I když je teprve začátek listopadu, své vánoční přípravy můžete klidně začít už teď. Načerpejte inspiraci, nakupte vánoční  ozdobydekorace a o adventu se do toho pusťte naplno! Dnes bychom se s vámi podělili o to, jak si vyrobit adventní věnec ve skandinávském stylu. Je to snadné a zabere vám to skutečně chviličku. Navíc se tento adventní věnec bude skvěle hodit na vchodové dveře, zavěšený do prostoru, nebo v našem případě – na krbovou římsu. Jste připraveni? Jde se na to!

Nachystejte si

  • kovový kruh (my použili kovový kruh značky Cooee, který má i dírku na zavěšení)
  • zelené větvičky eukalyptu, chvojí nebo jiné, které vám padnou do oka
  • nůžky
  • zelený floristický drátek (postačí vám i bavlnka)

Jak postupovat

Vezměte si kovový kruh a jednotlivé větvičky na něj postupně skládejte. Nezapomeňte vždy pořádně omotat drátkem. Pokud by byl drátek vidět, zakryjte ho další větvičkou. Větvičky by neměly jít jedním směrem, ale měly by směřovat směrem ven na obou stranách. Můžete přidat i červené bobulky, nebo ho nechat čistě zelený, jako my. Ve Skandinávii je zvykem ozdobený pouze do půlky, ale záleží na vás, jak se vám bude líbit a jak se vám bude hodit do interiéru. Výhodou je, že po Vánocích můžete větvičky snadno sundat a kruh přetvořit třeba na jarní.

Brnkačka, viďte? S výrobou vám můžou pomoci i vaši drobečci a za chvilku máte hotovo. Teď už jen popřemýšlet, kam s ním.

Přejeme krásné tvoření

Michaela a Bella Rose

 

Další nezbytnosti pro skandinávské Vánoce ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!