Vánoce, Vánoce… Taky na vás již Vánoce koukají ze všech stran? V obchodech, na sociálních sítích, jen co otevřete e-mail. I když vánoční náladu na začátku listopadu nemáte, právě nyní je ten pravý čas na pár tipů, aby letošní Vánoce byly skutečně svátky klidu a pohody. A my vám s tím pomůžeme!

I když se může zdát, že Vánoce jsou ještě daleko, dny utečou jako voda. Nyní máte možnost se na ně včas připravit, aby byly všechny přípravy hotové i s tou pravou vánoční atmosférou. Ušetřený čas se rázem promění na krásné chvilky s rodinou a když začnete nyní, žádný vánoční stres vás nedostihne.

Datum sem, úkol tam

Základem je správná organizace, jděte na to pěkně postaru. Vezměte si k tomu blok a tužku a vše potřebné si zapište. Začněte seznamem dárků. Nemusíte si s tím lámat hlavu, ty pravé nápady přijdou postupně. Dárky, které vás napadly si zapište a stanovte si i rozpočet, kterého se budete držet. Další část věnujte úkolům a přípravám (jaké druhy cukroví chcete upéct, co všechno chcete uklidit, vyzdobit, nakoupit). Když si všechno zapíšete, uleví se vám a hlava se pročistí. V hlavě je totiž každý úkol důležitý, ale jakmile budete mít seznam hotový, uvidíte, že spousta úkolů vůbec není potřeba. Taky se můžete poradit s rodinou, co je opravdu zásadní a bez čeho se vlastně obejdete. Třeba zjistíte, že zbytek rodiny nepotřebuje 15 druhů cukroví, bohatě jim budou stačit 3 oblíbené, jako třeba linecké nebo perníčky.

Rozdělit a panovat

Nesnažte se řídit úplně vše. Zapojte do příprav i zbytek rodiny. Do méně náročných úkolů zapojte děti, aby se učily, že vánoční přípravy jsou otázkou celé rodiny. Že to nebude přesně podle vašich představ? No a co? Buďte rádi za odvedenou práci zbytku rodiny a pak se společně odměňte horkou čokoládou a pohádkou, nebo vyrazte na vánoční trhy již s vědomím, že už máte skoro hotovo.

Nakupujte online

Část nákupů nebo všechny vyřešte na internetu. Pokud začnete nakupovat nyní, můžete si být jisti rychlým doručením jak od eshopu, tak od dopravce. Navíc se vyhnete frontám a můžete si zboží vybírat v klidu domova. Když objednáte víc dárků najednou, většinou dostanete i dopravu zdarma. Oproti kamenným obchodům jsou nákupy na internetu výhodnější a leckdy můžete ušetřit i stokoruny za jeden menší nákup.

Například u nás najdete přehledně rozdělené kategorie s vánoční tématikou. Od vánočních světel, po ozdobyvánoční stolování. Všechny vánoční nezbytnosti najdete v sekci Vánoce.

Nedávejte si příliš velké cíle

Nezapomínejte, že člověk si pamatuje období Vánoc jako delší časový úsek. Ne pouze večeři a rozbalení dárků. Proto myslete na sebe a na své blízké. Místo umytých oken budou děti šťastnější, když se s nimi máma podívá na pohádku, než kdyby viděly jen její záda při leštění okenních tabulí. 25. 12. přijde tak jako tak a je jedno, jestli máte hotový úklid, jestli je cukroví koupené, nebo že se dá kolem stromku projít a není přehlcen dary. Tak jako tak bude čas plynout klasickým tempem a je jen na vás, jestli si ho chcete skutečně užít nebo se necháte pohltit fiktivním světem dokonalých Vánoc. Ať jsou Vánoce dokonalé pro vás a vaši rodinu, to je, oč tu běží.

Myslete na sebe

Nezapomínejte ani na sebe. Klidně buďte trochu sobečtí a zajděte si tam, kam vás srdce táhne. Nechte vánoční přípravy za dveřmi a užijte si fitko, saunu nebo třeba kino. Jednoduše si vyhraďte chvilku pro sebe a dělejte co vás baví. Nepřečetli jste si dlouho žádnou knížku a už vám to chybí? Obdarujte se zajímavou četbou ještě před Štědrým dnem a na chvilku se začtěte.

Nastavte si doopravdy Vánoce jako svátky klidu, míru v kruhu blízkých.  Jestli si naplánujete vše dopředu, určitě máte šanci Vánoce zvládnout bez zbytečného stresu. Vyrazte s rodinou na vánoční trhy, dejte si společně něco dobrého a zakončete to procházkou. Svět se nezboří a za rok tu jsou další Vánoce. 🙂

Hezké vánoční přípravy přeje Martina a Bella Rose.

Vánoční nutnosti, které vám navodí tu správnou sváteční atmosféru

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!