Mráz, brzká tma a vlezlo. V takových dnech není nic příjemnějšího, než si užít zimní večer v pohodlí domova s šálkem horkého čaje a dobrou knihou. Jak ale můžeme udělat tento jedinečný čas ještě příjemnějším? Připravili jsme pro vás pár osvědčených tipů, díky kterým si dlouhé zimní večery pořádně vychutnáte.

6 tipů pro dlouhé zimní večery

  1. uvelebte se u filmu a seriálů
  2. zhýčkejte se
  3. dlouhé zimní večery s knihou
  4. probuďte v sobě kreativního ducha
  5.  upečte něco dobrého
  6. pozvěte rodinu, přátele

1) sledování filmu pod dekou

Sníh, chumelenice a stejně tak i rozblácené chodníky, pošmourno či déšť – to jsou hlavní spouštěče automatického lenošícího programu, který má v sobě zakódovaný snad každý člověk. Je to zcela přirozené a nemá cenu toto nastavení přeprogramovávat. Prostě si uvařte čaj do oblíbeného hrnečku, zapněte světýlka za televizí a vplujte pod příjemně hebký prošívaný pléd. Nemáte? S přehozem od Ib Laursen rozhodně neprohloupíte. S výběrem filmu vám bohužel neporadíme, v našem Bella Rose kanclíku se ve výběru celkem rozcházíme. Nicméně komedií či zasněženou romanťárnou rozhodně nic nepokazíte.

pohodlný přehoz pro dlouhé zimní večery
Příjemně hebké přehozy Ib Laursen jsou nezbytností pro lenošící večery v jakémkoli ročním období.

2) zhýčkejte se – dlouhé zimní večery v županu a pečující maskou

Dopřejte si zasloužené chvíle klidu. Kde začít? Napusťte si plnou vanu příjemně horké vody. Pro ještě příjemnější požitek nasypte do vody voňavou, smysly uvolňující sůl. U nás v Bella Rose nedáme dopustit na sůl do koupele Evening Rituals – která je přímo stvořená pro všechny požitkáře, kteří milují svobodně čisté vůně s atraktivním dovětkem. Ještě než se naložíte do vody,  vpusťte si do uší uklidňující playlist. Ten totiž v kombinaci s uvolňující koupelí umí hotové zázraky. Zavřete oči a nechte všechny malé velké trable odpolout. V případě, že byste chtěli z této SPA chvilky vytěžit maximum, potěšte obličej zázračně pečujícími maskami, které umí smazat těch pár let navíc.

Po koupeli to nekončí! Hydratujte tělo kvalitními produkty, které propůjčí pokožce potřebnou hydrataci a zanechají ji nádherně provoněnou. Zabalte se do županu, navlékněte ty huňaté fusakle od Ježíška a přejděte plynule na 3 tip.

3) dlouhé zimní večery s knihou

Dlouhé zamýšlení není třeba. Neexistuje víc hygge kniha, která by byla kvalitnějším podkresem pro dlouhé zimní večery, jak ta od Meika Wikinga. Patříte-li do naší „sekty“ hygge požitkářů, určitě vám neproklouzly pod rukama autorovy předchozí díla: bestseller Hygge – Prostě šťastný způsob života , Umění vytvářet vzpomínky,  Lykke.

Nejčerstvější vydání Hygge domov – vás už po prvních řádcích obejme šťastným pocitem, a po pár stranách už budete očima brouzdat po místnosti a v hlavě realizovat úpravy, díky kterým bude váš domov dokonalým místem pro relax – nejen o dlouhých zimních večerech. Samozřejmě, proti gustu … odpočinete-li si nejvíce u napínavých detektivek, směle do nich.

Ke čtení doporučujeme ztlumit světlo, naopak rozsvítit malá světýlka, světelné řetězy a to hlavní, zapálit oblíbenou svíčku.

svíčky pro dlouhé zimní večery

4) Popusťte uzdu svému kreativnu – tvořte

Dobrý způsob jak trávit zimní večer je rozvíjet svého kreativního ducha a zlepšit své manuální dovednosti. Pokud se nebudete chtít vydat cestou velkoformátového plátna, štětců a barev, můžete vsadit třeba na antistresové omalovánky a nebo zdokonalit své kaligrafické písmo pod dohledem Kaligrafické písanky pro začátečníky či pro pokročilé.

5) upečte něco dobrého

Protože není nic horšího než když vás začně urputně nahánět mlsná! Předejděte narušení poklidných chvilek u filmu a připravte si domácí sladkosti včas. Ze všeho nejdůležitější je vytvoření kvalitního základu. Pro vypracování těsta na sladké dobroty využijte třeba mísu Mynte Strawberry, se kterou bude pečení jedna radost!

6) chvíle s rodinou a přáteli

Udělejte si příjemný rodinný večer, který nebude naplněn pouze povinnostmi, ale především pohodou a radostí. Vypněte televizi i počítač a povídejte si. Sedněte si v obýváku na zem a vyprávějte si navzájem, co jste během dne zažili. K tomu si přineste něco slaného či sladkého na zub.  Velmi příjemným způsobemk utužování rodinných vztahů, je také společná příprava jídla – ke které se hodí ,,dát si po kaléšku“. A víno z designových sklenic na víno  od dánské značky Kähler s nádhernou zelenou stopkou, chutná o srk lépe.

Na víno vás moc neužije? Připravte si vynikající drinky, které v zimě zahřejí!

Zaveďte setkání u vás doma jako malý rituál, třeba každou druhou sobotu. Pro všechny zúčastněné se z toho stane milý okamžik, na který se budou dopředu těšit. Vy se zatím budete těšit na hosty, připravovat chutné jídlo, usrkávat při tom červené víno, užívat si teplo domova a radovat se, že vůbec nikam nemusíte jít, protože to podstatné přijde za vámi.

Jak si užít dlouhé zimní večery
Věnujte zimní večery své rodině.

 

Ty nejpříjemnější zimní chvilky přeje AnnaBella Rose.

Pravé zimní hygge se neobejde bez:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!