Co se vám vybaví jako první při myšlence na Vánoce? Nejspíš to budou dárky, bramborový salát, rodinná setkání, nazdobený stromeček, oblíbené pohádky, cukroví od babičky, vánoční trhy se svařákem…

A když bychom se zeptali, kterou barvu máte s Vánoci spojenou? Tušíme, že to bude nejspíš červená, zlatá a bílá. To jsou totiž klasické barvy vánočních dekorací, od ozdob na stromeček přes ubrousky, stuhy, balicí papír až po vánoční hrnečky. Obliba v tradicích se zkrátka nezapře. Ty nejkrásnější svátky v roce ale můžou mít spoustu barev, záleží jen na vašem vkusu.

Proto jsme dali dohromady pár tipů na (nejen) barevné kombinace ozdob – jak pro milovníky červeno-zlaté klasiky, tak pro vyznavače minimalismu i netradiční výzdoby. Tak se pohodlně usaďte, uvařte si voňavý čaj, kakao nebo svařák a pojďte si s námi vybrat ty nejkrásnější vánoční ozdoby.

Zlaté a červené vánoční ozdoby

Jak už bylo řečeno, červená se zlatou jsou prostě vánoční klasika. Klasika, která neomrzí, nezestárne a nikdy nezklame. To je pravda… A že i ta klasika si letos žádá nějaký nový podnět? Aktuálním trendem napříč našimi nejoblíbenějšími značkami se beze sporu stala vínová, tmavší odstín červené, který si spojujeme možná spíš s podzimem… Ale představte si to – v kombinaci se zlatou může váš stromeček dostat skutečný glamour nádech. Tyto barvy společně vytvoří krásnou sváteční atmosféru, přesně takovou, jakou si tyto výjimečné svátky zaslouží.

Zlaté a červené vánoční ozdoby Bella Rose
Slavnostní zlaté budou perfektně slušet vínoví společníci.

Už při pohledu na třpytivé hvězdičky a blýskavé baňky máme chuť zapálit svíčky a pustit koledy. Sváteční atmosféra je tu!

Bílá a přírodní tóny

Bílá barva evokuje zimu, mráz, první sněhové vločky. Zkrátka to, co ke kouzelným Vánocům patří. Není tedy divu, že bílá dominuje i mezi ozdobami na vánočních stromečcích. Ptáte se s čím tuto elegantní krásku zkombinovat? Co třeba namísto klasické stříbrné nebo zelené vsadit na přírodní tóny? Můžete použít papírové andílky, slaměné vločky nebo třeba dřevěné stromečky.

Bílé a přírodní vánoční ozdoby
Kombinace bílé a nejrůznějších tónů hnědé či béžové působí čistě a útulně.

S vaší zelenou jedličkou nebo borovicí bude bílá perfektně kontrastovat, hnědá a béžová ji dodají zemitost, odkazují k přírodě a navozují útulnou domácí atmosféru. A ta přeci k Vánocům neodmyslitelně patří. Je to kombinace jemná, nevyzývavá a přitom navýsost elegantní. Barevná neutralita navíc dává prostor pro experimenty v oblasti tvarů a provedení. Své o tom může vyprávět letošní kolekce Bloomingville.

Vintage vánoční ozdoby

Dědí se u vás vánoční ozdoby z generace na generaci? Tak potom si určitě důkladně prohlédněte především letošní vánoční kolekci Ib Laursen. Najdete v ní úžasné vintage kousky, které budou k vašim starožitným podkladům dokonale pasovat. Ručně vyráběné skleněné baňky v sobě mají kousky kovu, které jim dodávají odlesky a působivý starobylý vzhled.

Také patříte mezi milovníky vintage vánočních ozdob?

Mechově zelená, jantarově hnědá nebo starorůžová se bude dokonale kombinovat i s barevně výraznějšími ozdobami, které máte na letošní Vánoce už doma nachystané.

Originální vánoční ozdoby

Máte rádi originální a vtipné doplňky? Je váš byt plný barev a stromeček s klasickými baňkami by ve vašem osobitě nazdobeném království působil jako pěst na oko? Vyberte si vánoční ozdoby, které budou přesně takové, jako vy – zábavné a nezaměnitelné.

Originální vánoční ozdoby Maileg
Při zdobení stromečku se vaší fantazii meze nekladou.

Můžete sáhnout třeba po roztomilých vojáčcích nebo bubínkách Maileg. Originálně budou mezi klasickými baňkami působit i preclíky či sugar canes – americké vánoční hůlky. A koneckonců ozdoby nemusí viset jen na vašem smrčku. Můžete je použít na adventní věnec, ozdobit s nimi větvičku ve váze nebo třeba tácek se svíčkami. Kromě klasických ozdob použijte svícínky, lucerny, skřítky a další vánoční dekorace.

A pokud chcete potěšit vaše děti nebo vaše hravé já, sáhněte rovnou po těch nejroztomilejších vánočních ozdobách. Třeba myšce lyžařce, klokaní rodince nebo vánočním jezevčíkovi od Sass & Belle. A nebojte se, nebudou na vašem stromečku působit „nepatřičně“ 🙂 Když je doplníte skleněnými baňkami nebo třeba zlatými rolničkami, budete výsledným efektem sami velice překvapeni.

Roztomilé vánoční ozdoby
Dodejte vašemu stromečku dávku roztomilosti 🙂

A zásadní informace pro vás – kromě roztomilých zvířátek můžete letos na stromeček zavěsit třeba malinkou láhev červeného i se skleničkou, rozesmáté avokádo nebo třeba lahvičku ginu 🙂

Minimalistické vánoční ozdoby

Není žádným překvapením, že my v Bella Rose milujeme skandinávský styl. Čisté linie, minimalismus, originální, ale zároveň jednoduché doplňky. To je naše! Pokud také patříte k milovníkům severského stylu, stylově čisté vánoční ozdoby vám jistě padnou do oka. Třeba okouzlující hvězdy dánské ikony Broste, skládané papírové ozdoby House Doctor nebo Ib Laursen. Mezi takové kousky stačí namotat vánoční světýlka a vaše letošní mistrovské dílo je hotové 🙂

Minimalistické vánoční ozdoby
Papírové ozdoby jsou dalším z trendů letošních vánočních dekorací.

 

Tak už víte, do jakých barev a jakého stylu váš letošní vánoční stromeček ustrojíte?

Krásný advent přeje Markéta & Bella Rose.

 

Jaké vánoční poklady se vám ještě budou hodit?

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!