Osobitý, vkusný s vyladěnými doplňky a francouzským šarmem navrch – zaujala vás tato kombinace? Vítejte v klubu mezi milovníky vintage stylu. Styl, který je milovaný obzvláště ve Francii, ale rychle se jeho romantické kouzlo rozšířilo i u nás. Koho by také nelákaly doplňky s historickým jádrem, že? Pojďte se s námi podívat, jak si takové útulné vintage bydlení můžete vykouzlit i u vás!

Znáte časopis Jeanne d’Arc Living, jeden z nejkrásnějších magazínů o bydlení? Najdete v něm nádherné velké fotografie, které vás inspirují pro výzdobu interiérů i exteriérů v chic francouzském a vintage stylu.

Hlavní detaily

Pokud spojujete vintage s retro stylem v jeden, nejste jediní. Tyto dva styly mají hodně společného, ale přesto jsou odlišné. Zatímco retro je jakýkoliv zastarale vypadající kousek, vintage je jenom to, co si udrželo určitou kvalitu nebo svou hodnotu nabylo časem. Na co nesmíme zapomenout je, že k vintage neodmyslitelně patří slovo kvalita. Pokud toužíte po vymazleném útulném bydlení ve vintage stylu, je nutné vybírat jednotlivé kousky pečlivě tak, aby z každého detailu vašeho interiéru bylo cítit kouzlo a osobitost.

Dolaďte prostřený stůl krásnou sadou příborů! V Bella Rose jsme si na první pohled zamilovali příbory značky Chic Antique.  

Stejně tak, jako se skandinávský styl vyznačuje svojí jemností a světlými odstíny barev, tak i francouzský vintage styl má své barvy, které mu sluší. Celkové ladění interiéru je obvykle v teplých barvách, často jsou to barvy zemité, cihlové a odstíny zelené. Co k vintage neodmyslitelně patří, jsou kvalitní přírodní materiály, masivní dřevo, kamenné prvky, nedokonalosti materiálu způsobené časem, popraskaná glazura a patina, která je mnohdy i uměle vytvářena.

Produkty ve Vintage stylu: 1. Zahradní skleník 2. kovová úchytka 3. porcelánová úchytka 4. dřevěná skříňka 5. nástěnná polička 6. váha 7. dětské nádobí 8. odkapávač 9. dóza
1. Zahradní skleník 2. kovová úchytka 3. porcelánová úchytka 4. dřevěná skříňka 5. nástěnná polička 6. váha 7. dětské nádobí 8. odkapávač 9. dóza

Inspirujte se francouzským šarmem

Máme pro vás několik zaručených tipů, jak francouzského vintage šarmu ve vašem interiéru dosáhnete za pomocí vhodných doplňků. Dumáte jaké doplňky budou ty správné? Vintage stylu sluší například tapety, které pomohou doladit interiér do atmosféry inspirované venkovským životem. Nebojte se do svého domu zakomponovat textil – ať už jsou to záclony, závěsy nebo ověřené klasiky, jako polštářkyplédy. Samozřejmostí jsou i koberce, díky nim vnesete do interiéru nádech starých časů raz dva. Hlavním cílem je, abyste se cítili ve svém domově pohodlně a uvolněně.

Stylový box na kolečkách od dánské značky Chic Antique bude multifunkčním a praktickým vintage doplňkem ve vašem interiéru.

Jak rozbít jednolitost pokoje a přivést interiér k dokonalosti? Dominantu vintage stylu tvoří bezesporu komody, kredence, stolky, lavičky a další nábytek, který dotvoří celkový vzhled místnosti a dodá mu starodávný šmrnc. Hlavní charakteristikou vintage nábytku je jeho opotřebený vzhled nebo viditelně starší design. Nebojte se experimentovat a vytvořte si třeba útulný koutek na čtení i v modernějším bytě. Vintage styl s kouzlem Provence bude zase slušet vaší kuchyni! Typickou dekorací pro vintage styl je stylová váha, která vám pomůže v kuchyni a zároveň bude její krásnou dekorací.

Vybavte si svou kuchyni doplňky, jejichž tradice sahá až do 19. století! Značka Kitchen Craft bude pro váš vintage styl bydlení to pravé!

Nezapomínejte také na  doplňky, které se budou hodit jak v bytě, tak v zimní zahradě nebo na terase. Zkuste do interiéru zakomponovat drátěnou ptačí klícku, která vám vykouzlí domov plný romantické atmosféry. Ideálním doplňkem na letní dny budou také různé lucerničky.

Klec má odklápěcí stříšku a pohodlně tak na dřevěný podstavec vložíte květinu, svíčky a další dekorace dle ročního období a vlastní fantazie.

Nejhodnotnější vintage kousky jsou ovšem ty, ke kterým máte osobní vztah. Vydejte se tedy k babičce a prošmejďete pořádně půdu. Uvidíte, jaké porcelánové poklady tam na vás čekají. Nebo můžete využít volného času a vyrazit do starožitnictví. Vyberte si kousek, který vás nejvíce zaujal a sami si ho zrenovujte! Není snad lepší pocit, než to, že jste do královského vintage kousku vložili i kus své práce!

Máte svůj oblíbený vintage kousek, o který se s námi chcete podělit? Označte nás na našem Instagramu @bellarosecz. Jsme zvědaví, jaké vintage kousky se u našich čtenářů schovávají!

Pohodové chvilky a slunné léto přeje

Petra & Bella Rose

 

Pořiďte si vysněný kousek a vdechněte starému nový život ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!