Proč kombinovat staré a nové? Zřejmá odpověď je, že každý zdědil něco starého od člena rodiny, přítele nebo bývalého spolubydlícího, i když je to jen malá dekorace. Dalším důvodem je to, že si mnozí z nás nemohou dovolit koupit všechno nové a dávají přednost raději recyklaci, nákupu po antikvariátech a bazarech, kde můžou získat originální nábytek i dekorace. Pokud tedy chcete vytvořit bydlení, které kombinuje staré s novým ve vintage stylu, pokračujte ve čtení.

Nábytek z bazarů má své kouzlo. Zdroj: Pinterest

Vzpomínky

Místnost, která chytře kombinuje staré a nové, je soudržná a klidná. Abyste měli jistotu, že vaše pokoje jsou stylové, ne chaotické, musí být každý použitý kus sám o sobě kvalitní nebo krásný. Kombinujte a seskupujte kousky s individuálním kouzlem. Spojení moderních trendů se zděděnými kousky a předměty, které mají sentimentální význam je to, co dělá naše domovy jedinečnými. V místnosti máte něco zvláštního, dekoraci, která je pro nás srdeční  a vzpomínkovou záležitostí. Laminátové nebo vinylové podlahy nejsou špatné, ale pokud chcete skutečně rustikální a vintage styl, vybírejte pracovní desky a podlahy z masivního dřeva s texturou. Na první pohled budou starší a robustnější, které krásně napodobí minulou éru. Jestli podlahu teprve vybíráte, rozhodně volte podlahu se širokými prkny, ty dodají domovu starožitnější vzhled než prkna úzká.

Jako právě donesená ze stodoly. Kovová lampa Factory Antique Black

Jak na vintage styl v interiéru

Kufry: Kufry nebalte, ale použijte jako skvělou dekoraci. Poskládejte je na sebe a udělejte si ze starých kufrů konferenční nebo noční stolek. Vytvoří se tak neobvyklá dekorace a ještě můžete kufry použít k ukládání sezónních věcí. Na stolek z kufrů dejte knihy, svíčky a lampu a máte funkční kousek ve vintage stylu i s dekorací.

Skleněné poklopy: Neuvěřitelný způsob, jak upozornit na jedinečný předmět v místnosti, je umístit jej pod skleněný poklop. Ty přitahují zvláštní pozornost a dávají hodnotu věcem, které jsou pod poklopem umístěny. Přidáním světelného drátku zvýšíte dojem luxusu a elegance, navíc budete mít i náladové osvětlení. Skleněné poklopy jsou výbornou volbou i při dekorování na Vánoce a Velikonoce. Kombinujte je spolu a pořiďte si různě velké. Některé dokonce koupíte už i s náladovým osvětlením. Je to krásná vintage dekorace.

Staré okenní rámy: Stará okna z bazarů mají vlastní vintage charakter a lze je použít různými způsoby. Můžete je zavěsit na zeď, opřít o zeď, vytvořit z nich nástěnku na fotky, omotat led drátkem a mít světelnou dekoraci. Okenní rámy se skvěle natírají a následně si je můžete pomocí smirku opatinovat.

Stará prkna: Stará prkna: ve vintage stylu má své čestné místo patina. Jestli se vám nechce opracovávat nábytek, vsaďte na menší kousky. Sežeňte si staré prkno, které můžete lehce přetřít bílou barvou, namořit do antik vzhledu a použít jej jako polici, podnos, nebo jako podklad pro přišpendlení pár fotek.

Palubky: Obložení z palubek vylepšuje jakoukoli běžnou zeď v shabby i vintage stylu a pro kutily s dobrými základními dovednostmi není instalace příliš obtížná. Toto je velký detail, díky kterému bude ostatní dekorování hračkou. Obložení volte v bílé barvě, velmi se hodí i do skandinávsky pojatých interiérů.

Staré kufry po prarodičích nevyhazovat!

Čas na rozmyšlenou

Jestli chcete mít interiér ve vintage stylu, neřešte nákupy za jeden den v obchodním domě, ale kousky si pečlivě vybírejte v průběhu času. Řemeslné veletrhy, bazary, antikvariáty jsou to pravé pro vás. Tam najdete ty kousky, které váš domov naplní šarmem starých časů. Rustikální a starožitné kusy dodají domu kouzlo a vytvoří prostředí, které vypadá elegantně a velmi útulně. Víc času na nákup znamená i lepší výběr různorodých doplňků a hezký kousků. Potom si svůj domov vytvoříte opravdu originálně, jen podle vás a nebude vypadat jako strana 35 z katalogu.

Na rostliny nezapomínejte. Interiér hezky zútulní.

Pokud chcete více inspirace, máme pro vás ještě jeden článek, jak zakomponovat vintage styl do bydlení. Najdete ho zde.

Krásné chvilky při zařizování ve stylu vintage

přeje Martina a Bella Rose.

Zařiďte si domov ve vintage stylu

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!