Za chvíli tu máme Velikonoce a s nimi se samozřejmě pojí velikonoční koledování. Čím letos překvapit zejména malé koledníky? Máme pro Vás několik tipů.

Velikonoce se kvapem blíží a jistě už si lámete hlavu, čím potěšit především malé koledníky. Zajít do obchodu a koupit běžná čokoládová vajíčka, zajíčky a kuřátka, to umí každý. Zkuste být letos originální a koledníky překvapte nějakou domácí dobrotou.

obr

Připravili jsme pro Vás několik tipů.

Nejen k Vánocům patří voňavé perníčky. Stačí vyměnit vánoční vykrajovátka za velikonoční a můžete se pustit do díla. Pokud zrovna velikonoční vykrajovátka nemáte a přesto byste se rádi pustili do pečení, není nic jednoduššího, než si vyrobit vlastní, a tím pádem originální šablonky z pevného kartonu a podle nich perníčky vykrájet nožem. Je to sice trochu pracnější, ale výsledek bude jistě stát za to.

Za úžasnými perníky na fotkách stojí Tvořivé večery v Havířově.

Raději byste něco jednoduššího? V tom případě Vám pomůže náš kouzelný váleček, který na těstě zanechává hravé velikonoční motivy. Součástí balení je také recept na máslové sušenky, takže stačí podle něj vyrobit těsto, vyválet ho válečkem a následně vzít jakékoli vykrajovátko a parádní velikonoční sušenky jsou na světě! Tedy ještě je musíte samozřejmě upéct. 🙂

sušenky

Z velikonočních sušenek také můžete vyrobit sušenky na dřívku. Spojte k sobě dvě upečené sušenky (například rozpuštěnou čokoládou s trochou tuku) a vložte mezi ně dřívko od nanuku. Dřívko ještě můžete ozdobit mašličkou nebo kouskem veselé washi pásky.

wasi

Máte rádi vánoční rumové kuličky? Stejné těsto můžete využít i o Velikonocích. Z polotuhé hmoty za pomoci lžíce vytvořte vajíčka, nechte je ztuhnout v ledničce a potom jednotlivá vajíčka napíchávejte na špejle a máčejte je v čokoládové polevě. Na dozdobení můžete použít drobné (jedlé) dekorace ve tvaru kytiček, motýlků apod.

A posledním tipem, o který bychom se s Vámi rádi podělili, jsou velikonoční muffiny. Upečte muffiny podle svého oblíbeného receptu, po vychladnutí na ně naneste krém a dozdobte je veselými bonbony ve tvaru vajíček.

muffiny

Přejeme Vám krásné Velikonoce!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!