Jednou z věcí, která neomylně dokáže navodit krásnou vánoční atmosféru, je vůně. Co takové vanilkové rohlíčky, jehličí, skořice, purpura, pečené kaštany, vaječný likér, trdelník, dřevo v krbu nebo lískové ořechy? Nádherných vánočních vůní je nespočet! A co teprve, když se aroma těchto úžasných věcí spojí do svíčky ve skle, která v okamžiku při zapálení knotu promění náš domov ve vánoční království!

Takový zázrak dokáží oblíbené americké svíčky Village Candle, které hoří neobyčejně dlouho díky dvěma knotům a které jsou vyráběny z těch nejlepších esenciálních olejů a výtažků z rostlin.

A viděli jste už vánoční kolekci? Jsou v ní naprosto báječné kombinace, které svým aroma připomínají projížďku na saních, perníkovou chaloupku, ledový zámek, veselou sváteční náladu nebo zimní jedlový les. Stačí si přivonět a v tu chvíli se přenesete na místo, které má svíčka evokovat.

Víte, jak voní prázdniny? Pamatujete si na to, když jste byla dítě a nemohla se dočkat volných zimních dnů? Přesně tato chvíle se mi vybavila, když jsem poprové ucítila Happy Holidays.V této sklenici najdete totiž vůni kouzelného koření. Ukrývá se v ní typicky vánoční skořice s hřebíčkem v kombinaci se zemitým aroma cedrového dřeva a jemným balzámem. Nechte se unášet touto vůní třeba při domácích vánočních přípravách.

 

Red Hot Cinnamon
Rozmazlete svoje smysly s vůní skořicové kůry s čerstvě mletým novým kořením. Třešničkou na dortu je pak nádech madagaskarské vanilky. Tato svíčka se mi úplně nejvíc hodí na chatu k zapálenému krbu, k večeru se svařeným vínem a sněhem za okny.

 

Gingerbread House
Tato vůně ve mně vyvolává vzpomínky na každoroční pečení vánočního cukroví. Skrývá se v ní vůně ostrého zázvoru a pikantní pomerančové kůry doplněné o perníkové koření a hnědý cukr. Tu vůni miluji a každý rok se těším, až ji ucítím. Teď je dokonce schovaná ve skleněné dózičce a můžu ji cítit kdykoliv mám vánoční náladu.

 

Ice Castle je jemná zimní vůně připomínající mrazivý severský vzduch, který v sobě mísí svěží citron, lilii a vonný olej z pryskyřice. Když jsem si k ní poprvé přivoněla, tak jsem se cítila úplně jako v ledovém království.

 

Sleigh Ride vás na chvíli zanese přímo do pohádky. Ocitnete se uprostřed zasněžené krajiny, kde ucítíte vůně čerstvého, mrazivého vzduchu, jehličnatých stromů a lehký pánský parfém. Představte si, že sedíte se s svým princem v kočáře taženým koňmi a vychutnáváte si tu úžasně romantickou zimní atmosféru.

 

Všechny voní krásně, ale já jsem si nejvíce zamilovala zelenou svíčku Home for Christmas. Ano, skutečně voní přesně tak, jak název napovídá! Sváteční vůně těch nejkrásnějších svátků v roce v sobě ukrývá směs jehličí, horkého čaje s kapkou rumu a pečeného cukroví. Takhle voní Vánoce 🙂

 

Balsam Fir zpříjemní volné chvilky každému milovníkovi přírody. Já osobně ji doporučuji zapálit při čtení nebo při práci. Na soustředění je jako dělaná, uklidní, ale zároveň svou svěžestí podněcuje mozek a kreativitu. Skrývá se v ní vůně pravých lesních jedlí zjemněných omlazující vůní balzámu. Takhle voní skandinávské lesy.

A kterou byste si doma nejraději zapálili vy? 🙂
Přejeme vám spoustu pohodových a provoněných podzimních dnů.
Vaše Sandra ze Sandy´s Sundays & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!