Šíření útulné a pohodové atmosféry považujeme v Bella Rose za naše poslání. Je to přesně ten důvod, proč u nás na e-shopu najdete tolik měkoučkých dek k zachumlání, hrnečků na dobrou kávu a čaj, krásné knížky, svícny, polštářky… Anebo svíčky, které mají mezi všemi těmi krásnými věcmi výsadní postavení.

Plápolající plamínek a příjemná uklidňující vůně jsou totiž v kouzlení pohodových okamžiků naprosto nepostradatelnými společníky, pro které máme v Bella Rose hromadnou slabost. Nemůžeme vás tak překvapit tvrzením, že naše vlastní kolekce svíček pro nás byla už dlouho velkým snem. Snem, který jsme si rozhodli splnit!

Svíčky Always kiss me goodnightLáska jídlo spánek, foto: Anna Édes

Osudové setkání

Vše to začalo letos v lednu na veletrhu v Londýně, kde jsem se jako nákupčí smýkla kolem stánku britské značky Love Inc. Jejich svíčky voněly na několik metrů daleko, mou pozornost ale přitáhly zejména hravé nápisy na elegantních skleněných dózách. Na stánku jsem ihned začala „testovat“ jednotlivé vůně, které jsou bez přehánění božské. Dokonce jsem dostala několik voskových srdíček, abych jejich vůni mohla dovézt na ozkoušení i domů do Brna, kde jsem plánovala přednést svůj plán na nákup jejich krásné a voňavé kolekce.

A tak se zrodil nápad…

Pak ale během příjemné konverzace o výrobě svíček padla věta, která moje plány změnila. Zněla nějak takhle: „Není problém vyrobit svíčky přesně podle vašich představ“! Jejich kolekci jsem nakonec ještě v Londýně objednala rovnou a domů vezla už jen plány na kolekci, která bude jenom naše.

Svíčka Teď na mě nemluvte, foto: Anna Édes

Pokud znáte naši řadu lžiček La De Da Living, tak také víte, že s tvorbou vlastní kolekce už zkušenosti máme. I tentokrát jsme tedy postupovali podle osvědčeného vzorce zapojit do nápadů na nápisy celý tým a výběr dvaceti nejhezčích a nejvtipnějších jsme následně zadali do výroby.

Zní to docela jednoduše, ale zase tak jednoduché to nebylo. Jenom vybrat styl písma nám zabralo několik dní! Nakonec jsme se rozhodli pro jeden minimalistický a jeden ručně psaný přímo designérkou. Co se týče vůní, vsadili jsme zejména na jemně sladké tóny růží a fíků a fíků a bílého pižma, ale podle mě se nic nevyrovná svěží vůni mandarinky s limetkou a bazalkou. V nabídce ale najdete i štiplavější peprmint s eukalyptem a elegantní kombinaci santalového dřeva a černého pepře.

Svíčka Láska jídlo spánek, foto: Anna Édes

Svíčky Love Inc. pochází z Kentu v upršené Anglii, tedy místa, kde mají lidé s odpočinkem u šálku čaje a zapálené svíčky bohaté zkušenosti. Ale ať už je počasí jakékoliv, příjemná vůně a plamínek vždy navodí útulnou atmosféru, při které si opravdu odpočinete a vychutnáte přítomný okamžik.

Svíčka Všechno bude, foto: Anna Édes

Kvalita na prvním místě

Protože kvalita je pro nás opravdu důležitá, Love Inc. jsme si jako výrobce vybrali i proto, že svíčky vyrábí přímo v Anglii a navíc z velké části ručně. V prvním kroku se vyrobí skleněné dózy. Ty se nejprve nabarví, a poté se do barevné vrstvy laserem vyryjí nápisy. Těmi po zapálení svíčky prosvítá teplé světlo plápolajícího bavlněného knotu, které ještě umocní pocit tepla a útulna.

Když jsou nádobky připraveny, dopraví se do jiné malé výrobny přímo v srdci Anglie, kde se ručně namíchá ten nejkvalitnější minerální vosk s vonnými esencemi. Směsi vosků majitelka Love Inc. Hannah stvořila speciálně pro chvilky relaxace a odpočinku a každá vůně má i svůj specifický název. Podle názvů jako je Wonder Woman, Visualise/Realise (Představ si/ Uvědom si), Nostalgic Dreams (Nostalgické sny) nebo Hopeless Romantic (Beznadějný romantik) snadno poznáte, jaká vůně je ta vaše. Svíčky hoří přibližně 40 hodin a každá je opatřena dřevěným víčkem, které v době hoření svíčky můžete použít jako podložku.

Foto přímo z výroby naší kolekce svíček od Love Inc.

A krása hned na druhém 🙂

Jakmile byly svíčky hotové, začala poslední fáze příprav. Ta mimo jiné zahrnovala i tvorbu fotografií, o které jsme poprosili nesmírně talentovanou Aničku Édes, kterou možná znáte pod značkou Fotím. Její krásné fotky přesně vystihují to, o co nám šlo – krásu okamžiku a hlavně velkou porci hygge. Troufám si tvrdit, že pokud by se vůně dala vyfotit, vypadala by přesně takto.

Svíčka All about atmosphere, foto: Anna Édes

A tak vznikla naše voňavá kolekce svíček, skrz kterou bychom rádi šířili pohodu a krásnou atmosféru až do vašich domovů. Doufáme, že svůj účel splní, a vůně a plamínek svíčky Love Inc. bude vám a vašim blízkým napomáhat s tím, vychutnat si každou volnou chvilku do poslední kapky.

S láskou

Anna & tým Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!