Co se vám vybaví, když se řekne Vánoce? Troufáme si tvrdit, že mezi většinou odpovědí by se objevila slova jako dárky, kapr, bramborový salát, vánoční ozdoby, rodina, stromeček, pohádky, cukroví, kakao, vánoční trhy, svařák nebo třeba Ježíšek.

A když bychom se zeptali, která barva se vám při vzpomínce na Vánoce vybaví? Tušíme, že hlavně červená a zlatá. To jsou totiž barvy, ve kterých se nejčastěji objevují vánoční dekorace (a nebo kabátek Santa Clause?), od ozdob na stromeček přes ubrousky, stuhy, balicí papíry až po vánoční hrnečky. Obliba v tradicích se zkrátka nezapře. Kromě červené a zlaté však mohou mít svátky spoustu barev, záleží jen na vašem vkusu. Proto jsme dali dohromady pár tipů na barevné kombinace ozdob – jak pro milovníky červeno-zlaté klasiky, tak pro vyznavače minimalismu i netradiční výzdoby. 

Tak se pohodlně usaďte, uvařte si voňavý čaj, kakao nebo svařák a pojďte s námi vybírat vánoční ozdoby.

Jak již bylo řečeno, červená se zlatou je vánoční klasika. Klasika, která neomrzí. Klasika, která jen tak nezestárne. Klasika, která nikdy nezklame. Jak jde o vánoční ozdoby, nemusíte se však omezovat pouze na klasické kulaté baňky. Ačkoliv jsou krásné a k Vánocům neodmyslitelně patří, za zkoušku stojí i další tvary. Co třeba ozdoby v podobě klasické americké vánoční sladkosti sugar cane neboli hůlky? A co takové vtipné preclíky? Když je nakombinujete se zlatými ozdobami, nikdy nešlápnete vedle.

Vánoční ozdoby

Červeno-zlatá kombinace působí slavnostně a útulně zároveň. Při pohledu na zlaté hvězdičky, krásné baňky či rudá srdíčka máme okamžitě chuť zapálit svíčky a pustit koledy.

Vánoční ozdoby v bílé a stříbrné barvě

Kombinace stříbrné s čistě bílou evokuje zimu, mráz a třpytivé sněhové sněhové vločky. Zkrátka to, co ke kouzelným Vánocům patří! A proč si trochu sněhového třpytu neužít i doma? K tomu parádně poslouží tyto vánoční ozdoby. 

Vánoční ozdoby v bílé a stříbrné barvě

Stříbrná vypadá elegantně a zároveň slavnostně, což čistě bílá barva krásně podtrhne. Výhodou stříbrné je, že můžete bez obav kombinovat několik odstínů, a není žádný problém, když je jedna ozdoba více do modra, druhá zase do šeda. Společně vytvoří krásný sváteční lesk, který je přesně tím, co si tak výjimečné svátky zaslouží.

Originální vánoční ozdoby

Máte rádi barvy, originální tvary a vtipné doplňky, váš byt je plný barev a stromeček s klasickými baňkami by ve vašem pestrobarevném království působil jako pěst na oko? Vyberte si vánoční ozdoby, které budou přesně takové, jako vy – zábavné, originální a nezaměnitelné.

Vánoční ozdoby z Bella Rose

Co říkáte na třpytivá pírka, papírové ozdoby v podobě lampionů, baňky s peřím, naplněné třpytkami či dekorace ve tvaru diamantů? Fantazii se meze nekladou ani o Vánocích! 

Minimalistické vánoční ozdoby

Není žádným překvapením, že my v Bella Rose naprosto milujeme skandinávský styl. Čisté linie, minimalismus a originální a zároveň jednoduché doplňky. To je naše! Pokud také patříte k milovníkům severského stylu, jednoduché vánoční ozdoby vám jistě padnou do oka. Ozvláštněny jsou nápisy či ilustracemi jelínků, a perfektně si budou rozumět například se zlatými doplňky. Na našem blogu se přímo výzdobě ve skandinávském stylu věnujeme v jednom z článků.

 

Vánoční ozdoby z Bella Rose.

 

Krásný Advent přeje Markéta & Bella Rose.

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!