Nahlédněte s námi hned do dvou krásných bytů, které zařizovala fotografka Martina, kterou naleznete na Instagramu jako @thinush. Kromě focení se Martina vášnivě věnuje i bytovému designu, což je vidět nejen na jejím vlastním bydlení, ale i na 3-pokojovém bytě, který měla možnost zařídit ve spolupráci s realitním centrem B10. Udělejte si šálek kávy a pojďte se inspirovat. Bydlení podle Martiny vás okouzlí hravými barvami, útulností a nápaditým stylem.

medajlonek s designérkou

„Jmenuji se Martina, jsem máma dvou dcer, mám ráda léto, květiny a koláče 🙂 . Mou profesí je už 5 let fotografování, zejména produktové, ale občas si odběhnu k focení rodinek a dětí. Kromě toho přispívám do rubriky interiérového designu magazínu Ženy z netu. Vždy jsem byla spíše kreativně zaměřena a nebála se nových projektů a výzev. Můj partner vyrůstal a žil ve Švédsku. Díky tomu hodně cestujeme na sever, na nějaký čas jsme se tam usadili a právě tato zkušenost ve mně zapálila vášeň pro interiérový design.“

Máte za sebou zdařilou spolupráci s realitním centrem B10, kde jsme byli trošku součástí i my. V rámci spolupráce jste zařizovala bydlení pro mladý pár. Jak spolupráce probíhala?

Moji přátelé z realitní kanceláře B10 mě oslovili k odstartování jejich pilotního projektu, ve kterém jsem měla za úkol navrhnout a zařídit „holobyt“ určený k prodeji. Jediné zadání byla cílová skupina, pro kterou by měl být stylem vhodný. Pro mě to byla nová zkušenost, protože jsem ze dne na den musela mít jasnou představu, jakou atmosféru chci v bytě vytvořit. V tomto případě šlo o to, aby byt zaujal na první pohled, ale samozřejmě jsme mysleli i na praktičnost bytu. Dispozici jsem dobře znala, ve stejném jsem vyrůstala a ne jednou jsem si představovala jako bych ho předělala. Nevěděla jsem jestli to bude pro mě výhoda nebo výzva, ale nakonec jsem byla sama překvapená výsledkem.

Měla jste hned jasnou představu, jak budete zařizovat byt v Martině, nebo jste někde hledala inspiraci?

Chtěla jsem, aby byt působil světle a útulně. Od začátku jsem věděla, že budu používat veselé barvy a hravé prvky. Inspirovala jsem se obrázky dánských bytů, ve kterých převládá mix stylů, tvarů a materiálů. Koneckonců, je to také můj oblíbený interiérový styl.

Vytvořila jsem si ke každé místnosti moodboard s konkrétními vzorky materiálů a obrázky nábytku a doplňků. Díky nim jsem uměla i realitní kanceláři odprezentovat svou představu a obhájit si výběr nábytku a doplňků pokud by s něčím nesouhlasili, avšak v tomto směru byli velmi vstřícní a nechtěli brzdit moji kreativitu. Tak mi vlastně prošel nápad namalovat přechody pokojů žlutou barvou.

 

moodboard inšpirácia bývanie
Od moodboardu k realizaci. Obývací pokoj působí vzdušně a útulně, hravé barvy dodávají místnosti příjemný šmrnc.

 

kuchyňa inšpirácia bývanie
Žluté přechody mezi místnostmi byt příjemně oživily, co říkáte?

 

spálňa inšpirácia bývanie
Martina má ráda výrazné barvy na doplňcích, což se odrazilo i na zařízení ložnice.

Jaký styl má Vaše bydlení? Držíte se jednoho stylu nebo spíše kombinujete více?

Odkdy mám vlastní bydlení, prošla jsem si fázemi venkovský styl, černobílý minimalismus až po mix stylů. Ten poslední mi momentálně sedí nejvíc. Podle mě je to jeden ze stylů, který umí nejvíce odrážet charakter svých majitelů. Dlouho jsem byla přesvědčena, že jedině bílé stěny jsou ty správné a dnes máme stěny krémové, dokonce se nevyhýbám ani výrazným barvám doplňků.

Sledujete trendy v bydlení? Podlehnete sem tam nějakému?

Ano, sleduji, téměř každý měsíc mi chodí švédské designové katalogy Nya Rum, äntlligen hemma nebo elle decoration. Myslím, že nepodléhám úplně trendům, je mnoho stylů, které mi vůbec nesedí, ale více inklinuji k zahraničnímu designu, kde mám pocit, že je design součástí kultury a ne něco naučeného a nuceného. Také ale chápu, že ne každý styl je vhodné aplikovat do našich domácností, proto je třeba být v tomto směru opatrný.

Které značky na Bella Rose patří mezi Vaše nejoblíbenější a proč?

Momentálně nejvíc značka rice – protože barvy 🙂 Kromě toho si vždy něco najdu od HK Living, Ib Laursen nebo Madam Stoltz.

Který kousek u Vás doma máte nejraději?

Nejraději mám náš obývací pokoj, kde je základem světlý gauč i koberec. Často se někdo diví, že jsme k dětem vybrali právě světlé doplňky, ale záměrně máme gauč, jehož potahy se dají svléknout a vyprat. Vlněný koberec, je zase naprosto odolný vůči špíně. K rohovému gauči jsem zvolila dva kulaté stolky. Doplňky měním podle chuti a nálady různým povlečením, vázami nebo drobnostmi z Bella Rose. Nejoblíbenější je stále květináč s tváří od značky Bloomingville.

obývačka inšpirácia

Je u Vás doma něco, co byste chtěla změnit?

Ano, ovšem. My jsme bydlení zařizovali postupně a pořád je co vylepšovat, momentálně si brousím zuby na novou manželskou postel a závěsy do ložnice, jelikož v ní jsme kvůli dětem mysleli dosud více na praktičnost než estetičnost.

Na který kousek si zrovna brousíte zuby? Které kousky od nás máte právě teď ve wish-listu?

U vás je vždy z čeho vybírat, ale momentálně mám v košíku dvě knihy z vaší nabídky – Žijte ve své zahradě, protože zahradničení je jedním z mých relaxů a Great escapes Europe, neboť s dětmi rádi objevujeme nová místa.

Děkujeme Marti za krásný rozhovor.

Martina, Soňa a Bella Rose

Prozkoumejte kousky od Martininých oblíbených značek:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!