Všude na vás na Pinterestu vyskakují květinové věnečky a ve vás se začíná probouzet pocit, že byste si jeden také vyrobili? Máme pro vás dobrou zprávu – podle našeho návodu ho zvládnete levou zadní! Ať už plánujete dámský večírek, rozlučku se svobodou nebo byste chtěli originální dekoraci na zeď, pak jste tu zaručeně správně!

květinový věnec Bez čeho by to nešlo:

  • cca 40 cm pevnějšího lakovaného drátu
  • klasický floristický drátek
  • sušené, živé nebo umělé květiny a bobulky
  • stuhu nebo provázek
  • kleště a nůžky

květiny na květinový věnec

Pro začátek si na obou koncích pevnějšího drátku udělejte očka na stuhu a drát následně ohněte do tvaru oblouku. Pokud plánujete mít věneček ve vlasech, naměřte si drátek podle obvodu hlavy.

Postup výroby květinového věnceKvětinky si ustřihněte do délky cca 4 cm a nachystejte si z nich malé svazečky. Ty pak floristickým drátkem postupně ovazujte okolo silnějšího drátu tak, aby každý nový svazeček překryl stonky toho předchozího.

Květinový věnečekFantazii se meze nekladou, střídejte živé i umělé květiny, bobulky a bodláky. Uvidíte, že ať už zvolíte jakékoliv květiny, výsledek bude určitě krásný. Když máte kolem drátku omotané všechny svazečky, pak už stačí jen provléknout stuhu očky, nasadit na hlavu a vílí tanečky na paloučku mohou začít!

Květinová dekorace

Věříme, že se váš věneček také povede a pokud byste hledali více jarní inspirace, připravili jsme si pro vás rovnou celý jarní lookbook!

Krásné dny přeje

Michaela a tým Bella Rose

Líbí se vám propriety použité při focení? Najdete je v těchto kategoriích ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!