Rádi vám ukazujeme inspirativní nápady, jak si svůj domov zútulnit a o to větší máme v Bella Rose radost, když si nějaké takové nápady můžeme zrealizovat sami během chviličky. Pokud milujete přírodní tóny skandinávského stylu a sem tam si nějakou dekoraci rádi vyrobíte, pak mrkněte na Adélin Instagram Adelmainsta. Tato sympatická mladá maminka totiž dokáže svému domovu vtisknout krásnou, útulnou atmosféru a také si libuje v různých DIY. Proto jsme ji oslovili, zda by nám dva takové jednoduché návody na dekorace ve skandinávském stylu sepsala i k nám na blog. Nachystejte si něco dobrého ke kafíčku a pojďte se inspirovat! ♥

Lvíček do dětského pokojíčku

dekorace do dětského pokojíčku

Lvíček se hodí do dětského pokojíčku, jak pro kluka, holčičku či malé miminko. Jeho výroba není nějak složitá a výsledek je velmi působivý. K výrobě budeme potřebovat dřevěný kruh o průměru 20 cm, jutové lanko, vlnu, barevný filc, nůžky a lepidlo nebo tavící pistoli.

pomůcky na výrobu lvíčka

Lvíček se skládá ze dvou hlavních částí, hřívy a hlavy. Hlavu si smotáme z jutového lanka pomocí lepidla. S lankem se dobře pracuje, stačí natřít lepidlem každé cca 3 cm. Výsledný kruh by měl mít minimálně 21 cm, aby se k němu dala přilepit hříva.

návod na výrobu jutového lvíčka

Hřívu si vyrobíme pomocí dřevěného kruhu a nastříhané vlny. Délku provázku volíme radši větší, později budeme stříhat. Vlnu si přehneme na půl, konce provlečme vzniklým očkem a utáhneme. Takhle pokračujeme, dokud nevznikne hustá hříva po celém obvodu kruhu.

dekorace ve skandinávském stylu návod

Nakonec pomocí lepidla připevníme hlavu k hřívě. Tu upravíme, zkrátíme a rozčešeme hřebenem. Případně můžeme použít lak na vlasy, ať hříva lépe drží. Jako poslední přijde na řadu obličej, který vytvoříme pomocí filcu. Očka, čumák, líčka a můžou být i ouška, lvíček pak působí roztomileji. Pokud budeme dekoraci věšet na zeď, připevníme na zadní stranu očko pro zavěšení.

dekorace do pokojíčku návod

Dekorace z dřevěných korálků

Jako další si vyrobíme jednoduchou krychli z korálků, která nám krásně doladí konferenční stolek, políčku nebo poslouží jako vázička na sušenou trávu. Na výrobu budeme potřebovat 27 stejných dřevěných korálků, já zvolila velikost 2,5 cm a lepidlo nebo tavící pistoli.

dekorace z dřevěných korálků

Postup asi není třeba dlouze popisovat. Jednotlivé korálky slepíme k sobě do tvaru krychle.

krychle z korálků

Jediné, na co si musíme dát pozor, je orientace korálků, lepíme vždy dírkami na sebe, aby výsledný výrobek vypadal hezky.

dekorace korálková

Jak se vám tyto návody na dekorace líbí? Nám moc! Děkujeme Adéle za jejich zpracování a vy nám dejte vědět do komentářů, jak se vám povedly.

Přejeme krásný den

MichaelaBella Rose

Nejste tak zruční? Porozhlédněte se u nás po dekoracích ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!