Olívka z blogu Mode De Boulangerie je pověstná svou láskou k pastelovým akcentům. A protože jaro symbolizují jemné, romantické a veselé barvy, nafotila pro Bella Rose své oblíbené pudrově růžové doplňky a napsala o tom také inspirativní článek. Pojďte se podívat, jak si Olívka s pudrovou poradila.
Když se řekne růžová, spoustě lidem se vybaví zářivá,
křiklavá a výrazná barva. Já bych se chtěla růžové zastat a malinko ji
v dnešním článku obhájit. Zaslouží si dostat šanci. Věřím, že ne každý má
na barvy v interiéru odvahu a o růžové to asi platí víc než o jakékoliv jiné barvě.
S barvami totiž bývá kříž, ale pokud se zakomponují s citem, třeba jen
pomocí doplňků, a člověk se nepouští zrovna do výmalby, jsou určitě příjemným
osvěžením. A k jaru přeci svěžest více než patří.
Růžová má, stejně jako jiné barvy, spoustu odstínů a
třeba pudrová je naprosto dechberoucí. Dokáže být jemná, decentní, zútulní
prostor, vnese do něj hravost. Věřím v její pozitivní vliv. Ne nadarmo se přeci říká „dívat se na svět přes růžové brýle“.

A víte, že se říká, že nic není nemožné, se sluncem a trochou růžové?


A které doplňky s akcenty růžové mě oslovily nejvíce? Zamilovala jsem se do porcelánových svícínků na čajové svíčky Rose&Gold, keramického květníku Rose Vietnamvázičky Woodneck a plakátu Twiggy, který je pro mě tím nejmilejším dárkem. Dostala jsem ho od majitelky obchůdku Bella Rose – Martiny. Ráda si u dárků připomínám, od koho jsem je dostala a při jaké příležitosti. To jsou pak ty nejkrásnější vzpomínky.

Určitě se shodneme na tom, že organizéry,
úložné boxy a police jsou v každé domácnosti nezbytnými pomocníky. Proč z nich ale
zároveň nemít krásné dekorace… K tomu Vám skvěle poslouží dřevěný box s vtipným nápisem „There is room for everything“ nebo nástěnná dřevěná police ve tvaru chaloupky s růžovou zadní stěnou, obojí od značky Bloomingville. Do zátiší také hezky zapadá obrázek plameňáka.
A hlavně! Růžová barva už dávno není jen pro
holky. I když, asi by se dalo říct, že stejně jako šperky, je pořád hlavně pro ně… Třeba jako typicky holčičí přívěsek ve tvaru srdce od norské značky Bjørg, která si zakládá na ruční výrobě veškerých šperků v absolutním souladu s životním prostředím. Já si pro jeho nošení vybrala šedou sametovou stužku. Náušnice Gold Hearts jsou od dánské značky Hultquits. Oba šperky, když se jimi zrovna nezdobím, „bydlí“ spolu s mými ostatními poklady v dřevěných krabičkách od Tine K.
Nebydlím sama, ale nikdy jsme s přítelem kvůli barvám spor neměli. Často
se mě čtenářky ptají, co právě třeba na růžovou říká můj milý. Neříká vůbec nic.
Daleko větší problém měl dřív s mou vášní pro starožitnosti, s barvami však nikoliv. Oba milujeme bílou, on ještě o něco víc než já, a proto i celý
náš byt je převážně v bílé. Podle nálady pak sem tam přidáme další barvy. Šedou,
černou nebo právě pudrovou. Nejjednodušší je to třeba přidáním sametových polštářů.

Moc jsem si oblíbila šedou keramickou vázu Wooden Top a dózu s dřevěným víkem. Kvůli lásce k šedé a k dřevu jsou pro mě spojením obojího, takové 2v1. Váze úžasně sluší větvička eukalyptu. Trojici v zátiší doplňuje svíčka Meadows s kořeněnou vůní, na které jsem si vytvořila tak trochu závislost. Nejlepší je, že voní, i když zrovna nehoří.

Čím jsem pověstná, a je to už tak trochu moje osobní diagnóza, je, že primární funkce dekorací vždy přetvořím. Protože v našem obývacím pokoji často pracuji, potřebuji mít vždy po ruce psací potřeby. Zároveň ale potřebuji, aby byly uložené v něčem, co bude hezky vypadat. Proto jsem využila svícny na čajové svíčky – šedýs plameňákem jako „kelímky“ na tužky. Vše potřebné je navíc úhledně uložené na keramickém podtácku. Alespoň se tak z konferenčního stolku nikdy nestane stůl typicky pracovní. Dalším důkazem, že i praktická věc může hezky vypadat, je také papírový notes House Doctor, sada tužek „Write your story“ a zápisník s gumičkou „Memories“. Tyhle doplňky navodí tu správnou atmosféru, i když zrovna pracujete.PS: Pink isn´t just a color – It´s an attitude.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!