V módě a v interiérovém designu se musí plánovat hodně dopředu. A tak zatímco jsme se my všichni ostatní připravovali na horké léto, majitelka Bella Rose Martina už v červnu vyrazila do Dánska seznámit se s novými podzimními kolekcemi a objednat z nich pro vás to nej! Pojďme se podívat, co ji zaujalo nejvíce a co najdete mezi našimi horkými novinkami.


Jedna z prvních zastávek byla ve starobylém dánském městečku Ribe, u našeho oblíbeného dodavatele Ib Laursen.
Martina hodně fotila, a tak vás teď můžeme pozvat na virtuální prohlídku nádherných podzimních dekorací a bytových doplňků, které se tento týden objevily i na našem e-shopu. Pro největší zvědavce zároveň poodhalíme, co nového Ib Laursen chystá na letošní Vánoce.
Pojďte se s námi kochat!

Sychravé podzimní dny nás budou stále častěji zahánět do tepla našich domovů a to je přesně ten správný okamžik na obměnu textilií na pohovce i v ložnici. Dopřejte polštářkům nový kabátek – u Ib Laursen je v kursu lenhrubá pletenina v převážně šedomodrých a pudrových tónech.
Vaším oblíbeným společníkem se v podzimních chladných večerech kromě knihy stanou i nejrůznější plédybavlněné orientální přehozy a prošívané deky. V podzimní kolekci je najdete hned v několika barevných variantách, s jemnými potisky proužků, puntíků nebo kytiček – přesně, jak jsme u Iba zvyklí.
Už se těšíte, jak se do nich zachumláte? A to není všechno! Chybět nesmějí ani oblíbené symboly skandinávské domácí pohody – hebounké ovčí kožešiny. Letos na podzim kromě tradičních přírodních zabarvení třeba i ve svěží světle modré!

 

Určitě souhlasíte, že světlo svíček k útulné atmosféře podzimních večerů zkrátka patří. Přeneste si do obýváku lucerny z terasy a doplňte skleněnými svícny a kalíšky na čajové svíčky.
Ty z kolekce Checkered vám navíc po zapálení svíčky rozehrají na stěnách kouzelné stínové divadlo. Jako podložku pod svícínek můžete použít originální cementovou kachličku s geometrickým potiskem.

 

 

Kachličky Marakesh jsou nádherné i samy o sobě – vyberte od každého vzoru jednu a vyskládejte si zajímavý deko prvek na stěně v kuchyni nebo koupelně. Můžete vybírat z několika barevných variant. Skvělou zprávou je, že nově v kolekci Marrakesh najdete i překrásné keramické květníky!

 

 

Také se v podzimním chladu snažíte po příchodu domů vyšetřit chvilku na relax v koupelně? V Ib Laursen na všechny milovníky (nejen) horkých koupelí zcela evidentně myslí a právě proto je podzimní nabídka doplňků do koupelny hodně pestrá.
Poličky a držáky z černého patinovaného kovu dodají vaší koupelně rustikální šmrnc a budou se výborně doplňovat s orientálně laděnými úložnými krabičkami a boxy z bambusu i tepaného kovu (ano, na kosmetiku a všechny ty drobné zkrášlovací nezbytnosti).

 

Velké jutové koše zase pohodlně uskladní špinavé prádlo nebo třeba role toaletního papíru. Stylovou tečkou vaší vyladěné koupelny se určitě stane jednoduchá smaltovaná mýdlenka White.

 

Kromě doplňků do koupelny najdete v této smaltované řadě i kousky do vaší kuchyně, například tuto stylovou máslenku.

 

Tradičně velkou pozornost věnují u Ib Laursen stolování. Horká polévka i čaj pro zahřátí se i letos na podzim servíruje v oblíbených keramických miskách a hrncích Casablanca. Keramické nádobí si bude na stole skvěle rozumět s krásně probarveným dřevem akácie na servírovacích talířích a prkénkách Acacia.

 

 

Mangové dřevo, ze kterého jsou vyrobeny kroužky na ubrousky a podtácky Flower, společně s bambusovým prostíráním dodají pro změnu podzimně prostřené tabuli lehce orientální nádech.

 

 

 

Misky a talíře Casablanca se výborně kombinují i s oblíbenou řadou keramického nádobí Mynte. Z široké škály odstínů na podzimní stůl vyberte šedomodrou, krémovou a pudrovou.

 

 

Ve stejném barevném provedení, ve kterém si budete chtít pořídit svůj jídelní servis, si můžete do kuchyně pořídit i stylový plechový box na pečivo, který má – ne náhodou – přívlastek vysoký a proto se do něj vejde dostatečná zásoba chleba, rohlíků i koláčů pro celou rodinu.
Vánoční kolekce Ib Laursen nás nenechává na pochybách, že letos bude vánočním svátkům kralovat tradiční červená. Na slavnostně prostřeném stole se opět uplatní i keramika Mynte.

 

A na závěr se můžete pokochat prvními vánočními poklady od Ib Laursen a naladit se společně s námi už pomalu na ty nejkrásnější svátky v roce.

 

 

 

 

A pokud namísto módní červené zůstanete věrní čistému skandinávskému stylu, i Vánoce můžete opět pojmout v černobílé. První vlaštovkou na na našem e-shopu je překrásný adventní skleněný svícen Oblong Grey.

 

Doufáme, že jste si návštěvu u Ib Laursen s námi užili a přejeme krásné podzimní dny!
Ivana & tým Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!