Domov je jako živý organismus. Stále je potřeba něco uklízet, měnit, opravovat. Změny přicházejí s ročním obdobím, rodinnými potřebami, věkem. Někde musí vládnout praktičnost, někde je možnost mít svůj vlastní koutek. O jednom takovém bude dnes řeč. O koutku, který by měla mít doma každá žena. Kosmetický koutek v černobílém stylu. Máme pro vás tipy jak si takový koutek zařídit v moderním skandinávském stylu.

Černobílý interiér, moderní skandinávský styl
Nadčasová klasika, která se nese v černobílých barvách.

Ráno jako malované

Představa: Je ráno, děti spořádaně snídají a za chvilku se půjdou obléknout. Vy víte, že máte 20 minut jen pro sebe. Na kosmetický stolek si vyskládáte všechna potřebná zkrášlovadla, kolem krku zapnete perlový náhrdelník, labutěnkou dokončíte naprosto bezchybný make-up a do vlasů stříknete oblíbený parfém. K tomu všemu vám hraje příjemná hudba a popíjíte café lungo. Je čas odchodu.

Realita: Je tu další ráno a opět nestíháte. Děti odmítají snídat a chleba s máslem a marmeládou končí na koberci, v ideálním případě. V tom horším končí marmeláda v dlouhých vlasech vaší dcery, která se odmítá oblékat, natož si nechat vyndat z vlasů zbytky zcukernatělých malin. Syna jste od úprku z kuchyně neviděla a sebe vidět nechcete už vůbec. Tik, ťak. Míjíte kosmetický koutek a jste ráda, když si stihnete omotat kolem krku šálu. K tomu všemu vám hraje vydatný dětský nesouhlas. Instantní káva vám někde stydne, hrnek nemůžete najít. Je čas odchodu.

Toaletní koutek ve skandinávském stylu
Po chytrém zorganizování bude mít vše své místo a domov bude působit harmonicky.

Více úložných prostor na stůl

Pokud jsou vaše rána fofr, chtělo by to pár vychytávek, aby i fofr mohlo být posezení v kosmetickém koutku. K tomu jsou ideální organizéry. Vše bude na svém místě a vy nemusíte ztrácet čas s hledáním. Třeba skleněný box Orient black je top kouskem. Stylově vypadá a pojme všechny vaše laky, stíny, štětečky, krémy a další kosmetické nutnosti. V černobílém duchu dodáte svému koutku styl s kulatou krabičkou Tine K. Její minimalistický design se hodí do moderních skandinávských domovů. K lepšímu efektu si kupte větší a menší, až je postavíte na sebe, pochopíte. Navíc získáte víc stylových úložných prostor. Organizér Black Pocket je třešničkou na dortu. Nejen, že krásně vypadá, ale je přímo určený na zeď, na stole nezabere ani špetku místa. Čisté linie, jednoduchý tvar, to vše pod taktovkou Normann Copenhagen, pro opravdové skandinávské bydlení.

Chytré boxy a krabičky na stůl
1. Krabičky Tine K 2. Skleněný box 3. Šedý koš 4. Nástěnné organizéry 5. Korkový box 6. Úložné krabičky 7. Fialový box

Řád s tácy a podnosy

Skandinávské dekorace na stůl.
I malé dekorace dělají velkou parádu. Jako například dřevěný Karel Lagerfeld.

Aby váš kosmetický stolek dostal řád, věci dávejte na podnosy. Můžete si tak rozčlenit dekorativní kosmetiku od té pečující, vytvořit zákoutí pro pomocníky (kleštičky na řasy, štětečky). K tomu se hodí tácy a podnosy různých tvarů a velikostí. Velkým hitem jsou mramorové tácy. A není se čemu divit. Jsou nadčasové! Mramorový tácek Black můžete použít na servírování pokrmů, když přijde návštěva. Ale taky dokonale poslouží jako odkládací plocha na kosmetickém stolku. Břidlicové podložky jsou stálicí severských interiérů. A víme proč. Obliba přírodních materiálů je v severských domácnostech klasikou. Břidlicová podložka Slate je perfektní jako dekorační podnos pod květiny, servírovací tác nebo dekorační tác na stoly a skříně. Jestli jste vyznavači pravých úhlů, radost vám udělá mramorový tác Green. Zbývají poslední dva kusy, tak dlouho neváhejte. Líbil se vám korkový boxík? Pořiďte mu bráchu. Korkový podnos Dark Kork krásně doplní aranžmá kosmetického koutku. Stačí vybrat pěkné sklenice, malé krabičky a dostane se vám pravidelné dávky elegance.

Skandinávské tácy a podnosy
1. Mramorový tácek 2. Korkový podnos 3. Hranatý tác 4. Mramorový podnos 5. Břidlicový podnos

Zrcadlo, zrcadlo, řekni…

Kosmetický stolek, dekorace, černobílé bydlení
Dokonalý černobílý koutek můžete mít i vy.

