Jupí, podzim je tu! Jestli smutníte nad koncem léta, máme pro vás důvody, kvůli kterým budete podzim milovat nejen díky podzimnímu dekorování. Světla sice ubývá, ale zato fantastických barev bude přibývat. Na procházce vám nebude horko, konečně zase můžete ze skříně vytáhnout všechny super svetry, mikiny, vesty a užít si vrstvení. Dřívější příchod tmy je ideální pro romantické nebo hygge večery s rodinou, ve dvou, s knihou, vanou a hromadou svíček, šálek výborného čaje chutná na podzim úplně jinak a líp. Svíčka sem, svíčka tam – hromada svíček je must have každého podzimu. Much a komárů začne ubývat, což znamená, že zmíněná procházka je ještě větší blaho. A konečně můžeme vytáhnout podzimní dekorace a začít dekorovat naše příbytky, znova jupí.

Podzimní barvy v obýváku.

Podzimní dekorace snadno a rychle

Dekorování na podzim je úžasné. Můžete zvolit spoustu přírodního materiálu, který vás bude stát jednu procházku a svůj domov připravíte na sychravé dny. Stejné je to i s barvami. Podzim je ohňostroj zemitých tónů a přesně takové volte i do svého domova – od žluté, červené, oranžové až přes tmavě zelenou a hnědou. Sbírejte šípky, kaštany, oříšky, barevné listy, šišky. Snadno je naaranžujete do skleněných podnosů, mís nebo z nich vytvoříte podzimní věnce. Já u nás doma s oblibou volím žlutou barvu, okrasné traviny, led světýlka, muchlací dekysvíčky. Podzim je vlastně taková malá příprava na velké vánoční dekorování. Modřínové větvičky zamotané do led drátku navíc vydrží až do jara!

Kožešiny, polštáře, deky, světýlka. Prostě podzim.

Podzimní výzdoba v boho stylu

I přes všechny poklady, které podzim přináší, jsem nakonec neodolala nové přírodní kolekci od Madam Stoltz. Zemité barvy, textury a tvary jsou v příjemném skandinávském boho stylu, který se umí nenápadně vloudit do každého interiéru a nebude vypadat špatně. Díky přirozeným barvám se doplňky snadno kombinují a lehce zapadají do každého barevného konceptu. Navíc je s příchodem zimy nemusíte schovávat a nechat rok ve skříni. Naopak! Skvěle se budou kombinovat s vánoční výzdobou, jarní náladou i letním domovem. Já jsem si je cíleně objednávala s vidinou podzimu, to je ten nejkrásnější čas na dekorování a pobývání s rodinou v teple domova. Kameninový svícen s obličejem a obal na květiny s obličejem jsou překrásné a hlavně netradiční dekorace.

Není nad chvilku s knížkou a kávou. To pravé hygge.

Tradičně i netradičně

Jako podzimní výzdobu můžete volit klasické dýně a šípky, ale stejnou službu udělají i různé svícny, kamenina a neutrální barvy doplněné o jeden podzimní tón. Já doma ráda sázím na okrasné traviny a světelné řetězy, ty především. Malé led drátky můžete omotat kolem dekorací, větví a velké jednoduše zavěsit na zeď. Až přijdou tmavé dny, je velmi příjemné rozsvítit pouze náladová světla, která jsou různě umístěná. Vytvoří se krásná hra světel a podzimní depka nebude mít šanci! Cíleně jsem volila světelný řetěz venkovní, který můžete mít přes léto venku a na podzim bude osvětlovat interiér.

Povedená váza ve vzhledu kaktusu s žíhanou glazurou.

Vítáme podzim

Tato výzdoba by nám měla připomínat, že už nastal podzim a my se můžeme schovat před sychravým počasím v teple domova. Vyzdobit můžeme opravdu každý jeho koutek. Pokud se vám do výzdoby zatím nechce, můžete si zlehka podzimně vyladit třeba jen parapety a okna nebo dveře. Někdy stačí i maličkost, v podobě nového hrnku nebo skvělého čaje.

Kouzelná podzimní dekorace.

Krásné podzimní dny

přeje Martina decór blancBella Rose.

Nutnosti k podzimnímu dekorování

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!