Jaro už vykukuje zpoza rohu, a to je ten správný čas na jarní refresh balkonu či terasy. Za poslední dny nás čím dál častěji sluníčko lanaří k venkovnímu pobývání. A my vítáme jaro s otevřenou náručí. Právě ten čas, kdy vzduch rázem dostane svou jedinečnou vůni, ptáčci opráší natrénovaný repertoár z loňska a přírodu, kterou kolem nás jako by někdo vymaloval výraznějšími barvami. Přesně tyto věci k jaru nekompromisně patří.

Tak je pojďte vnímat ještě blíže. Než ale usednete s kávou do ratanového křesla, je třeba balkon řádně připravit. A protože zima byla dlouhá a nelítostná, zanechala naše balkony tak trochu v posmutnělém stavu. Nebojte, to spravíme, máme pro vás na eshopu nové jarní dekorace, se kterými váš balkon či terasa ihned pookřeje.  Avšak, je třeba vzít to pěkně z gruntu.

Vezměte to od podlahy

Než si vyšňoříte balkon podle vašich představ, je třeba vystěhovat zabydleného nájemníka, čtěte: nežádoucí prach. Nutno podotknout, že si zabral opravdu velkou část prostor, a tak je třeba se na něj patřičně vyzbrojit. Kbelík, koště, mop a nějaký ten saponát = starter pack, bez kterého by to nebylo to pravé gruntování.

Není vyloučeno, že bude třeba drobných oprav – jako přetření zábradlí, výměna prasklé kachličky, jejíž osud byl zpečetěn minulé léto, kdy jste se po grilovačce rozloučili jak s ní, tak s padajícím grilem. Až budete mít setřeno, spraveno, natřeno – můžete se radostně přesunout na další bod, který se týká nábytku.

V hlavní roli nábytek

Takhle, pokud máte nábytek na balkoně nový a pohodlný – přeskočte tento bod. Pro ty z vás, kteří laškují s myšlenkou pořízení nového, tu mám pár řešení. Pokud jste bytostně přesvědčeni, že si váš balkon vyloženě žádá nové kousky, pak je to jasná volba. Pro ty z vás, kteří jste na druhu stranu na vážkách – Co takhle ten stávající zrenovovat?

To se týká převážně toho dřevěného. Jestliže se vám již okoukal, změnil svou vizáž a není dostatečně reprezentativní – naběhněte na něj se smirkovým papírem či méně vysilující variantou v podobě vibrační brusky. Vyberte mu nový kabátek a nemusíte zůstávat čistě jen u bezbarvých laků, sáhněte po peprmintově zelené barvě, která je neskutečně trendy! Nové posezení bude rázem na světě a vy ušetříte váš budget. Třeba na více dekorací.

Jarní refresh balkonu. I malé prostory potřebují nábytek.
Pozor! Skládací nábytek je neustále v kurzu! Aneb jarní refresh balkonu menšího vzrůstu v podání Ib Laursen.

Zútulňování balkonu podle svého gusta.

Odškrtávejte si. Vypucováno – máte. Nábytek připraven na svém místě – jak by smet! Jste šikovní, o tom žádná! Nicméně, šampáňo ještě neboucháme. Nene, ještě ne. Nyní přichází na řadu fáze, kdy si balkon vyladíte přesně podle vašich představ. Přesně tak, aby se vám na něm krásně relaxovalo. Kde jinde než právě zde ve výběru jarních dekorací je uzda vaší fantazii nejvíce popuštěná.

dekorace na balkon
Drobnosti, které si váš balkon zamiluje!

Světelné řetězy

Nevím jak vy, ale já jsem hotový světýlkomil a nestydím se za to. Ať už se jedná o světelné řetězy (především ty, co září teplým světlem) nebo lucernu s majestátní svící a nebo jen malý svícínek, do kterého se vměstná pouze čajová svíčka. Prakticky cokoli, co vydává světlo a současně s tím předává člověku  pocit pohody a klidu. Správné osvětlení zkrátka dotváří celkový vzhled daného prostoru.