Jaký by to byl kosmetický koutek bez toho nejnutnějšího. Bez zrcadla. Jestli nemáte možnost zrcadlo zavěsit na zeď, poohlédněte se po zrcadlu stolním. Jeho výhoda je mobilita a umístění podle potřeb. Designové zrcadlo s dřevěným táckem White je oboustranné, s jednou stranou zvětšovací. To je velká výhoda při líčení a kosmetických úpravách. Dřevěný tácek se kamarádí s prstýnky, náušnicemi a je volně položený, takže si ho můžete dát kamkoliv. Ale stejně jim to nejvíc sluší pěkně pospolu. Stolní zrcadlo Black od Normann Copehagen bylo oceněno cenou 2013 Best of the Year Interior Design Award. Spojení jednoduchého designu s vysokou funkčností je to pravé pro milovnice luxusních kousků ve skandinávském stylu. Také ujíždíte na minimalistické, nadčasové, a zároveň elegantní vlně? Pak je tu pro vás zrcadlo Brass od dánské značky ferm LIVING! Bez zbytečných kompromisů je zrcadlo Brass v minimalistickém pojetí, a to dává vyniknout zlatému oušku, který se stává originálním doplňkem.

Designová zrcadla, stolní zrcadla
1. Stolní zrcadlo White 2. Stolní zrcadlo Black 3. Závěsné zrcadlo Brass 4. Zrcadlo Television

Hravé dekorace pro velké holky

I když vaše srdce plesá nad minimalismem, dekorace musí být! Umí oživit bezduché kouty, dodat šmrnc mdlým prostorům. Zkrátka a dobře dekorace do interiérů prostě patří. Vytvoříte s nimi atmosféru domova, která bude mít to pravé kouzlo. A právě v černobílých interiérech by neměly chybět. Vzpomínáte na bábušky Matrjošky? Ta nejmenší byla má nejoblíbenější. Matrjošky jsou opět velkým hitem, ale tentokrát v moderním pojetí. Bábušky Petit Monkey jsou velmi stylovou dekorací a stanou se originálním kouskem vašeho kosmetického koutku (pokud vám je nezabaví děti). U dřevěných panenek ještě zůstaneme. Paní Coco se hlásí o slovo.

Skandinávské dřevěné dekorace. Kokeshi panenky.
Panenka Coco pro všechny milovnice módy a stylu.

Ručně malovaná panenka kokeshi Coco v sobě kombinuje inspiraci japonskou ilustrací a severskou estetikou a vychází ze symbolu přátelství. Panenka Coco má podobu francouzské módní návrhářky Coco Chanel a je skvělou volbou pro milovnice módy. Aby se Coco necítila osaměle, vyberte ji vhodného parťáka. A kdo jiný by to mohl být než právě Lagerfeld, Karl Lagerfeld. Jeden z nejuznávanějších světových módních návrhářů. Kokeshi panáček Karl bude s Coco tvořit výjimečnou módní dvojku na vašem kosmetickém stolku. Že jsou vaše pěstební úspěchy spíše nijaké než nějaké, ale přesto chcete mít ve svém koutku rostlinu, máme pro vás řešení. Jednoduše si pořiďte porcelánový kaktus. Tváří se dost nenápadně, ale umí kolem sebe šířit dokonalé útulno. Nechybí mu hravost a hlavně se o něj nemusíte vůbec starat.

Nordic dekorace, kokeshi panenky
1. Matrjoška 2 . Kokeshi Thief 3. Kokeshi Coco 4. Kokeshi Karl

Ikonické plakáty Rubena Irelanda

Že by to ještě něco chtělo? Ano! Je čas na amsterodamského rodáka Rubena Irelanda, mladého umělce, jehož obrazy krásných a přízračných dívek se staly ikonickou ozdobou severských interiérů. Klasická kombinace černé a bílé z módy nikdy nevyjde a dvě kontrastní barvy vytvoří harmonické prostředí. A nejde pouze o designové plakáty. Každý představuje typ ženy s jinou osobností a jiným poselstvím. Grafický plakát The Mound znázorňuje sebevědomou ženu s vůlí býka. S vyrovnanou a zodpovědnou povahou. To Marianna je zadumaná dívka, která miluje květiny a ryby. Kontrast bílé a černé připomíná jin – jang: dvě navzájem opačné a doplňující se síly, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru. Prohlédněte si všechna díla Rubena Irelanda a vneste domů trochu tajemného imaginárního světa.

Designový černobílý plakát
1. The Mound 2. Marianna 3. Hold On 4. No Such Thing as Nothing

Navnadili jsme vás na beauty koutek? Doufáme, že ano!

Krásné chvilky přeje

Martina a Bella Rose.

 

Za fotostyling děkujeme Ma Maison Blanche.

Nevybrali jste si? Vybrali jsme za vás. Výběr toho nejlepšího pro černobílé kosmetické koutky na Bella Rose.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!