Zasadit rostlinu do květináče není problém pro žádného zahradníka, ať už jakkoliv pokročilého. Jak ale osázet větší truhlíky, květináče a kovový stojan na květiny, kde spolu roste pohormadě více druhů rostlin? Nechte se inspirovat naším průvodcem, kde vám na stojanech na květiny do bytu značky Ferm Living ukážeme, jak je osadit, a nechat tak váš byt či terasu rozkvést k nepoznání.

Jak osadit květináče a stojan na květiny?

  • Užitková zahrádka se stojanem Plant Box
  • Divoká louka v truhlíku Plant Box
  • Sukulenty a kaktusy do Plant Boxů všech velikostí
  • Pokojové rostliny v kulatém Plant box stojanu na květiny
Ferm Living Plant Box
Kovové stojany na květiny od Ferm Living. Který si získá vás?

Kovový stojan na květiny může mít mnoho podob. Může kvést barvami nebo se skrýt za listy pokojovek. Vždy ale bude vypadat skvěle.

Plant Box FermVypěstujte si v květináči bylinky nebo vlastní rajčata

Pěstování vlastní zeleniny nebo bylinek není jen pro velké zahrady. Svůj malý záhon si snadno vykouzlíte třeba na balkoně. Poslouží vám k tomu například černý kovový stojan na květiny od Ferm Living, který poskytuje dostatek prostoru a stejně tak ideální výšku k péči o zasazené rostliny. Prostor pod truhlíkem využijete pro skladování zahradnického náčiní nebo třeba zahradní konve. A ušetříte tak i cenné místo!

Co do Plant Boxu zasadit: salát, cherry rajčátka, jahody, pažitku, bazalku nebo mátu.

 

Divoká louka ve stojanu na květiny. Jak na ni?Ferm Living Plant Box

Neodoláte pugétu lučních květin, avšak jejich povadlé stonky vás za pouhých pár dní spíš rozesmutní? Zasaďte si své oblíbené květy doma a mějte je na očích vždy krásné a vyživené díky neustálému kontaktu s půdou. Pro vlastní malou louku v květináči se skvěle hodí nízký Plant Box, který nechává spoustu prostoru pro růst do výšky, kterou luční květiny rády nabírají. Má také dostatečnou hloubku pro zapuštění kořínků. Kovový stojan na květiny je venkovní, můžete jej proto využít třeba na balkon.

Co do nízkého Plant Boxu zasadit: kopretiny, zvonky, chrpu, sléz nebo hvozdík, skvěle vám poslouží již namíchaná semena lučních květin ze zahradnictví.

Plant Box Ferm LivingKaktusy a sukulenty: Plant box pro nenáročné pěstování

Nemožné zabít, snadné milovat. Kaktusy a sukulenty jsou zkrátka oblíbenci mezi všemi, kteří se nechtějí pouštět do složitějšího pěstování. Své oblíbené kaktusy tak můžete zasadit do dlouhých kovových boxů na květiny, nízkých truhlíků i Plant Boxů na stojanu. K životu se proberou takřka kdekoliv a ve všech případech budete mít dostatek místa pro osázení hned několika druhy.

Myslete na minimální zavlažování, stejně jako na co možná největší množství přirozeného světla. Sukulenty vysaďte nejlépe na vrstvu keramzitu pokrytého substrátem s ideální kombinací zeminy a písku. To je přesně to pravé pro ně a stojan na květiny si s tím hravě poradí.

 

Ferm Living Plant BoxKovový stojan na květiny pokojové i balkonové

Špetka minimalistického severského designu ještě neublížila žádnému interiéru. Pokud jste se zamilovali do jednoduchých doplňků Ferm Living, nemohl vám uniknout ani kulatý květináč s podstavcem, který se bude vyjímat v domácnostech mnoha stylů. Skvěle bude koexistovat s vašimi pojovými rostlinami, vysokými i převislými, a poskytne jim příjemný domov. Díky stojanu pak budou všechny vaše rostliny dobře vidět a dostane se k nim více přirozeného světla z oken.

Co zasadit do kulatého stojanu na květiny: monsteru, tchynin jazyk, fíkus nebo Asparagus Fern, tedy kapradinu.

Vybrali jste si z tipů, jak zasadit rostliny do stojanu na květináč? Už víte, které necháte uvnitř a které zasadíte ven? Ať už se rozhodnete pro venkovní zahrádku v květináči nebo spíše dekorační pokojovky, přejeme vám úspěšné přesazování a spoustu zelených listů!

Míša & Bella Rose

K zahradničení by se vám mohly hodit také tyto kousky:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!