Mráz, brzká tma a vlezlo. V takových dnech není nic příjemnějšího, než si užít zimní večer v pohodlí domova s šálkem horkého čaje a dobrou knihou. Jak ale můžeme udělat tento jedinečný relaxační čas ještě příjemnějším? Zde je několik tipů, jak si dlouhé zimní večery pořádně vychutnat.

Podívejte se na film nebo seriál v zimním prostředí

Když venku chybí sníh a z oblohy padá něco podobného dešti, můžeme si doma vytvořit zimní náladu filmem. Za tímto účelem doporučujeme vybrat film se zimou a sněhem v pozadí. Jedním z našich oblíbených je Grand Budapest Hotel (2014, režie Wes Anderson). Jde o mimořádná dobrodružství výstředního vrátného ze slavného evropského hotelu v bouřlivém meziválečném období. Osobitý hrdiny je zapleten do skandálu obklopujícího krádež neocenitelného renesančního obrazu a do boje o převzetí obrovského rodinného jmění. Užijete si nejen zimu na plátně, ale i ironický humor a příjemný hotelový personál.

Upleťte si šálu

Dobrý způsob jak trávit zimní večer je rozvíjet svého kreativního ducha a zlepšit své manuální dovednosti. Pokud jste nikdy nepletli ani nešili, můžete se o to pokusit právě teď. Vaše vlastnoručně pletená šála nebo ponožky se doma určitě neztratí. Na internetu najdete nespočet videí s tutoriály, i ten největší laik si najde návod přesně pro sebe. Jestli si na výrobu ošacení netroufáte, ale přesto vás zlepšení zručnosti láká, sáhněte po knize Steh by steh, která vás naučí, jak na moderní výšivku. Díky názorným ukázkám, obrázkům a manuálu si ji hravě osvojíte raz dva.

Moderní výšivka
Zimní večery jsou vhodné pro osvojení nových dovedností. Třeba výšivky.

Chvíle s rodinou

Udělejte si příjemný rodinný večer, který nebude naplněn pouze povinnostmi, ale především pohodou a radostí. Vypněte televizi i počítač a povídejte si. Sedněte si v obýváku na zem a vykládejte si navzájem, co jste během dne zažili. K tomu si přineste něco slaného či sladkého na zub. Pokud nejste na takové rodinné večery zvyklí, asi chvíli potrvá, než si všichni členové domácnosti na novoty zvyknou. Nevzdávejte to po prvním neúspěchu, ale vytrvejte, všechno chce svůj čas. Velmi příjemným způsobem, jak utužit rodinné vztahy, je také společná příprava jídla. Pokud budete večeři chystat všichni spolu, užijete si spoustu zábavy. Snažte se také trávit co nejvíce času venku jako rodina. Pravidelné procházky do zimní přírody by se měly stát samozřejmostí.

Jak si užít dlouhé zimní večery
Věnujte zimní večery své rodině.

Buďte hostitelkou

Setkáváte se s přáteli většinou jen venku, v kavárnách, barech či restauracích? Zkuste to tentokrát udělat trochu jinak. Tak, jak to mají ve zvyku jižněji položené národy, Francouzi či Italové. Ti se s oblibou navštěvují doma, což u nás není až takovým zvykem. Pozvěte přátele a připravte jim pohoštění. Nemusí to být zrovna tříchodové menu, stačí jen menší občerstvení. Taková domácí setkání se většinou odehrávají ve velmi příjemné atmosféře. Přispívá k tomu i fakt, že všechny důležité věci si můžete naplánovat co se bude jíst, co se bude pít a třeba jaká hudba k tomu bude hrát, to vše je ve vaší režii. Vaše kreativita má volné pole působnosti!

Zkuste zavést setkání u vás doma jako malý rituál, třeba každou druhou sobotu. Pro všechny zúčastněné se z toho stane milý okamžik, na který se budou dopředu těšit. Vy se zatím budete těšit na hosty, připravovat chutné jídlo, usrkávat při tom červené víno, užívat si teplo domova a radovat se, že vůbec nikam nemusíte jít, protože to podstatné přijde za vámi.

Navrhněte nový design svého domova

Odpočinout si po dlouhém a únavném dni to se líbí každému z nás. Zejména na podzim a v zimě potřebujeme kolem sebe prostor, který je pohodlný, útulný a cítíme se v něm zkrátka dobře. Vytvořte si útulný interiér s charakterem. Dlouhé zimní večery jsou ideální pro plánování a hledání inspirace.

Hra světel

Světlo vytváří dokonalou atmosféru. Čím méně je v zimě denního světla, tím více příležitostí máme k rozsvícení náladového osvětlení. To umí domov zútulnit i zahalit intimitou, ve které se krásně relaxuje. Dobrým řešením jsou malé lampičky, LED pásky i dekorativní světelné řetězy. Nelze zapomenout na svíčky, které jsou základem. Jejich třpytivá záře a vůně rozhodně zlepší vaši náladu a přemění pokoj v oázu klidu.

Navrhněte nový design svého domova
Dlouhé zimní večery jsou ideální pro plánování změn u vás doma. Zdroj: Pinterest

Zabalte se

Co si nemůžete nechat ujít v útulném obývacím pokoji? Samozřejmě bytový textil! Jeho nepřítomnost vyvolává dojem chladu a strohosti. Chcete-li to změnit, vyplatí se použít kousky šité z příjemných materiálů měkké koberce, polštáře a plédy. A ti z vás, kteří se přece jen pustili do pletení, dovedou vše k dokonalosti vlastnoručně vyrobenými teplými ponožkami!

Nechte oheň tančit

Nic neumí zútulnit interiér jako oheň v krbu. Ne každý si může dovolit vlastnit skutečný krb, ale můžete si pořídit bio krb, který jsou nejen náhradou za klasické řešení, ale také doplňkovým zdrojem tepla. Bio krby jsou často menší, více designové a dodávají se v různých verzích, takže je lze domovu přizpůsobit. Toto řešení je skvělou alternativou, která změní váš domov a dodá mu romantickou hřejivou atmosféru. Obzvláště když postavíme před krbem malou sedací soupravu dosáhneme účinku příjemné atmosféry na sto procent.

Zimní večer u krbu
Nezapomínejte na společné večery jen ve dvou s pořádnou porcí romantiky. Zdroj: Pinterest

Na jaro se s vámi těší MartinaBella Rose.

 

 

Pro to pravé zimní hygge se vám bude hodit:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!