Říkáte si, že to poslední dobou není ono? Inspirace vypadá vyčerpaně a vaše práce trvá najednou mnohem déle, než obvykle? Možná to chce změnu. Takový refresh dodá vaší pracovně čerstvý vzduch a vám se opět pohrnou nápady jako na běžícím páse. Prostředí, ve kterém pracujeme a trávíme podstatnou část dne, dokáže naši mysl pořádně ovlivnit, proto je dobré, si čas od času pořídit něco nového na stůl nebo to vzít rovnou z gruntu a dát pracovně nový kabátek! Dnes vám přinášíme styling pracovny v minimalistickém stylu, která se inspirativními předměty jenom hemží. Zastavte se na chvíli, hoďte nohy nahoru a se šálkem kávy se dejte do čtení.

minimalistická pracovna 1
V pracovně vládne černobílá se zlatými doplňky.

Pokud máte rádi čistý vzhled, geometrii, grafické prvky a černobílou kombinaci, pak je tento styling pro vás jako stvořený. Minimalismus se vyznačuje právě čistotou, pořádkem, světlými barvami v kontrastu s tmavýmipřírodními materiály, které celkový vzhled příjemně ozvláštní. My v Bella Rose máme tento styl moc rádi, protože se dá aplikovat na jakoukoliv místnost, působí svěže a v průběhu roku se do něj dají zakomponovat doplňky a dekorace, které se zrovna hodí. Například na jaře bychom si v takové pracovně uměli představit pastelově růžovou vázu a naopak v zimě přidali pár červených doplňků.

Přicházíte minimalismu čím dál víc na chuť? Zkuste si vyšperkovat i svůj beauty koutek! Inspiraci najdete zde: Ve znamení černobílé: Vylaďte svůj kosmetický koutek.

minimalistická pracovna 2
Čisté linie a pár základních barev nesmí chybět.

Pořádek a čistota na prvním místě

K udržení pořádku a zachování severské tématiky vám poslouží mramorový tác. Je stylový, jen tak se neokouká a pomůže vytvořit krásnou atmosféru. Navíc je variabilní, můžete do něj dát kancelářské potřeby, notýsky nebo klidně sbírku parfémů. Drobnosti nenechávejte povalovat samostatně a uložte je raději do malé mističky, ať nemáte s úklidem tolik starostí a vše má své místo. Větší tubusy a balicí papíry snadno schováte do stylového papírového pytle Le Sac en Papier, který je u nás i ve světě dost profláknutý. Aby taky ne, i v Bella Rose jsme si ho oblíbili a například já v něm schovávám klubíčka vlny a pletací jehlice.

dekorace v minimalistické pracovně
S dekoracemi to v minimalistickém stylu nepřehánějte. Platí, že méně je někdy více.

Dekorací tak akorát

Dekorace v minimalistické pracovně? Ano, ale zde platí, že méně je někdy více. V místnosti, která má udržet vaši pozornost a inspirovat k vytváření důležitých projektů, se obklopte inspirativními obrazy, které vám dodají kuráž a přenesou na vás pozitivní energii. Našimi oblíbenými jsou například díla od kaligrafické umělkyně Ylvy Skarp nebo vtipné ilustrace králíčků od HAM. Nezapomeňte také na hodiny, které vám včas připomenou, kdy si dát pauzu na drobný zákusek a šálek kávy.

Vybrali jsme pár našich oblíbenců

Doplňky a dekorace do minimalistické pracovny
1. Tužky Design Letters 2. Hodiny Terrazzo 3. Pohlednice Balance 4. Notes Black Marble 5. Kokeshi panenka Coco 6. Zlaté kancelářské spony 7. Porcelánová váza (kelímek na tužky) 8. Mramorový tác

Minimalistický styl v kostce

Nebojte se změn a zkuste to s minimalistickým stylem. Pokud by vám v něm přeci jen chyběla veselejší barva, bez problémů ji v rozumné míře přidejte. V dnešní době už neplatí domněnky, že minimalistický styl je strohý a pouze černobílý, naopak ho stále více doplňují přírodní materiály jako je zmiňovaný mramor nebo dřevo a jemné pastelové barvy. Pokud si stále nejste jistí, jak minimalismus v interiéru vypadá, nebojte, nenecháme vás na holičkách. Vše důležité jsme pro jistotu shrnuli do několika bodů, ať máte všechno hezky pohromadě. Jaký je minimalismus?

  • čistý a jednoduchý
  • funkční
  • barevně střídmý
  • najdete v něm menší počet doplňků, dekorací a textilu
  • lehce v něm jsou zakomponovány přírodní materiály jako mramor, beton a dřevo
minimalisticka pracovna 5
Nebojte se zakomponovat i přírodní materiály jako například mramor nebo dřevo.

Doufáme, že si tento styl zamilujete stejně, jako my a že se vám v něm bude žít hezky. Máte i vy nějaké své oblíbené doplňky nebo dekorace v pracovně, bez kterých nedáte ani ránu? Klidně se nám svěřte do komentářů 🙂

Krásný den přeje

Michaela a Bella Rose

 

Za fotostyling děkujeme Ma Maison Blanche.

Další várka minimalistické inspirace pro dokonalou pracovní atmosféru ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!