Říkáte si, že Halloween není nic pro vás? Že děti ve strašidelných kostýmech stejně k sousedům pro sladkou výslužku posílat nebudete? Že nebudete zdobit celý byt oranžovými dekoracemi a duchy? A že vám tyto americké tradice nic neříkají? My v Bella Rose se také dáváme přednost českým Dušičkám a obecně českým zvykům, ale zároveň zastáváme názor, že každá příležitost k oslavě se hodí. A právě Halloween je perfektní důvod proč pozvat přátele na příjemný tématický večer, vzít si tu tmavě fialovou rtěnku, na kterou jindy nemáme odvahu, obléknout výrazný outfit a vychutnat si čas s přáteli. Proto jsme dali dohromady pár tipů na uspořádání halloweenského večeru u vás doma.

Přátelé a pohodová atmosféra

Nejdůležitější je, aby panovala pohodová atmosféra a každý se cítil dobře. A protože dobře víme, že společnost budete mít jistě skvělou, stačí udělat rychlou výzdobu a pár kousků občerstvení. 

Perfektní k navození příjemné atmosféry jsou světelné dekorace – stačí pověsit světelný řetěz na okno, namotat jej na sedačku nebo klidně ledabyle naaranžovat přímo na stůl spolu s miskami s občerstvením, a úspěch bude zaručen.

Inspirace na světelné dekorace
Inspirace z Pinterestu

Světýlka můžete však využít i netradičním způsobem, například umístit světelný drátek do průhledné vázy a efektní dekorace je na světě. Skvělou službu udělá také papírové (náš tip jsou krásné zlaté papírové talířky) nádobí či vtipná brčka a napichovátka. Ta si během chvilky snadno vyrobíte sami – stačí z papíru vystřihnout duchy nebo netopýry a za pomocí lepidla či tavné pistole je připevnit na brčka a špejle.

Inspirace z Pinterestu
Inspirace z Pinterestu

Se skvělou inspirací přišla i značka Design Letters, jejíž hrnečky s písmenky jsou skvělé pro tvorbu nejrůznějších nápisů. Fantazii se meze nekladou!

Hrnečky Design Letters v halloweenském stylingu
Hrnečky Design Letters se skvěle hodí pro tvoření tématických nápisů
Svačinové boxy Design Letters
Design Letters v halloweenském podání

Halloween ve skleničkách

Pohodovou atmosféru ještě více znásobí něco ostřejšího k pití. A co by to bylo za Halloween bez Bloody Mary nebo vtipných strašidelných drinků? Vyzkoušejte naše tipy, jak z “obyčejného” koktejlu vykouzlit perfektní halloweenský drink. Hodí se jak pro alkoholické koktejly, tak na domácí limonádu.

    • Do tvořítek na led nalijte sytě rudý brusinkový džus nebo šťávu, dejte do mrazáku a za chvíli máte “krvavé” ledové kostky.
    • Máte rádi gumové bonbony? Věřte, že skvěle chutnají i na dně oblíbeného drinku! Hoďte do skleniček pár gumových žížalek a strašidelný “červí” drink je rázem na světě.
    • Pokud budete dělat velký drink do kyblíku pro více lidí, připravte si vtipnou utopencovu ruku. Klasickou gumovou rukavici naplňte vodou, nechte zmrazit a místo kostek ledu kyblík ozdobte tímto halloweenským prvkem.
    • Gumové upíří zuby jsou nezbytný doplněk halloweenského kostýmu. Skvěle ale poslouží i jako dekorace halloweenských drinků – vložte je přímo do skleničky, nebo připevněte na její okraj.
Inspirace z Pinterestu na halloweenské drinky
Inspirace z Pinterestu

Něco na zub

Překvapte přátele vtipnými muffiny nebo jednohubkami, které zvládne prakticky každý. Náš tip jsou kakaové sušenky, ze kterých snadno vytvoříte pavouky nebo tématické náhrobky. A duchové? V ty se může rychle proměnit obyčejný krém na cupcaky nebo marshmallow polité bílou čokoládou.

Inspirace z Pinterestu
Inspirace z Pinterestu

DIY zábava

Ve skvělé společnosti zábava nevázne nikdy. Přesto se ale k tématickému halloweenskému večírku bude hodit menší program v podobě zábavného tvoření.

Když se řekne Halloween, snad každému se vybaví dýně s vyřezaným šklebícím se obličejem. Oranžové je ale v tomto období všude až přespříliš, tak proč nebýt radši originální? Místo klasických dýní zvolte bílé druhy (například Valenciano Lumina, malé Baby Boo nebo Maďarská modrá tykev), které budou krásným a vkusným doplňkem i do minimalistických interiérů a bydlení v nordic stylu. Stačí vyřezat kolečka, třeba jako na obrázku.

A pokud bílou dýni neseženete? Řešením je bílý či zlatý sprej, případně zlatá fixa. Inspirace je na Pinterestu nespočet! Tak do které se pustíte?

Inspirace na netradiční dýňovou výzdobu z Pinterestu
Inspirace z Pinterestu

Krásný podzim a nezapomenutelný Halloween přeje

Markéta & Bella Rose.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!