Ferm Living. Dánská značka, která svými designovými doplňky nalézá rovnováhu mezi chaosem a klidem. Bytové doplňky značky ferm LIVING obohacují domácnosti po celém světě o nezaměnitelný skandinávský akcent ve svém specifickém pojetí.

skandinávský interiérŽivot je plný kontrastů. Tajemství spokojenosti tkví však v rovnováze. Toužíme po vyváženém životě, kde můžeme být uvolněně sami sebou. S ponožkami nataženými přes tepláky a vyglajdaném tričku. Po místě, které zhmotňuje naše sny a očekávání a nechává vzniknout smysluplnému a maximálně pohodlnému útočišti. Místu, ve kterém si plně uvědomujeme skutečnou hodnotu věcí.

Na základě vášně pro autentický design, nehynoucí lásky v srdci a uvědomění si definice vyváženého domova vznikají v Kodani doslova nadčasové kousky. Je to ale také spolupráce s řemeslníky z celého světa, která spojuje skandinávské myšlení s globálními dovednostmi a tradicemi.

Jak to všechno začalo?

Za vznikem designové značky ferm LIVING stála tapeta. Lépe řečeno její nedostatek. Totiž, když se Trine Andersen se svým manželem Martinem rozhodli přestěhovat do nového domu, nemohli najít tapetu, která by odpovídala jejich vkusu. A tak se jednoduše rozhodli vyrobit vlastní. Ne jednu, hned několik. A právě ona zmiňovaná tapeta se podívala i na tradiční veletrh v Dánsku. A co víc, byla podnětem k založení uznávané značky ferm LIVING, která spatřila světlo světa v roce 2005

tapeta ferm living
Tapety od ferm LIVING si vaše děti zamilují.

Postupem času

Za posledních 15 let se ferm LIVING rozrostl v něco, o čem se majitelce ani nesnilo. Sama Trine připodobňuje tento růst ke stavbě domu, který se stal zázemím pro spoustu talentovaných zaměstnanců s dokonalým produktovým portfoliem, které se neustále rozvíjí a zdokonaluje. 

Cíl značky ferm LIVING

Největší ambicí značky ferm LIVING je inspirovat zákazníky k vytvoření takového prostoru, ve kterém se budou cítit co nejvíce komfortně. Domov je koneckonců mnohem víc než jen sbírka krásných předmětů – je to místo, kde se odehrává život. 

Charakteristické rysy

Měkké tvary, bohaté textury a tak trochu nevšední detaily  – právě ty vytváří jedinečnou atmosféru s nádechem čehosi nečekaného, jenž nechává vzniknout modernímu skandinávskému designu.

designová zrcadla
Zrcadlo z řady Pond se stanou dominantou celého prostoru.

Udržitelná budoucnost – to je prioritou při výrobě každého kousku. Proto v nabídce značky najdete převážně udržitelné a organické materiály, mezi nimiž můžeme najít organickou bavlnu, recyklovaný papír, kůži, dřevo, porcelán a nebo třeba kov. Na nadčasovosti se podepisuje právě zemitá paleta barev převážně v krémových či béžových tónech. Tu sem tam doplní dechberoucí odstíny jako letošní, kobaltově modrá, která uchvátila i naši majitelku Bella Rose, Martinu.

A protože výběr produktů není radno podceňovat, sbalily jsme batůžky a vydaly se na návštěvu osobně. Pokud vám tato cesta plná zážitků utekla, stačí kliknout na odkaz níže, na článek nákupčí Romy.

Bestsellery, které od ferm LIVING už dávno milujete ♥

A my se vůbec nedivíme. Tyto kousky pro vás mile rádi doplňujeme. Který u vás vede na plné čáře? Hravé proutěné koše, do kterých se vměstná celý zástup hraček? Opěvovaný keramický koš, po kterém se, jen co jej doskladníme,  zapráší? A nebo designový obal na květináč Shell, který, jak můžete vidět, našel i jiná využití? Jsme zvědaví, pochlubte se nám v komentářích 🙂

nejprodávanější bytové doplňky ferm LIVING
1) proutěný koš Apple, 2) designový obal na květináč Shell, 3) proutěný koš Pear, 4) keramický koš Off White

Obal na květináč Shell Pot

obaly na květináče
Multifunkční, ale za každé situace osobitý – to je netradiční obal na květináč Shell.

Na jeho výjimečnosti se velkou měrou podílí právě lidský dotek. Tento květináč je vyráběn s láskou, ručně. Na to jak vzniká se můžete ostatně sami podívat.

Úložné koše

Není divu, že se mezi bestsellery objevily i tyto festovní proutěné koše. Úložných míst není totiž nikdy dost. Obzvláště dětská království by mohla vyprávět. Pořiďte vašim ratolestem úložný koš, který hýří hravostí a nikterak nenaruší skandinávský akcent vašeho domu. Velký pomocník a designový prvek, který si zamilují jak malí, tak velcí.

úložný koš
Po keramických i proutěných koších od ferm LIVING se u nás vždy jen zapráší.

Dejte sbohem volně se povalujícím hračkám. Proutěné koše ve tvaru hruškyjablíčka už budou vědět jak na ně!Dodejte interiéru kapku jedinečnosti. Osobitému kouzlu ručně vyráběného koše nejde odolat! Prošel pod šikovnýma rukama, které se pečlivě podílely na jeho vyřezávaném vzoru. Díky tomu se každý jeden kus pyšní svým vlastním kouzlem a garancí 100% originality. Skutečně, nenajdete stejný.

Kolekce Ripple

kolekce ripple ferm

Elegantní štíhlé s nadčasovým vzhledem – kolekce Ripple si získá nejednoho milovníka minimalistických doplňků. Ručně foukané sklo je pečlivě kontrolováno než se rozletí do světa a než jeho krásu můžete obdivovat na vlastní oči. Pojďte se podívat, jak se tato kolekce vyrábí.

Ať už jste milovníky této designové značky od jejího prvopočátku, a nebo jsme vás dnešním článkem nahlodali k pořízení vašeho prvního rafinovaného kousku, v každém případě doufáme, že vám poklady od ferm LIVING vykouzlí úsměv na tváři a interiéru dodají ještě větší jiskru!

A my? Budeme se těšit zase příště 🙂

Anna & Bella Rose

 

Že je moderní skandinávský design vaše gusto? Nenechte si utéct ani tyto poklady:

 

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!