Ve městech si krásu zimních měsíců sice tolik neužijeme, ale pro kouzelnou atmosféru nemusíme jezdit daleko. I v českých horách se můžeme probouzet do zasněžených mrazivých rán, která jsou jako vystřižené z pohádky o Mrazíkovi 🙂 A právě taková rána si po několika letech dopřává i lesní a mořská víla, blogerka Anie Songe.

Mrazivá rána jedné lesní i mořské víly Anie Songe
Mrazivá rána blogerky Anie Songe. Foto: Instagram Anie Songe

Kdo z vás pravidelně projíždí Instagram, tomu netřeba Anie dlouze představovat. Stačí prozkoumat její profil a najednou začnete mít pocit, že příští zimu už určitě musíte strávit na samotě v horách.  My patříme mezi velké fanoušky této milé bohémské mladé paní, a proto jsme se rozhodli, že ji musíme pro vás (i pro nás 🙂 ) vyzpovídat.

Z INDONÉSKÉHO OSTROVA ROVNOU DO ČESKÝCH HOR

Anie, jak si opět po několika letech užíváte českou zimu v horách?

Moc. Upřímně mi trošku chybí víc světla a sluníčka, ale jinak je tady na horách zima překrásná. Takový ten horký čaj, knížka, pěknej film a tvoření tu mají úplně jinou atmosféru, než v tropech. Ono má všechno něco do sebe 🙂

Co je vašemu srdci bližší, moře nebo lesy?

Já bych byla nejraději, kdybych tu měla oboje, protože mám pocit, že pro svůj pokoj v duši potřebuju moře i lesy – možná jsem v tomhle trošku rozmazlená 🙂 Na Bali mi chyběly lesy, ve kterých bych se mohla hodiny procházet, tady mi už chybí moře, ve kterým bych mohla hodiny plavat. Chce to najít harmonii a mít od všeho trochu 🙂  

Romantická svatba na Bali
Anie a Lukáš si řekli „ano“ při východu slunce na pláži na Bali. Foto: Instagram Anie Songe

Žila jste v Anglii, Thajsku a na Bali. Láká vás ještě exotika, vůně dálek? Plánujete s manželem, že byste podnikli nějaké delší cesty nebo už zůstanete v českých horách a lesích?

Cestování nás vůbec nepustilo, určitě se chceme podívat do spousty koutů světa. Do Čech jsme si spíš přijeli vytvořit domov, do kterého se budeme rádi vracet, protože to zázemí nám po těch letech trajdání už chybělo. Tenhle rok máme v plánu procestovat Evropu dodávkou, na to se moc těšíme a dál uvidíme 🙂 Na jednom místě nás ale asi dlouho nic neudrží.

Kam povedou další cesty?
Kam povedou další cesty? Foto: Instagram Anie Songe

Chybí vám Bali? Máte v pánu se tam vracet?

Upřímně ani moc ne. Chybí mi to moře, šnorchlování, určitý situace, zvířata, který máme v Makawi, a lidi, ale jinak ani ne 🙂 Vracet se tam určitě chceme, ale jen na dovolenou 🙂

Pro spoustu lidí jste velkou inspirací. Ať už v tom, co tvoříte, jak žijete… Kde berete inspiraci vy?

Bezednou studnou inspirací v tvoření je samozřejmě Pinterest a právě třeba cestování. Na Bali se tvoří naprosto kouzelný věci z kokosových ořechů, konopných vláken, maluje se, tvoří, šije, tká, drhá, vyřezává. I tady v Čechách se toho dá načerpat spoustu, protože děláme úžasný věci… Celkově je krásný dívat se na starý tradiční řemesla.

A čím se inspiruju v životě? Ráda bych napsala něco moudrýho, ale já vlastně asi nikým. Mám pár lidí, který sleduju a inspirují mě třeba v jídle, postoji k životu, k planetě, ale je to spíš jen o tom, že při jejich sledování mám pocit, že to, co dělám, je správný, a že v tom nejsem sama.

Inspiraci Anie hledá i v přírodě
Inspiraci Anie hledá i v přírodě. Foto: Instagram Anie Songe

ÚTULNÉ MÍSTO, KAM SE BUDEME VRACET

Co pro vás znamená domov?

Domov je pro mě místo, kam se můžu kdykoli vracet. Místo, kde se cítím milovaná a v bezpečí.

Anie s manželem a jejich fenkou Dači
Útulný domov blogerky Anie Songe. Foto: Instagram Anie Songe

Co by ve vašem domově nemělo chybět?

Určitě můj muž a zvířata, bez toho ostatního se obejdu…  Ale mám moc ráda textilie jako jsou koberečky, polštářky, deky. Prostor krásně zútulňují a dodávají mu duši stejně jako doplňky z cest, různých blešáků, bazarů nebo ručně vyrobený či předělaný věcí. Miluju tyhle poklady a neumím si představit, že bych doma měla jen nový věci, to by mě asi nebavilo.

