Zajímá vás, v jakém duchu se ponese podzim 2019? Tak to jste na správném místě, protože my všechny letošní podzimní trendy známe a chceme se o ně s vámi podělit! Pojďte se podívat, jaké barvy hrají tento podzim v interiérovém designu prim, jaké materiály nesmí chybět v kolekcích předních skandinávský značek a nebo jaké různé styly se podzimními kolekcemi prolínají. Jste připraveni? Jdeme na to!

Návrat k přírodě

Příroda. To je hlavní téma letošního podzimu. Přírodní materiály, přírodní barvy, neutralita, udržitelnost. Na to se zaměřily všechny naše oblíbené značky, jako Ib Laursen, Bloomingville nebo Madam Stoltz. A my musíme říct, že nás jejich nové přírodní kolekce dostaly naprosto do kolen – jen se podívejte sami!

Návrat k přírodě. To je hlavní téma letošního podzimu
Návrat k přírodě. To je hlavní téma letošního podzimu

Materiálům jednoznačně vévodí masivní dřevo a bambus, které doplňuje proutí, ratan, kámen, len a opomenout nesmíme ani recyklované sklo a recyklovaný papír. Udržitelnost se zkrátka konečně dostává i do odvětví interiérového designu a my jsme za to moc rádi!

A pořád ten samet….

O přírodních materiálech jsme si už řekli, ale co další materiály, které se řadí mezi největší podzimní trendy? Ten nejdůležitější vás asi moc nepřekvapí. Stejně jako v posledních letech je jím totiž i letos samet. A to hlavně na nábytku. Sametová křesla, sametové židle nebo sametové sedačky jsou zkrátka v kurzu a vypadá, že ještě nějaký ten pátek budou.

Samet je v kurzu už několik let. Co byste řekli třeba na sametovou sedačku?
Samet je v kurzu už několik let. Co byste řekli třeba na sametovou sedačku?

Barevné podzimní trendy: V hlavní roli zemité barvy

S přírodním laděním podzimních kolekcí úzce souvisí také barvy, které designéři letos nejvíce používali – a to jsou neutrální zemité barvy. Hnědá, okrová, béžová, hořčicová, ale i tlumená tmavě zelená. Tyto barvy se dají nejen snadno kombinovat, ale taky nenásilně doplňují přírodní materiály a interiér pak jako celek působí neuvěřitelně útulně a přímo vybízí k relaxaci.

Zemité barvy se řadí mezi největší podzimní trendy 2019
Zemité barvy se řadí mezi největší podzimní trendy 2019

Pokud neutrální barvy nejsou nic pro vás, nezoufejte. I designéři letos sem tam sáhli po odvážnějších odstínech – nejvíce po tmavě modrých a fialových. A co by to bylo za podzim bez zlatavých tónů? Samozřejmě, i ty v nových podzemních kolekcích najdete.

Do přírodně laděných interiérů snadno zakomponujete i výraznější barvy - jako třeba fialovou
Do přírodně laděných interiérů snadno zakomponujete i výraznější barvy – jako třeba fialovou

Zeleň patří dovnitř!

Že to skandinávští designéři myslí s návratem k přírodě opravdu vážně dokazuje i to, že v jejich nových kolekcích najdete ještě více různých obalů na květináče, než je obvyklé. V přírodních domácnostech je totiž dostatek rostlin naprostá nutnost a v tom případě je nutnost i dostatek obalů na ně.

Jestli chcete bydlet podle nejnovějších trendů, rozhodně byste měli mít doma dostatek pokojovek
Jestli chcete bydlet podle nejnovějších trendů, rozhodně byste měli mít doma dostatek pokojovek

Někdo by mohl namítat, že pěstovat doma rostliny není jen tak. A je to pravda. Ne každý se narodí jako zahradník. Naštěstí ale existují pomocníci, kteří nás při pěstování mohou nasměrovat správným směrem. A těmi pomocníky jsou šikovné knihy, které najdete i u nás na Bella Rose. Abychom řekli pravdu, už nám pár rostlinek zachránily…

Na Bella Rose najdete knihy, které vám s pěstováním pokojovek pomohou
Na Bella Rose najdete knihy, které vám s pěstováním pokojovek pomohou

Boho podzimní trendy, které neomrzí

Stejně jako v minulých letech, tak i tento rok patří mezi podzimní trendy bohémské doplňky. Macramé dekorace, lapače snů, třásně, huňaté koberce a polštářky a nebo různé etno obrázky či vzory zaujímají čestné místo v kolekcích většiny značek. Bohémské prvky dokonce začaly pronikat i do kolekcí takových zapřísáhlých nordic fajnšmekrů, jako je Bloomingville. A výsledek je naprosto skvělý, nemyslíte?

Dokonce i u Bloomingville už podléhli bohémskému stylu
Dokonce i u Bloomingville už podléhli bohémskému stylu

Ať žijí organické tvary

A jak je to s dekoracemi? Letos jsou v kurzu organické tvary. To znamená, že vázičkyhrnečky jsou buclaté, nábytek je oblý a vzory jakbysmet. I to totiž k přírodě patří. No řekněte, ostré úhly v divočině až tak často nevidíte, no ne?

Letos frčí organické tvary. A moc dobře to vědí i u Madam Stoltz
Letos frčí organické tvary. A moc dobře to vědí i u Madam Stoltz

Tak co, hrají vám letošní podzimní trendy do noty? Nám rozhodně! A pokud i vám, tak se u nás na Bella Rose nezapomeňte podívat na poklady z nových kolekcí a přinést si tak kousek té přírodní podzimní atmosféry taky k sobě domů.

Krásné babí léto plné pohodové atmosféry přeje

Aneta & tým Bella Rose

 

Prozkoumejte nové kolekce skandinávských značek sami!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!