do mýdla zvolíte!

Krok 3

Teď stačí pouze vlít hmotu do forem a je skoro hotovo. Nezapomeňte na vložení dřívka, díky kterému bude vytahování z formiček ještě jednodušší. Tuhnutí mýdla závisí na velikosti formičky, pokud zvolíte nanukové formy jako my v Bella Rose, postačí pouze 15 – 30 min. Pokud chcete mít jistotu a mýdlo bylo opravdu pevné, doporučujeme ho nechat ztuhnout alespoň 24 hod.

Abychom vám zkrátili čas při čekání, můžete zatím prolistovat náš blog Bella Rose, kde naleznete další články plné inspirace nejen z kreativního tvoření, ale také různých stylů bydlení!

Mýdlová hmota ve formě
Pár kapek vonné esence vystačí k tomu, aby mýdlo provonělo celou koupelnu ♥ Zvolte vůni jasmínu, růže a orchideje – zaručujeme, že se nenajde nikdo, komu by vůně nehrála do noty.

Krok 4

Na řadě je vytahování z formiček a tadáá, je hotovo! Potěšte své blízké dárečkem, který bude originální a zároveň užitečný. Takové jsou totiž nejlepší!

Je na vás, jaký vzhled mýdla zvolíte. Čím méně okrasných květů, tím více je mýdelko průhledné. Chvilka práce a originální voňavý dáreček je na světě ♥

Nezapomeňte také na blížící se Den matek! Květinové mýdlo stačí vložit do ozdobné krabičky nebo sáčku, dozdobit ho mašličkou a dárek může putovat s poděkováním za vaší maminkou. Zpříjemněte si jarní atmosféru kreativním tvořením a jako třešničku na dortu si dopřejte koupelnový relax s voňavými mýdly.

Napište nám, které ingredience jste pro svá mýdla zvolili vy, ať se můžeme inspirovat ♥ Budou to také okvětní lístky nebo máte jiné originální tipy?

Prosluněné jarní dny, přeje

Petra a Bella Rose

Prohlédněte si krásné jarní dekorace, které vytvoří dokonalou atmosféru ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!