Jestliže jste téhož názoru – přikývněte. A nebo lépe, mrkněte se na náš eshop. Čekají tam nejedny světelné řetězy, které si budou s vaším balkonem náramně rozumět. Jednoduše je připevníte na stěnu, do stropu a nebo je propletete zábradlím. A tadá! Zútulňovací proces se rázem vyšvihl na vyšší level.

osvětlení na balkon
Světelné řetězy mají svoji hlavní roli především v podvečer. Tyto, od značky House Doctor se staly bestsellerem!

Mezi trendy kousky se řadí třeba i lucerny. Malé, velké, kovové či přírodní. Pokud jste se procházeli naší nabídkou, určitě vám šla hlava kolem z toho nepřeberného množství. Nejvíce oblíbenými jsou u vás ty kovové, do kterých stačí posadit velká svíce, která vám bude poskytovat příjemný pocit po dlouhé hodiny.

Na druhou stranu tu jsou lucerny vyrobené z přírodních materiálů, které pasují do skandinávsky či bohémsky laděných prostor.

 

lucerny
Lucerny si padnou s vaším balkonem do oka. Obzvláště v podvečer se postarají o ještě větší hygge atmosféru.

Nezbytnosti, bez kterých by to na balkoně zkrátka nešlo

Všeobecně platí, že polštářků není nikdy dost. Abyste se mohli pohodlně uvelebit na vaši pohovku, je třeba mít v zádech partu načechraných polštářů. Doslova. A proto, že to venku ještě není na nějaké dlouhé vysedávání, je třeba mít po ruce i prošívaný pléd, do kterého se budete moci zachumlat.

jarní textil
Bez polštářů a plédů by to nebyl plnohodnotný veget. Co říkáte na tyto skvosty od značky Ib Laursen?

Zelenáči v květináči

Na ty bychom nemohli zapomenout! Zelené rostlinky dodají ten správný šmrnc. Přenesou na vás jakýsi klid a pohodu. A když se o ně umíte starat – a teď vidím cukat koutky všem těm, co své zelené rostlinky zahlcují stejně tak nehynoucí láskou a péčí (jako já), že to stejně milí zelenáči zabalí. Takhle, o tom, kde děláme chybu, zase někdy příště.

Všeobecně platí, čím více zeleně – tím více útulna. Proto nešetřete místem a zaplňte jej. Uvidíte, jak se rázem váš balkon změní k nepoznání. Stejně tak si můžete na váš balkon zasadit bylinky a vytvořit si tak domácí přírodní lékárnu, kterou budete mít hned po ruce.

Vypěstujte si voňavou mátu, která si vezme do parády vaše trávení, ale také bude na dosah, když si budete chtít připravit vaše oblíbené Mojito. A nebo třeba taková šalvěj lékařská. Ta se pyšní svými léčivými schopnostmi. Poradí si s bolestí v krku, se zlobivými zuby. Zkrátka a dobře vás utěší na těle i na duši. Dejte prostor také blahodárnému pelyňku pravému, který, jak je známo, strčí do kapsy kdejaké žaludeční kapky. Mimo jiné nahradí všemožné čaje proti nachlazení, protože je známý jako bojovník proti chřipce a prochladnutí, ale také zatočí se střevními parazity.  Avšak bacha na dávkování.

obaly na květináče
Vyplňte prostor zavěšením vašich zelených rostlinek. Uvidíte, jak dodají vašemu balkonu jarní refresh.

Místo plné klidu a zároveň bohaté na inspiraci

Jarní refresh balkonu by se tímto dal považovat za hotový!  Ať už  toto místo budete využívat k odpočinku, kdy si uděláte pohodlí na vašem  zrenovovaném nábytku, vypodložíte se ze všech stran měkoučkými polštářky, přikryjete se novým plédem a ponoříte se do další kapitoly vaší oblíbené knížky od Meika Wikinga.  Nebo se oddáte zvukům přírody či velkoměsta a jen tak si se zavřenýma očima budete užívat přítomného okamžiku.

Balkon je skvělým místem pro nekonečnou inspiraci. Protože kde jinde než právě na čerstvém vzduchu přichází ty nové myšlenky, nové podněty, nové nápady. Hm? A to nemluvím o tom, jak příjemně vám bude, když si dopřejete sklenku Chardonnay s vaší kamarádkou, kterou jste neviděla snad věčnost.

 

Spoustu krásných chvilek na vašem vyšňořeném balkoně vám přeje

Anna a Bella Rose

 Z těchto novinek půjde váš balkon do kolen ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!