V kuchyni nesmí chybět úlovky z blešáků, ale třeba i retro dózy Garden Trading ve stylu anglického venkova
V kuchyni nesmí chybět úlovky z blešáků, ale třeba i retro dózy Kitchen Craft ve stylu anglického venkova. Foto: Instagram Anie Songe

Co pro vás znamená magické slovíčko hygge?

Pro mě je hygge prostě útulno, příjemno. Jsou to malý, zdánlivě obyčejný chvilky, kdy se cítíme hezky. Zachumlání se do peřiny, hraní her s kamarády, svařák na večerní procházce, zpívání s kytarou … Jsou to okamžiky, při kterých se cítíme krásně, žijeme v nich a nic nám v ten moment nechybí.

Světýlka vytvoří doma tu pravou pohodovou atmosféru
Světýlka krásně dotvoří tu pravou pohodovou atmosféru. Foto: Instagram Anie Songe

Na vašem blogu je vidět, že patříte mezi DIY nadšence. Co všechno u vás doma jste si sama vyrobila?

Tvoření miluju a je mi trošku líto, že na tvoření do bytu nemám teď tolik času, kolik bych si přála, snad si to brzy vynahradím v domečku. V bytě jsem dělala vlastně jen dvě ombré zdi a malovala dva obrazy.

Anie a její oblíbená mandala
Jak Anie relaxuje? Třeba při malování mandaly. Foto: Instagram Anie Songe

Na jaký svůj designový kousek jste nyní nejvíc pyšná?

Já jsem nejvíc pyšná na věci, které mám od konkrétních lidí, což jsou pro mě kokedamy od kamaráda a ručně háčkovaná deka, kterou jsem dostala od kamarádky. Pak je to prkýnko s motivem měsíce od Elisabeth Dunker, to miluju. Prkýnko – a jakou dokáže udělat radost.

Dárky od přátel jsou těmi nejcennějšími doplňky
Dárky od přátel jsou těmi nejcennějšími doplňky. Foto: Instagram Anie Songe

PŘÍRODNÍ A BOHO STYL

Zařizujete si byt, budete brzy zařizovat celý dům, v jakém stylu bude? Už víte, jaké doplňky si budete vybírat?

Víceméně to bude podobný, jako v současném bytě – boho, přírodní styl. Určitě si dám na domě mnohem víc záležet a budu u toho přemýšlet. Na zařízení bytu včetně rekonstrukce jsme měli ani ne měsíc, takže jsem to nějak neřešila. V domě chci ale určitě základní, kvalitní kousky, které doplním právě o věci z antikvariátů, bazarů, od malých tvůrců z Čech i zahraničí. Nebo vdechnu život něčemu už zdánlivě nepoužitelnýmu. Já i přesto, že mám ráda krásný věci, tohle zatím tolik neřeším, spíš se těším na to, že díky prostoru, který budu mít, si budu moc mnohem víc hrát a vymýšlet.

I při servírování dává Anie přednost přírodním materiálům a barvám
Při servírování dává Anie přednost přírodním materiálům, barvám a zajímavým detailům (keramické mísy v modrých a šedých odstínech, ručně ražené lžičky La De Da Living!). Foto: Instagram Anie Songe

Který kousek do svého domu máte právě teď vyhlídnutý? 

Mám vyhlídnutý kulatý jutový koberec s mandalou a na jaro určitě závěsné háčkované křeslo, na něj si brousím zuby už dlouho 🙂

A poslední otázka nakonec – vybavíte si okamžik z poslední doby, který se vám dostal pod kůži? 

Zrovna dneska, když jsem byla ráno na procházce s Dači. Přicházela jsem k lesu, venku vycházelo sluníčko a zrovna v okamžik, kdy jsem došla k prvním stromům zavál vítr a z větví se začal opravdu pomalu sypat čerstvě nasněženej prašan. Třpytil se v tom sluníčku a bylo to fakt pohádkový. Z toho je pak tak hezky. To jsou takový ty obyčejně neobyčejný momenty, který vidíme všude kolem nás, když se opravdu díváme.

Krásná zimní rána v horách
Krásná zimní rána v horách. Foto: Instagram Anie Songe

Tak už máte sbaleno na cestu do hor? 🙂 Nebo spíš toužíte po tak útulném domově jako má Anie? Pojďte se inspirovat:

Domácnost podle Anie Songe
Domácnost podle Anie Songe – 1. Závěsné houpací křeslo, 2. Ručně malovaná miska , 3. Figurka Nablízku, 4. Bambusová lucerna, 5. Skleněná krabička Orient, 6. Keramická úchytka, 7. Boho kobereček

Zajímají vás další kousky, které by si domů Anie vybrala? Prohlédněte si celou kolekci, kterou Anie pro Bella Rose vybrala.

Krásné zimní dny a útulnou atmosféru ve vašich domovech vám přeje

Petra & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!