Je to tady! Konečně přišlo léto a s ním i svatební sezóna. Taky se vám pozvánky na svatby jen hrnou? Tak to už určitě přemýšlíte, jaké svatební dary novomanželům vyberete. Nespoléhejte se ale na obálku s penězi (pokud to tedy není výslovné přání samotných snoubenců), ale zkuste na to jít letos originálně – darujte hmotný svatební dar, který novomanželům vytře zrak. Abychom vám ulehčili vybírání, připravili jsme si pro vás výčet svatebních darů, u kterých z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že rozhodně potěší. Tak si je pojďme ukázat!

Svatba a láska jako hlavní téma

Čeká vás letos veselka nenapravitelných romantiků? Tak to je nejvíce potěšíte dárkem od srdce. Třeba takové emotivní sošky a andílci Willow Tree od americké umělkyně Susan Lordi jsou trefou do černého. Sošky chytí novomanžele za srdce a ještě budou mít krásnou památku na svatbu, která do jejich společného domova vnese lásku a harmonii.

Doporučujeme zkusit také různé bytové doplňky, u kterých pak hned každá návštěva novomanželů pozná, že domácnost obývá Pán a Paní. No podívejte se sami – nejsou kousky s nápisy Mr a Mrs skvělým dárkem ke svatbě?

Svatební dary pro romantické duše
1. Soška Willow Tree – Slibuji  2. Hrnek Mr/Mrs  3. Kniha – 150 věcí, které musíte společně zažít  4. Stojánky na vajíčka Mr & Mrs  5. Soška Willow Tree – Důvěra

U romantiků rozhodně nešlápnete vedle ani s vintage lžičkami s nápisy. To z nás mluví zkušenost! Nejeden z členů týmu Bella Rose už krásné lžičky a vidličky daroval a vždycky sklidily ohromný úspěch. Lžičky od britské značky La De Da Living! nejsou totiž jen tak obyčejné. Jsou posbírané po celé Británii a každá má svou vlastní historii. Navíc jsou postříbřené a nakonec je do každé vyražený nápis – vybrat si můžete z anglických verzí, jako třeba “Just Married”, “Mr Right & Mrs Never Wrong” nebo “Bride & Groom”, milovníci naší krásné češtiny zase ocení varianty “Ženich & nevěsta” nebo třeba “Já + Ty = ♥”. A navíc – lžičky jsou také skvělou volbou, pokud chcete nakombinovat peníze s něčím malým na památku.

Z vlastní zkušenosti potvrzujeme - postříbřené vintage lžičky s raženými nápisy novomanželům vždycky vytřou zrak!
Z vlastní zkušenosti potvrzujeme – postříbřené vintage lžičky s raženými nápisy novomanželům vždycky vytřou zrak!

České sklo, které se bude dědit z generace na generaci

Nenechte se zmást. Broušené sklo není zapomenutou záležitostí předrevolučního období. Ba naopak – je to obrovský trend posledních let. Podívejte se třeba na moderní kavárny – dokážete si je představit bez broušených sklenic na limonádu? My těžko!

Ale dost o kavárnách. Každý novomanželský pár bude za nadčasové a kvalitní sklo, které je ještě ke všemu neuvěřitelně trendy, rozhodně rád. My doporučujeme olovnatý křišťál pocházející z našich luhů a hájů. Řeč je o sklu od české značky s příznačným názvem Crystal Bohemia. Vázy na květiny, sklenice na limonády i karafy na ostřejší nápoje jsou zkrátka nadčasovými kousky, které se budou dědit z generace na generaci.

České broušené sklo, které se bude dědit z generace na generaci - tomu říkáme svatební dar!
České broušené sklo, které se bude dědit z generace na generaci – tomu říkáme svatební dar!

Svatební dary pro šťastný domov

Víte, že i svatební dary mohou zprostředkovat přání štěstí do společného života? Buďte originální a zkuste si s jejich výběrem trochu pohrát. My doporučujeme například difuzér nebo svíčku s názvem LYKKE, což v dánštině znamená právě štěstí. Voňavá drobnost do domácnosti je už sama o sobě krásným dárkem, ale aby měla tak krásný název, to se jen tak nevidí. Dokonalé!

Svatební dary pro šťastnou domácnost
1. Vonný difuzér LYKKE (štěstí)  2. Vonná svíčka LEMPI (láska)  3. Sada mýdla a krému na ruce v knize  4. Kniha – LYKKE

Dary do domácnosti? Zkuste je pojmout originálně!

Chystáte se na svatbu páru, který si bude své hnízdečko lásky teprve zařizovat? V tom případě jsou dary do domácnosti tou nejlepší volbou. Ale pamatujte – kvalita by měla zvítězit nad kvantitou. My v Bella Rose máme názor takový, že obyčejný kousek za pár korun si může pořídit každý. Ale pěkný, kvalitní a designový kousek, to je něco, co si každý nekoupí. Proto je svatba ideální příležitostí takovým kouskem udělat radost někomu blízkému. Ale nezapomeňte – vždy je lepší se dalších svatebčanů a klidně i budoucích novomanželů optat (nebo vysondovat). Přece byste nechtěli, aby se jim váš dárek nehodil a nebo ho nedejbože dostali dvakrát, no ne?

A které vychytávky do domácnosti doporučujeme? Z naší vlastní zkušenosti rozhodně udělají radost designové rychlovarné konvice a další kousky do kuchyně od dánské značky Stelton. Hodně populární je i lněné povlečení, ve kterém se spí jako na obláčku, a vedle nešlápnete ani s nadčasovými vázami značky Kähler, pěknou sadou nádobípříborů nebo třeba hřejivou dekou pro společné chvilky u televize.

Svatební dary do domácnosti
1. Deka z biobavlny Pia Wallén  2. Šálek s podšálkem Mynte Pure White  3. Váza Hammershøi Mint  4. Přírodní lněné povlečení  5. Sada příborů  6. Rychlovarná konvice Stelton

Obal dělá dar

Na závěr pro vás máme ještě jeden malý tip. Není žádným tajemstvím, že první pohled dělá dojem. Proto je správné zabalení svatebního daru důležitější, než si většina lidí myslí. Zapomeňte proto na rádoby vtipné balení, které už je dávnou out, a zvolte raději takové obaly, které lahodí oku a zbytečně nekazí dojem z jinak dokonalého svatebního daru. A když se váš dárkový obal bude ještě ke všemu barevně hodit do tématu svatby, úspěch je zaručen.

Pěkné balení děla polovinu svatebního daru
1. Balicí papír s hrdličkami  2. Zlatá papírová páska 3. Květovaný balicí papír

Tak co, pomohli jsme vám s výběrem svatebních dárků? My doufáme, že ano! A až bude po svatbě, klidně se nám v komentářích pochlubte, jaký úspěch vaše svatební dary sklidily. A pokud přece jen dárek nevyberete, vždycky můžete nadělit obálku s penězi a nebo třeba dárkový poukaz na nákup u nás na Bella Rose.

Nádherné letní dny a nezapomenutelné svatební zážitky přeje

Aneta & tým Bella Rose

 

Podívejte se na další tipy na svatební dary!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!