Milujete tvoření? A washi pásky už znáte? Ne? Tak se pojďte seznámit. Washi pásky jsou japonské samolepicí pásky z rýžového papíru, jejichž využití je doslova nekonečné. S jejich pomocí vykouzlíte nové bytové doplňky a dekorace. Japonské washi pásky se vyrábějí se v různých šířkách i délkách, najdete je v obrovském množství barev, vzorů a stylů.

 

Díky jejich vlastnostem se s washi páskami výborně pracuje. Jsou transparentní, snadno snímatelné (i ze zdí), můžete je popisovat. Nemáte po ruce nůžky? Nevadí, lehce je přetrhnete. Pokud se vám nějaký pásek okouká, jednoduše ho sundejte a nahraďte jiným.

 

Vlastnosti washi pásky

Dekorovat můžete opravdu cokoliv. Podívejte se kolem sebe... Zaručeně vás něco napadne. Washi pásky najdou uplatnění v každé místnosti.

V kuchyni si můžete ozdobit dózy na potraviny, kořenky, skleničky, džbány, misky, poličky… V jídelně potom stůl, židle, solničku, pepřenku… Hodit se budou i v koupelně. Můžete je použít k ozdobení zrcadla, skříněk, držáku na toaletní papír, dóziček na hygienické potřeby.

Máte v obývacím pokoji okoukanou vázu? Obaly na květináče už vás taky nudí? Oživte je washi páskou. Co takhle ozdobit zeď barevným pruhem? Nebo si troufnete na složitější dekorace? Co třeba vytvořit strom? I to je možné.

 

Japonské wash pásky v kuchyni

Obr. Washi pásky a jejich praktické využití v kuchyni

V dětském pokoji snadno uděláte silnice a parkoviště pro auta. Určitě přijde vhod designová páska s barevným motivem aut. Holčičkám udělá radost nazdobený domeček pro panenky. Na zdi nalepte pomocí pásky výtvory vašich dětí.Hravá kancelář s Washi páskou

Nudný stůl v pracovně rozveselíte kouskem washi pásky. Nebo ho rovnou polepte celý. Omotejte si páskou tužky, označte šanony, polepte kelímky na psací potřeby, monitor počítače nebo třeba mobilní telefon.

Potřebujete rychle vyrobit originální přáníčko? Pusťte se do toho. Stačí kousek papíru a washi páska. Hledáte něco, do čeho zabalit dárek, ale máte jen obyčejný jednobarevný papír? Není nic snadnějšího než ho polepit a originální balicí papír je na světě. Když jsme u těch dárků, pokud hledáte kreativní dárek, s washi páskou určitě nešlápnete vedle.

Pořádáte zahradní párty? Polepte bílé kelímky, plastové příbory, vyrobte různobarevné vlaječky na brčka, ať si každý pozná to svoje, nebo na vlaječky napište jména.

Ozvláštnit můžete i rámečky na fotky nebo zkuste fotky jednoduše přilepit na zeď kouskem barevné pásky. Bude to vypadat úžasně.

Probuďte v sobě kreativního ducha a dejte se do tvoření. Zvládne to naprosto každý. Zapojte i děti. Jistě spolu prožijete skvělé chvíle plné zábavy. Na závěr přidáváme ještě pár fotografií pro další inspiraci. Věříme, že i Vy si japonské washi pásky zamilujete!

 

Starý lustr jako nový!

Obr. Starý nudný lustr po „útoku“ washi pásky. Není kouzelný?

 

Cupcakes s washi páskou... mlsejte i očima

 Obr. Cup Cakes s praporkem z washi pásky – už se nám sbíhají sliny…

 

Obrázky jako živé

 

Obr. Rámečky z Washi pásky

 

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!