Je to už rok, ale přijde mi to jako včera. Doma jsme se rozhodovali, kam vyrazíme na dovolenou a jednohlasně vyhrála francouzská Provence. Svého rozhodnutí jsme ani na chvíli nelitovali. Je to místo, které si nemůžete nezamilovat. Provence je doslova sluncem zalitý kraj, který má snad vše, co si každý cestovatel může jen přát.

Jako z katalogu

Brožury slibovaly levandulová pole, úrodné vinice, bělostné skály, azurově modré moře, pohádkově husté lesy, úžasná starobylá města, olivové sady, neobyčejně malebné vesničky, výtečná jídla a vína … a měly pravdu.

Provence – království levandule

Jedním z naprosto úžasných zážitků je, když stojíte u obrovských lánů omamně vonící levandule a s údivem žasnete nad tím ohromným množstvím fialových kvítků a z opojné vůně se vám na chvíli až zatočí hlava.

Provence styl

A hned druhá věc, která mě ve Francii oslovila, byl tamní útulný styl bydlení. Francouzský venkov, malé domečky, vintage dekorace a jemné pastelové tóny mi učarovaly na první pohled. Doslova jsem si zamilovala Provence dekorace. Byla to láska na první pohled a já hned věděla, že i svou domácnost musím vyladit do tohoto stylu. 

A co že jsem si tedy z Provence přivezla?

Samozřejmě úžasně voňavou a krásnou kytici sušené levandule. Podobnou si můžete naštěstí objednat i v Čechách, v Bella Rose mají dokonce nejen svazek, ale i samotná zrníčka na vaření.
Vůni levandule miluji, a proto jsem nemohla odjet bez vonného spreje na polštář, díky kterému mám pocit, že jsem se vrátila do té úžasně pohodlné postele francouzského hotýlku, ve kterém jsem nocovali. Když mi došel a sháněla jsem ho znova, na Bella Rose jsem objevila sprej od Le Chatelard a věřte, že tomu překrásnému skleněnému flakonku se jednoduše nedá odolat.
Další dekorace a nábytek ve stylu Provence jsem si pořizovala už doma v Čechách. A pokud Provence styl okouzlil i vás stejně jako mě, čtěte dál a najdete zajímavou inspiraci pro váš domov.

Dřevěná židle Provence Black

Krásná židle z březového dřeva nejlépe vynikne jako solitér u vašeho jídelního stolu či třeba v ložnici vedle postele, kde si na ni můžete položit rozečtenou knihu. I já ji občas jako noční stolek skutečně využívám, i když ne vždy je to úplně praktické. Jenže kdo by odolal…

Závěsná police s háčky do kuchyně

Závěsná vintage police s háčky snadno vytvoří ve vaší kuchyni jedinečnou atmosféru Provence stylu. Působí útulně a zároveň je úžasně praktická.

Dřevěná skříňka s přihrádkami

Dřevěná skříňka s prosklenými přihrádkami je vyrobena tak, aby vypadala starobyle. Nádherně doladí interiér zařízený ve stylu Provence. Můžete si do ní uložit šperky, ale třeba také vlastní dekorace. Já si občas naaranžuji do malých svazečků sušenou levanduli a skříňku si postavím na toaletní stolek. Pak už se jen kochám pohledem na tu nádheru 🙂

Prostírání Bon apetit

Jednoduché lněné prostírání s francouzským nápisem „dobrou chuť“ se bude báječně vyjímat na bílém stole nebo ubrusu. Přírodní barva je jako stvořená pro letní stolování, obzvlášť se bude hodit k nedělnímu obědu na terase.


Svíčka ve skle Levandule

Zapalte si vonnou svíčku ve skleněné dóze s uklidňující vůní levandule a relaxujte… Mně stačí cítit tu blahodárnou vůni a díky ní dokážu vypnout i po náročném dni.

Willow Tree – Levandulový půvab

Pohled na krásnou sošku z umělé pryskyřice vám vždy připomene slunnou a levandulí provoněnou Provence. Výborně se hodí i jako dárek pro kamarádku, o které víte, že levandule je její oblíbená květina a francouzská Provence její vášní.


Porcelánová polévková mísa Provence

Dodejte i svému stolování styl Provence, a to díky elegantní polévkové míse ze sněhobílého porcelánu. Můžete v ní servírovat nejen polévku, ale i omáčku nebo salát.

Džbánek Provence

Milujete kávu s mlékem? Přelijte mléko do něžného bílého džbánku a krabici zahoďte. I mléko můžete podávat stylově!

Pokud nemůžete vy do Provence, nechte přijít Provence k vám! Věřím, že si Provence styl zamilujete stejně jako já.

Krásné letní dny vám přeje Lenka & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!